• Domů » Money ERP » [ERP Money 1.9.11] Vylepšené párování faktur za energie a položky bez vazby na sklad v reklamačním protokolu

[ERP Money 1.9.11] Vylepšené párování faktur za energie a položky bez vazby na sklad v reklamačním protokolu

Solitea, a.s. | 03. 12. 2018

Nová verze ERP Money vám zjednoduší párování opakujících se faktur se stejnými částkami, vystavování reklamačních protokolů a přebírání dodacích listů do faktury vydané.
CO VÁS ZAJÍMÁ? ucetnictvi obchod

Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.9.11.

DŮLEŽITÉ: Novou verzi Money si odteď stáhnete na svém Zákaznickém portálu v záložce Aktualizace, nikoli přímo z webu Money.cz, jak tomu bylo doposud. V portálu rovněž můžete komunikovat s podporou, zadávat požadavky na servis nebo číst veškerou dokumentaci a návody.


ucetnictvi

Párování bankovních výpisů dle data

Nově si zvolíte, jakým způsobem párovat bankovní výpisy, u kterých se vyskytnou duplicity. Ty se typicky týkají například faktur za energie, u kterých je každý měsíc stejná částka, účet i variabilní symbol. Doporučujeme zvolit párování od nejstarší faktury, díky kterému si s duplicitami snadno poradíte.

Volba pořadí párovacích symbolů je k dispozici na kartě Nastavení skupiny bankovních výpisů na záložce Konfigurace párování úhrad.

„Na vaše přání jsme do modulu Reklamace doplnili možnost přidání položek, které nemáte samostatně v katalogu.“

Marek Kaman
manažer vývoje Money S4 a Money S5

obchod

Položky reklamačního protokolu bez vazby na sklad

Uživatelé modulu Reklamace nyní přidají na reklamační protokol i položky, které nemají vazbu na sklad. Pokud například prodáváte dveře a zákazník reklamoval těsnění, které nemáte samostatně v katalogu, i přesto ho jednoduše vložíte do protokolu.

Stačí použít nové tlačítko Přidat, které najdete v dokladu nad seznamem položek.

ŠKOLENÍ: Nové funkce a vylepšení do ERP Money přidáváme každý měsíc. Abyste měli jistotu, že ty nejdůležitější využíváte naplno, navštivte naše školení.

Převzetí dodacího listu do faktury vydané

V ERP Money je k dispozici více než 100 automatických akcí, které mimo jiné zajišťují přebírání dokladů a šetří vám tím práci. Aktuálně jsme mezi ně přidali i převzetí dodacího listu vydaného do faktury vydané.

Funkci využijí například obchodníci, kteří prodávají řemeslníkům. Ti si každý den odeberou část zboží a prodejce vždy pouze vystaví či doplní dodací list. Na konci týdne pak stačí z dodacího listu 1 ku 1 vygenerovat fakturu vydanou.

Automatické načítání GPS souřadnic a kraje v adresáři

Nové vylepšení pomůže všem uživatelům modulu CRM. ERP Money na základě adresy u nově uložených klientů automaticky doplní:

  • kraj,
  • region,
  • GPS souřadnice.

Aktuální GPS souřadnice využijete, když se chystáte za klientem na schůzku, ostatní údaje vám poslouží například k analýze geografického rozložení zákazníků.

U klientů uložených z dřívějška se výše uvedené informace automaticky načtou při každé editaci adresy kontaktu. Případně si můžete označit zvolené zákazníky, použít volbu Hromadné nastavení polohy firmy a údaje si nahrajete u všech. A pokud používáte modul Automatic, pomocí kterého pravidelně aktualizujete údaje firem z rejstříku ARES, nyní se vám vždy aktualizují i údaje o zeměpisné poloze.


Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.9.11.

Důležité upozornění na technologickou změnu
V nové verzi se mění způsob ukládání uživatelských sloupců do datové podoby. Pokud jste si své vlastní uživatelské sloupce přidali do tiskových sestav, bude potřeba tyto tiskové sestavy individuálně upravit. Změna může mít také vliv na import a export dat třetích stran.
Pro vaše správce a dodavatele IT řešení jsme proto připravili krátký přehled. (Odkaz na dokument)
Pokud si nejste jisti s přechodem na novou verzi, můžete se obrátit na zákaznickou podporu na čísle 549 522 502.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Money ERP

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články