Money ERP 1.12.3

Solitea, a.s. | 01. 04. 2021

Aktuální verze Money ERP vám přináší dvě legislativní novinky. Ve mzdách můžete uplatnit Izolačku, mimořádný státní příspěvek za pobyt v karanténě nebo izolaci. Dokončili jsme i druhou fázi úpravy výkazu EKO-KOM.
CO VÁS ZAJÍMÁ? ucetnictvi sklad

Kompletní souhrn všech novinek si můžete stáhnout zde.

Novou verzi Money si nyní stáhnete na svém Zákaznickém portálu v záložce Aktualizace. V portálu rovněž můžete komunikovat s podporou, zadávat požadavky na servis nebo číst veškerou dokumentaci a návody.


ucetnictvi

Uplatněte ve mzdách Izolačku – státní příspěvek za karanténu nebo izolaci

Nová legislativní úprava umožňuje vyplácet zaměstnancům příspěvek za pobyt strávený v nařízené karanténě nebo izolaci v období od 1. března do 30. dubna 2021. Příslušnou částku si pak zaměstnavatel může odečíst od pojistného na sociální zabezpečení. Pro výpočet konkrétní výše příspěvku se dá využít kalkulačka na stránkách Izolačka (mpsv.cz). Poté, co je vypočtená částka uložena na kartu Nepřítomnosti, již Money všechny další úkony uskuteční zcela automaticky: příspěvek odečte od pojistného, zohlední ve mzdové závěrce i na příkazech k úhradě a údaj zobrazí ve všech tiskových sestavách.

Výkaz EKO-KOM pro 1. čtvrtletí v nové podobě

S ohledem na novou legislativu jsme dokončili úpravu vykazování EKO-KOM. Na kartách Pohybu materiálu jsou zavedeny nové třídy plastových obalů včetně recyklátů a ve zvláštní záložce i pohyby kompozitních materiálů. Pohyby obalů se nyní dají evidovat jako opakovaně používané nebo obsahující nápoje.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Money ERP

Další články

Money ERP 1.12.2

04. 03. 2021

Témata: Money ERP

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články