• Domů » Money ERP » Hromadné úhrady jedním kliknutím nebo Kontrolní hlášení? Nová verze Money S5 to umí

Hromadné úhrady jedním kliknutím nebo Kontrolní hlášení? Nová verze Money S5 to umí

Solitea, a.s. | 09. 12. 2015

Jednodušší práce a lepší přehled pro vás i vaše zákazníky. Přesně takové dárky vám přinese další várka novinek a vylepšení, které najdete v nové verzi ERP Money 1.6.11.4218. Stáhnete ji ze stránek Money a najdete v ní například jednodušší hromadnou úhradu bankovních výpisů nebo lepší práci s různými měnami.

Seznam všech aktualizací na vás čeká v odkazu na konci článku. Nyní si představíme ty nejdůležitější.

Své doklady připravíte na Kontrolní hlášení už nyní

Od 1. 1. 2016 musí všichni plátci DPH pravidelně podávat Kontrolní hlášení. ERP Money je na to připravený už nyní. Stačí přejít do menu Účetnictví/DPH, kde potřebné doklady snadno nachystáte a rovnou odešlete na finanční úřad.

Už nyní tak vytvoříte doklady, u kterých máte jistotu, že vyhovují nové legislativě.

Podrobné informace o Kontrolním hlášení i jeho přípravě v Money, najdete na našich stránkách.

Hromadné úhrady zvládnete jedním kliknutím

Věříme, že vás potěší také jednodušší Hromadná úhrada bankovních výpisů. Přidali jsme k ní totiž tlačítko Ano všem.

Dosud jste přitom pro hromadné zaplacení museli vybrat požadované doklady a u každého zvlášť úhradu odsouhlasit. Nyní stačí kliknout na tlačítko Ano všem a systém dá pokyn k úhradě všech zvolených položek.

Úhrady a párování s bankovními výpisy jsou tak mnohem rychlejší a jednodušší.

Položky bankovních výpisů změníte hromadně

Hromadné operace vám nově zrychlí také práci s bankovními výpisy. Nyní totiž můžete dělat hromadné změny v položkách bankovních výpisů. Usnadní vám to například změnu střediska nebo typu plnění DPH.

Jednoduše si u bankovního výpisu vyfiltrujete položky, které chcete změnit a údaje upravíte. Nemusíte tak zdlouhavě měnit jednu položku po druhé. A za pár vteřin jich upravíte třeba třicet.

Zjednodušili jsme práci s různými měnami

Od prosince je snazší také práce s různými měnami i při obchodování s českými podniky. Obchodním partnerům totiž na kartě firmy jednoduše přiřadíte požadovanou měnu.

Jakmile pak partnerovi vystavujete například fakturu, Money přednastavenou měnu automaticky použije.

Nemusíte tak u každého dokladu myslet na to, jestli je na něm správná měna. Příprava faktur tak bude rychlejší a nehrozí, že uděláte chybu.

Lepší přehled o slevách vám dá procento změny

Víte vždy přesně, jaké slevy dáváte svým klientům? Money to nyní umí říct vám i vašim zákazníkům. Na dokladech totiž můžete uvádět výchozí cenu, konečnou cenu i procento změny.

Výchozí cenu přitom Money určí z ceníku, který danému klientovi přidělíte. Pokud mu tak váš obchodník dá slevu navíc, jednoduše zjistíte, jak velká je. A zároveň klientům snadno dokážete, že slibovanou slevu opravdu dostali.

Slevy můžete také různě analyzovat. Dozvíte se tak, jaká je průměrná sleva nebo třeba který obchodník dává nejvyšší slevy.

V kreditu najdete i nerealizované nabídky

Možná jste se už také setkali s klientem, který si stále nechával pouze vytvářet nabídky, ale nikdy si nic neobjednal. Nyní o tom budete mít lepší přehled díky vylepšené práci s kreditem.

Nově se do kreditu jednotlivých klientů započítávají i nerealizované nabídky. Kdykoliv tak jednoduše zjistíte, jestli klient opravdu objednává nebo vás pouze okrádá o čas.

Money automaticky spáruje výpisy z karet ČSOB s doklady

Další novinka potěší klienty ČSOB. Money totiž nově umí párovat výpisy z bankovních karet s příslušnými doklady.

Nemusíte tak už doklady s jednotlivými platbami kartou párovat ručně. Money vše zvládne automaticky podle čísla karty a čísla objednávky nebo podle autorizačního kódu. Může jím být variabilní symbol, párovací symbol nebo číslo dokladu. Stačí si jen vybrat způsob spárování a o zbytek už se postará Money.

Získejte přehled o zásilkách

Vícekusové zásilky nově využijete nejen u přepravní služby IN TIME, ale také u České pošty. Money totiž na štítku u vícekusové zásilky jasně vyznačí nejen hlavní balík, ale i kolik dalších balíků je součástí zásilky. Na ostatních součástech zásilky je pak číslo hlavního balíku.

Díky tomu máte lepší přehled o zásilce vy i vaši zákazníci.

Navíc jsme do přijatých objednávek přidali možnost zobrazení celkové hmotnosti zásilky. Díky tomu rovnou víte, kolik bude vážit a můžete rovnou objednat nejvhodnější dopravu.

ERP Money umí kompletně německy i anglicky

Jestli pracujete s Money třeba v angličtině, určitě jste si všimli, že u nových modulů na vás systém občas mluvil česky. Například oblíbený modul Zakázky komunikoval prakticky kompletně v češtině.

Nyní se vám to už nestane. Připravili jsme totiž kompletní revizi stávajících anglických a německých textů a zároveň nově přeložili veškeré novinky, které uměly pouze česky. ERP Money tak s vámi nyní bude kompletně komunikovat v jazyce, jaký si zvolíte.

Všechny novinky verze 1.6.11

Novinek a vylepšení ale nabízí nová verze ERP Money ještě víc. Mimo jiné:

  • Kontrolu vstupu do II. pilíře důchodového spoření.
  • Ukládání tiskových sestav do XLS.
  • Automatické aktualizace počtu Poštomatů a odběrných míst přepravce InTime.

Kompletní přehled novinek a změn v aktuální verzi ERP Money najdete na této stránce.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články