• Domů » Money ERP » [ERP Money 1.10.6.] Zrušení karenční doby a nový způsob výpočtu DPH

[ERP Money 1.10.6.] Zrušení karenční doby a nový způsob výpočtu DPH

Solitea, a.s. | 24. 07. 2019

Nová verze Money S4 a Money S5 obsahuje důležité legislativní změny jako zrušení karenční doby a matematický výpočet DPH. Dále vám umožní rychlejší a pohodlnější kombinování různých způsobů plateb díky novému tlačítku ve fakturách vydaných.
CO VÁS ZAJÍMÁ? system obchod

Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.10.6.

Novou verzi Money si nyní stáhnete na svém Zákaznickém portálu v záložce Aktualizace. V portálu rovněž můžete komunikovat s podporou, zadávat požadavky na servis nebo číst veškerou dokumentaci a návody.


system

Změna způsobu výpočtu DPH

V souladu s novelou zákona o DPH jsme změnili způsob výpočtu DPH. Nová verze systému automaticky od 1. července přechází na matematický výpočet místo výpočtu koeficientem. Úprava se týká dokladů s datem vystavení vyšším než 1. července 2019.

„Nová verze systému ERP Money od 1. července automaticky přechází na matematický výpočet DPH. Celý přechod jsme připravili tak, aby co nejméně ovlivnil práci s doklady.“

Marek Kaman
manažer vývoje Money S4 a Money S5

Systém na dokladech samostatně zvolí způsob výpočtu podle data rozhodného pro výpočet DPH. Celý přechod jsme připravili tak, aby co nejméně ovlivnil práci s doklady a všechny procesy probíhaly automaticky. Přesto v přechodném období můžete zaznamenat drobné dočasné změny v chování programu. Více se dozvíte v kompletním popisu novinek.

Zrušení karenční doby

Do nové verze ERP Money jsme zapracovali zrušení karenční doby, které přináší novela zákoníku práce. Od 1. července zaměstnavatel proplácí zaměstnancům i první tři dny pracovní neschopnosti.

obchod

Nová funkce Platby ve vydané faktuře

Do faktur vydaných jsme přidali nové tlačítko Platby, které už znáte z Prodejek. Umožní vám pohodlně a rychle kombinovat přijímání úhrad v hotovosti, ve stravenkách a kartou. Systém zároveň automaticky vygeneruje následné hradicí doklady – pokladní doklady pro hotovost a ceniny, interní a pohledávkové doklady pro platby kartou.

Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.10.6.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Money S4

Další články

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články