• Domů > Money News > Tvůrce známých podnikových systémů Money mění název na Solitea Česká republika

Tvůrce známých podnikových systémů Money mění název na Solitea Česká republika

Publikováno 25. 09. 2017

Společnost CÍGLER SOFTWARE, výrobce účetních programů a ERP systémů, mění jméno na Solitea Česká republika. Ke změně názvu společnost přistoupila hlavně proto, aby byla čitelnější pro své zákazníky.

CÍGLER SOFTWARE od roku 2014 spadá pod holding Solitea, a nově bude nést i velmi podobný název – Solitea Česká republika. Změna jména je pokračováním rebrandingu, který zákazníkům usnadní orientaci v produktovém portfoliu firmy i celého holdingu. „Mou vizí, se kterou jsem Soliteu zakládal, je silná, moderní společnost, s jasným, srozumitelným portfoliem produktů a služeb. Přejmenování společnosti, které jsem před čtvrtstoletím dal své jméno, je plánovaným krokem podporující tuto strategii. Rád bych, aby Solitea byla známkou kvality a důvěry. Nejlepší z nejlepších – produktů, zaměstnanců“, říká Martin Cígler, spolumajitel a generální ředitel Solitea, a.s a zakladatel Cígler Software.

Vlajkovými loděmi Solitea Česká republika i nadále zůstávají účetní systém Money S3, a ERP systémy Money S4 a Money S5. Mezi další produkty patří také on-line fakturační systém iDoklad a EET aplikace Profi Účtenka. Kromě toho firma také nabízí pokladní software a hardware v e-shopu ProfiPokladny.cz.

V minulých letech se holding Solitea zaměřil na konsolidaci firem na trhu ERP systémů. „Solitea má v ČR nejvíce zákazníků ERP řešení a díky konsolidovanému využití zdrojů a know-how všech členů holdingu se můžeme soustředit na vývoj nových produktů při použití technologií s vyšší přidanou hodnotou pro naše zákazníky,“ dodává Cígler.

Mění se pouze název firmy, vše ostatní – adresa, zaměstnanci, kontakty – zůstávají stejné.

S čím pomůže Solitea Česká republika novinářům

Systémy Money, iDoklad a Profi Účtenka využívají statisíce českých a slovenských podnikatelů. Proto má Solitea Česká republika velmi dobrý přehled o tom, s jakými problémy se potýkají. Pokud budete v budoucnu potřebovat vyjádření ohledně:

  • IT řešení pro podnikatele,
  • statistik a průzkumů mezi podnikateli,
  • nebo dopadu legislativy na podnikatele (EET, GDPR),

rádi vám pomůžeme. Stačí oslovit Róberta Krupu (kontakt níže).

Z historie do současnosti

Společnost Solitea Česká republika založil pod jménem Cígler Software Martin Cígler v roce 1990. S účetními systémy pod značkou Money společnost od svého založení patřila a dodnes patří k lídrům trhu účetních a ERP systémů a k určovatelům technologických trendů. V roce 2012 společnost uvedla na trh nejúspěšnější cloudovou službu v České a Slovenské republice – iDoklad. Další prudký rozvoj společnosti nastal v roce 2014, kdy Martin Cígler spolu s investičním fondem Sandberg Capital založili holding Solitea a Cígler Software se stala první IT firmou v holdingu. V poslední době je společnost úspěšná i v oblasti EET, kde patří mezi přední dodavatele POS řešení.

O holdingu Solitea, a.s.

Solitea, a.s., patří mezi velké evropské dodavatele ICT řešení. V šesti zemích zaměstnává přes 600 zaměstnanců a v evropském regionu obsluhuje přes 250 000 zákazníků ve 14 zemích.

Výnosy holdingu přesahují 1,1 miliardy korun. V posledních třech letech uskutečnila Solitea řadu významných akvizic v České a Slovenské republice (Aquasoft, Altus software, CDL SYSTEM, Cígler Software, J.K.R., Vema), v Rakousku (JET ERP) a Slovinsku (S.A.O.P.). Dlouhodobě tak posiluje svou pozici významného evropského dodavatele informačních technologií pro komerční subjekty i státní správu. Více na www.solitea.cz.

Pro další informace kontaktujte:

Róbert Krupa
Solitea Česká republika, a. s.
robert.krupa@csw.cz
+420 731 695 911

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe


Témata: Money News