Účetnictví

Pletete si daňového poradce s účetním? Může vás to vyjít dost draho

23. 04. 2019  Témata: Daně, Daně a účetnictví, Účetnictví

Když jdete se zpracováním daňového přiznání za účetním, je to, jako byste šli s bolavým zubem za obvodním lékařem. Vysvětlíme vám, jaké jsou rozdíly mezi těmito profesemi, abyste věděli, koho potřebujete oslovit. Špatná volba vás může stát dost peněz, protože jen jeden ze specialistů musí mít povinně pojištění.

Štítky: Daňový poradce, Účetní

5

Rady a tipy ze zákaznické podpory: jak podat čtvrtletní přiznání k DPH nebo zvládnout reverse charge

10. 04. 2019  Témata: Daně a účetnictví, Money News, Novinky z Money, Účetnictví

V dubnu se naši uživatelé nejčastěji obrací na zákaznickou podporu s dotazy ohledně čtvrtletního přiznání k DPH. Proto naši konzultanti připravili tento článek, ve kterém vám krok za krokem vysvětlí, jak v Money S3 přiznání k DPH podáte. Prozradí vám také, jak se vypořádáte s reverse charge nebo jak efektivně využijete typy dokladů.

Štítky: Aktuality, Daňové přiznání, Money S3

13

Kniha jízd: srozumitelný návod i pro začátečníky

08. 04. 2019  Témata: Daně, Daně a účetnictví, Podnikání, Účetnictví

Kdo musí knihu jízd vést a jaké údaje do ní patří? Připravili jsme vysvětlení pro všechny, kteří potřebují splnit požadavky finančního úřadu a inspekce práce.

Štítky: Daňová evidence, DPH, Kniha jízd

4

Zaměstnanci, studenti, matky i důchodci: kdo musí sám podat daňové přiznání

08. 04. 2019  Témata: Daně, Daně a účetnictví, Podnikání, Práce, Účetnictví

Přiznání k dani z příjmů se netýká jen podnikatelů, ale i některých zaměstnanců, kteří to ale často nevědí. Jestli jste v loňském roce pracovali u jediného zaměstnavatele a neměli žádné další příjmy, daňové přiznání podávat nemusíte. Jinak ale tuto povinnost mohou mít studenti, matky na rodičovské dovolené i důchodců. A někdy se dokonce vyplatí ho podat, i když nemusíte.

Štítky: Daň z příjmu, Daň z příjmů fyzických osob, Daňové přiznání, Fyzická osoba podnikatel, OSVČ, Příjmy ze samostatné výdělečné činnosti, Sleva na poplatníka, Zákon o daních z příjmů

0

Zlatá rada zkušených účetních: při pořizování účetního systému ho sami vyzkoušejte

03. 04. 2019  Témata: Daně, Daně a účetnictví, Práce, Účetnictví

Zahradník má nůžky a sekačku, účetní svůj software. Výběr základního pracovního nástroje se nesnažte uspěchat, ale chytře si usnadnit. Abyste neškobrtli hned ze startu výběru, poradíme vám, na co všechno dát pozor a jak postupovat při selekci nevhodných systémů. Připravit, pozor, začínáme vybírat!

Štítky: Aktuality, Jednoduché účetnictví, Účetní

1

Způsoby uplatnění výdajů k automobilu u OSVČ

27. 03. 2019  Témata: Daně, Daně a účetnictví, Účetnictví

Osoby samostatně výdělečně činné mohou jako daňově uznatelný výdaj uplatnit výdaje spojené s používáním automobilu v rámci jejich samostatné činnosti. Pro správné určení výdajů je nutné zkoumat, o jaký automobil se jedná.

Štítky: OSVČ, Příjmy ze samostatné výdělečné činnosti

51

Ústavní soud zaujal stanovisko k vracení nesporné částky nadměrného odpočtu DPH

04. 03. 2019  Témata: Daně, Daně a účetnictví, Účetnictví

Dlouhou dobu je mezi odbornou veřejností – minimálně mezi daňovými poradci – diskutována problematika vracení nadměrného odpočtu DPH v situaci, kdy správce daně má pochybnosti pouze o části nadměrného odpočtu, nikoliv o celém odpočtu.

Štítky: DPH

24

Identifikované osoby

20. 02. 2019  Témata: Daně, Daně a účetnictví, Účetnictví

Podnikatelská veřejnost má celkem dobré povědomí o tom, za jakých podmínek se subjekt může stát plátcem DPH, jaká jsou zdaňovací období z pohledu DPH a jaké povinnosti jsou s plátcovstvím spojené. Totéž však nelze tvrdit o tzv. identifikované osobě. Ambicí tohoto článku je nastínit základní principy týkající se identifikované osoby.

Štítky: DPH, Zákon o dani z přidané hodnoty

20

Poskytování bonusů z pohledu DPH a účetnictví

11. 02. 2019  Témata: Daně, Daně a účetnictví, Účetnictví

Poskytování bonusů patří v obchodních vztazích mezi běžné nástroje, kterými dodavatel zboží či poskytovatel služeb motivuje své zákazníky ke zvýšení odběru své produkce.

Štítky: Bonusy, DPH, Podvojné účetnictví, Zákon o dani z přidané hodnoty, Zákon o účetnictví

16

Rady a tipy ze zákaznické podpory: jak na účetní závěrky a vytváření mezd v novém roce

04. 02. 2019  Témata: Daně a účetnictví, Money News, Mzdy, Novinky z Money, Účetnictví

V únoru a březnu se naši uživatelé nejčastěji obrací na zákaznickou podporu s dotazy ohledně mezd a účetnictví. Proto naši konzultanti připravili tento článek, ve kterém vám krok za krokem vysvětlí, jak v Money S3 vytvoříte v novém roce mzdy a jak vyhotovíte účetní závěrku.

Štítky: Aktuality, Money S3, Účetní závěrka

266