• Domů » Money ERP » [ERP Money 1.10.11.] Elektronické neschopenky a šablony v objednávkách přijatých

[ERP Money 1.10.11.] Elektronické neschopenky a šablony v objednávkách přijatých

Solitea, a.s. | 28. 11. 2019

Do ERP Money v předstihu zapracováváme legislativní změny jako eNeschopenky. Kromě toho jsme například vylepšili hromadné párování plateb a přidali novou variantu e-mailového spojení.
CO VÁS ZAJÍMÁ? ucto obchod system

Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.10.11.

Novou verzi Money si nyní stáhnete na svém Zákaznickém portálu v záložce Aktualizace. V portálu rovněž můžete komunikovat s podporou, zadávat požadavky na servis nebo číst veškerou dokumentaci a návody.


ucto

Elektronické neschopenky

Od ledna 2020 nahradí papírové neschopenky jejich elektronická verze. ERP Money jsme na tuto legislativní novinku už v předstihu připravili.

Ve stávající tiskové sestavě Příloha k žádosti o dávku jsme výrazně rozšířili kartu Nepřítomnost – žádost o dávku DPN. Zde uvedete Číslo rozhodnutí o DPN (dočasná pracovní neschopnost) a další nezbytné údaje.

ERP Money nově obsahuje tiskovou sestavu Hlášení při ukončení pracovní neschopnosti. Tu odesíláte na ČSSZ, jakmile dostanete notifikaci o ukončení neschopnosti.

Abyste mohli údaje o pracovních neschopnostech pohodlně evidovat, můžete stahovat denní aktualizace změn stavů pracovních neschopností všech zaměstnanců. Tyto údaje pak ERP Money v případě potřeby propíše na kartu Nepřítomnost na kartě Zaměstnance.

Postupné hromadné párování plateb

Na kartě dokladu jsme upravili funkci Hromadná úhrada v CZK. S každým uhrazeným dokladem dochází k postupnému snižování částky a úhrada dokladů se provádí jen do chvíle, kdy je na položce bankovního výpisu dostatečná částka. Poslední doklad je tak v případě nutnosti uhrazen jen částečně.

obchod

Šablony v objednávkách přijatých

V seznamu Objednávky přijaté jsou nově dostupné šablony s obdobnou funkčností jako v seznamech faktur.

Snazší ruční úprava adres na dokladech

Když v hlavičce odběratelského dokladu vyberete adresu vašeho obchodního partnera, tato adresa se automaticky zkopíruje do záložek Fakturační adresa a Konečný příjemce. Nově tyto adresy ve zmíněných záložkách ručně upravíte, aniž byste změnili původní odběratelskou adresu.

Tuto funkci například využijete, pokud fakturujete klientovi, ale konečným příjemcem je jeho pobočka, která má odlišné údaje.

Stejný princip ruční úpravy adres využijete i na dodavatelských dokladech.

system

Nová varianta odesílání e-mailového spojení

Na kartu Konfigurace jsme nově přidali volbu Použít e-mailové spojení kontaktní osoby dokladu. Díky tomu nepoužijete například výchozí e-mailovou adresu z adresáře, ale přímo adresu člověka, který zakázku řeší a která je uvedena na dokladu.


Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.10.11.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Money S4

Další články

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články