Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

Změny a novinky Money S3 verze 11.095

Solitea Česká republika, a.s. | 16. 05. 2011

Tento dokument popisuje všechny novinky, odstraněné problémy a rozdíly mezi verzí 11.094 (v distribuci od 11. 4. 2011) a verzí 11.095 (v distribuci od 16. 5. 2011).

Účetnictví

  • Byla upravena funkčnost pro tuzemský Reverse charge – při generování dokladu spadajícího pod tuzemské přenesení daňové povinnosti se pro výpočet daně zohledňují pouze položky nákupního dokladu, a to takové, které mají typ ceny Jen základ a obsahují Členění DPH, neovlivňující Přiznání k DPH, které nejsou odpočtové a které jsou v základní nebo snížené Sazbě DPH. V menu Nástroje / Nastavení účetního roku / Účetnictví / Reverse Charge v záložce Tuzemský přibyl nový přepínač, který určuje, jestli se položky interního dokladu pro přiznání a nárok na odpočet daně mají generovat samostatně podle položek nákupního dokladu. Upozorňujeme, že aby uživatel mohl správně podávat výkaz Výpis k režimu přenesení daňové povinnosti ve formátu určeném správcem daně (MFČR), musí použít tuto novou volbu, na každé položce uvést správné Členění DPH a současně na těchto položkách musí vykazovat každou komoditu v příslušných MJ.
  • Na členění DPH vstupujícím do tiskové sestavy Výpis k režimu přenesení daňové povinnosti je nově možné si buď vybrat jako předmět plnění kód ze seznamu Kódů kombinované nomenklatury, nebo si nastavit libovolný vlastní předmět plnění a množstevní jednotku.
  • Průvodci tiskem přiznání k DPH je nyní pomocí přepínačů možné vypnout plnění řádků 53 a 60 (stejně jako u řádku 52). V případě, že přepínače nejsou zatržené, do řádků 53 a 60 nevstupují žádné hodnoty (ani nula).
  • Money S3 umožňuje tisknout Opravný daňový doklad. Nadpis dokladu se tiskne automaticky, lze jej však upravit v nastavení Typu dokladu. Pro účetní doklady je navíc nastavení nadpisu možné provést v uživatelské konfiguraci, ale typ dokladu má vždy přednost.
  • Byla obnovena funkce pro ověření DIČ podle databáze VIES.

Ostatní

Vznikla možnost komunikace mezi Money S3 a novou externí aplikací iDoklad, kterou najdete na adrese www.idoklad.cz. Jde o bezplatnou webovou aplikaci určenou pro pořizování faktur vydaných, jejíž součástí je také evidence adres a dalších číselníků souvisejících s pořizováním dokladů. Tuto komunikaci v Money S3 nastavíte v menu Nástroje / Nastavení / Externí aplikace, kde je potřeba zadat Přihlašovací údaje a Typ importovaných faktur (pro možnost doplnění předkontace, členění, pokladny/banky). Samotná datová výměna probíhá ve formátu XML a spustíte ji pomocí průvodce v menu Agenda / iDoklad.

Štítky článku

Money S3

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

09. 04. 2020
Splatnost daně za únor 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.