• Domů » Money ERP » [ERP Money 1.9.10] Dodatečné párování úhrad platební kartou, názvy firem u aktivního salda a další praktické novinky

[ERP Money 1.9.10] Dodatečné párování úhrad platební kartou, názvy firem u aktivního salda a další praktické novinky

Solitea, a.s. | 01. 11. 2018

Nová verze ERP Money vám usnadní zpracování výpisu úhrad kartou, čištění saldokonta a vyřizování reklamací. Účetní kanceláře a další firmy, které pracují s více agendami, ocení hromadnou synchronizaci seznamů.
CO VÁS ZAJÍMÁ? ucetnictvi obchod system

Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.9.10.

DŮLEŽITÉ: Novou verzi Money si odteď stáhnete na svém Zákaznickém portálu v záložce Aktualizace, nikoli přímo z webu Money.cz, jak tomu bylo doposud. V portálu rovněž můžete komunikovat s podporou, zadávat požadavky na servis nebo číst veškerou dokumentaci a návody.


obchod

Dodatečné párování importovaných bankovních výpisů úhrad kartou

Do Money si importujete bankovní výpisy plateb kartou, které se automaticky párují se záznamy v systému. Na jednom místě tak vytváříte úhrady dokladů.

Ale někdy se stane, že importujete výpis s úhradou dokladů, které ještě nemáte v systému zadané. Spárování pak samozřejmě neproběhne. Situace má jednoduché řešení – doklady vložíte do systému dodatečně a nad seznamem Bankovních výpisů znovu použijete funkci Párovat úhrady. Má stejnou funkčnost jako párování při importu (nevytváří daňové doklady k zálohám, nezobrazuje nejednoznačně spárované doklady apod.).

obchod

Názvy firem v Aktivním saldu

Při práci s aktivním saldem nyní vedle IČ firmy uvidíte i její název. Tato úprava, o kterou jste si psali, zlepší orientaci při čištění salda a úpravy na saldokontním účtu zvládnete mnohem rychleji.

Rychlejší vyřízení reklamace

Pokud na reklamačních dokladech uvádíte stále stejné texty, nově si ušetříte práci. Stačí v Nastavení skupin vložit předpřipravený text do polí:

  • popis reklamace,
  • a vyjádření k reklamaci,

a to jak pro texty uváděné v Reklamačního protokolu a Potvrzení o přijetí reklamace, tak i čistě interní.
Všechny nové reklamační doklady se poté automaticky založí s předchystanými větami, které můžete podle potřeby personalizovat.

ŠKOLENÍ: Nové funkce a vylepšení do ERP Money přidáváme každý měsíc. Abyste měli jistotu, že ty nejdůležitější využíváte naplno, navštivte naše školení.

system

Hromadná synchronizace připravených seznamů ve všech agendách

Pokaždé, když si stáhnete novou verzi Money, aktualizují se připravené seznamy jako:

  • seznam DPH,
  • kombinovaná nomenklatura,
  • aktualizovaná minimální mzda
  • a mnohé další.

Nyní si můžete nejnovější seznamy stáhnout i manuálně v nabídce:

  • Nápověda / Aktualizace připravených seznamů
  • a Administrace / Řízení systému

S úpravou synchronizace připravených seznamů souvisí i novinka, kterou si oblíbí zejména účetní kanceláře a další firmy spravující více agend. Před aktualizací seznamů se ERP Money zeptá, jestli chcete synchronizovat všechny agendy, nebo jen aktuální agendu. Pokud zvolíte hromadnou aktualizaci všech agend, bude se týkat kompletní nabídky seznamů. Při aktualizaci aktuální agendy si můžete synchronizovat jen některé z nich.

Tato funkce zjednoduší práci zejména na začátku roku, kdy je třeba aktualizovat mnoho seznamů ve více agendách.


Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.9.10.

Důležité upozornění na technologickou změnu
V nové verzi se mění způsob ukládání uživatelských sloupců do datové podoby. Pokud jste si své vlastní uživatelské sloupce přidali do tiskových sestav, bude potřeba tyto tiskové sestavy individuálně upravit. Změna může mít také vliv na import a export dat třetích stran.
Pro vaše správce a dodavatele IT řešení jsme proto připravili krátký přehled. (Odkaz na dokument)
Pokud si nejste jisti s přechodem na novou verzi, můžete se obrátit na zákaznickou podporu na čísle 549 522 502.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Money ERP

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články