• Domů » Money ERP » [ERP Money 1.11.4] Import XML souborů jako nový způsob získávání notifikací o DPN a průběžné zůstatky v účtovém rozvrhu

[ERP Money 1.11.4] Import XML souborů jako nový způsob získávání notifikací o DPN a průběžné zůstatky v účtovém rozvrhu

Solitea, a.s. | 21. 05. 2020

Nová verze Money je k dispozici a najdete v ní spoustu novinek. Údaje o dočasné pracovní neschopnosti nyní naimportujete také XML souborem, který vám přijde do datové schránky. Blíží se čas závěrek a věříme, že díky novému detailu Průběžné zůstatky Vám ulehčíme kontroly v účetnictví. Dále jsme rozšířili nabídku standardních analýz v BI a doplnili funkci, se kterou snadno přenesete své uživatelské nastavení. Nakonec si dovolujeme připomenout, že z Geis Parcel CZ se v únoru stalo DPD CZ.
CO VÁS ZAJÍMÁ? ucto system

Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.11.4.

Novou verzi Money si nyní stáhnete na svém Zákaznickém portálu v záložce Aktualizace. V portálu rovněž můžete komunikovat s podporou, zadávat požadavky na servis nebo číst veškerou dokumentaci a návody.


Vzhledem k tomu, že firma Microsoft ke dni 14.1.2020 ukončila podporu operačního systém Windows 7, ani ERP Money nebude od verze 1.11.9 (září 2020) podporovat provoz na tomto systému. Věnujte této informaci prosím zvýšenou pozornost a v případě nejasností kontaktujte technickou podporu na telefonu 549 522 502.

ucto

Údaje o DPN nyní naimportujete pomocí XML souborů

Jestliže nechcete využívat přímé komunikační rozhraní ČSSZ, protože se například musíte kvůli této službě registrovat a pořídit si certifikát, zpřístupnili jsme další možnost, jak získat notifikace o eNeschopenkách. Pro import datových souborů ve formátu XML postačí, když zaměstnavatel požádá ČSSZ, aby mu notifikace o eNeschopenkách doručovala do datové schránky. Ve zprávě najdete PDF dokument a XML soubor s daty eNeschopenky. Do programu Money pak soubor načtete pomocí tlačítka Aktualizovat v seznamu Údaje o DPN. Novou funkčnost ocení především společnosti zabývající se účetnictvím.

Průběžné zůstatky jako modernější způsob kontroly účetnictví

Preferujete-li modernější kontrolní mechanismy, potěší vás nový detail na Účtovém rozvrhu. Oproti klasice v podobě vytištění tiskové sestavy a ručním odškrtáváním Vám Průběžné zůstatky nabídnou automatické přepočítávání zůstatků jednotlivých účetních pohybů v domácí měně. Zároveň reagují na změnu v řazení v ostatních sloupcích. Okamžitě tak získáte potřebné informace z účetnictví.

system

Načtení a uložení uživatelského nastavení

Správné uživatelské nastavení účetního softwaru je jeden z důležitých faktorů pro efektivní práci. Uvědomujeme si, že přívětivé prostředí pomáhá k rychlé orientaci v programu a k tomuto účelu jsme vytvořili novou funkci Načíst uživatelské nastavení v nastavení Přístupových práv. S touto funkcí zvládnete mezi uživateli jednoduše přenést třeba specificky zobrazené a zamčené záložky, seřazení sloupců nebo i zobrazení skupin na seznamech.

Širší výběr z BI analýz

Abyste měli co nejvíce podkladů pro strategické a operativní rozhodování, přispěli jsme do seznamu novými připravenými analýzami. Vedle analýz Prodej podle odběratelů a Prodej podle produktů, jejichž datové zdroje vycházely primárně z dodacích listů, jsme přidali takovou analýzu, která bude řešit prodej jen z faktur. V seznamu nyní také najdete analýzy Nákup podle odběratelů a Nákup podle produktů. Dali jsme si záležet i na vizuální stránce, jelikož lepší přehled v datech povede ke zrychlení procesu reportingu.

Z Geis Parcel CZ se stává Direct Parcel Distribution (DPD CZ)

Podle vyjádření společnosti DPD CZ se sice současné smluvní vztahy nijak nemění a služby jsou nadále poskytovány stejným způsobem jako dosud. S ohledem na rebranding společností je ale nutné provést aktualizaci údajů v adresáři. V nové verzi programu pro vás máme nachystané tiskové sestavy již s novým logem. Uživatelé štítkové termotiskárny Zebra, prosím zpozorněte. Vy navíc musíte nahrát nové logo a novou šablonu podle manuálu zveřejněného na stránkách geisparcel.cz. Odkaz také najdete v kompletních novinkách.


Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.11.4.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Money ERP

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články