Od tvůrců úspěšného účetního programu

Money ERP/[Money S3 20.401] Nová verze Money S3 zjednodušuje krácení daňových nákladů

[Money S3 20.401] Nová verze Money S3 zjednodušuje krácení daňových nákladů

[Money S3 20.401] Nová verze Money S3 zjednodušuje krácení daňových nákladů
[Money S3 20.401] Nová verze Money S3 zjednodušuje krácení daňových nákladů

Nejnovější verze Money S3 – 20.401 – zjednodušuje všem podnikatelům krácení daňově uznatelných nákladů, přináší nové formuláře pro dodací listy a na základě doporučení daňových poradců jinak pracuje se zaokrouhlovacími rozdíly při výpočtu DPH.

V důsledku výjimečného stavu způsobeného koronavirem vydáváme nové verze Money S3 častěji než jednou měsíčně. Postupně v nich zohledňujeme například změny v ošetřovném nebo nová pravidla pro kurzarbeit. Díky tomu je vaše Money z pohledu legislativy stále aktuální. V dubnové verzi 20.401 vás navíc čekají funkční novinky, po kterých jste sami volali.

Jednodušší krácení daňově uznatelných nákladů

Jestliže vlastníte auto, které používáte zčásti pro firemní a zčásti pro soukromé účely, musíte náklady spojené s provozem tohoto vozidla dělit mezi firemní a soukromou agendu. Abyste to ale nemuseli rozpočítávat ručně, můžete si v Money pomocí procentuálního podílu nastavit, nakolik auto využíváte pracovně a nakolik soukromě.

Na položkách vybraných dokladů, jako jsou například faktury přijaté nebo bankovní doklady, pak máte nové tlačítko Krátit daňové náklady, které vám podle nastaveného procenta automaticky rozdělí náklady na daňové a nedaňové.

Tento postup využijete pro veškerý majetek, u kterého potřebuje krátit daňové náklady.

Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2020. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

Nové formuláře pro dodací listy

Připravili jsme nové formuláře pro dodací listy vydané i přijaté, na kterých nyní nejsou viditelné ceny zboží. Po této změně jste volali, aby se skladníci nebo dopravci zbytečně nedostávali k informacím, které nepotřebují znát.

Pokud vám nové formuláře dodacích listů bez cen nevyhovují, můžete i nadále používat ty původní s cenami.

Změna rozpouštění zaokrouhlení při výpočtu DPH

Máte-li na jednom dokladu více položek v různé sazbě DPH a při výpočtu DPH dojde k tomu, že Money musí vypočtenou částku zaokrouhlit, můžete si nově vybrat, do jaké sazby DPH zaokrouhlovací rozdíl rozpustíte.

Dříve Money rozdíl automaticky rozpouštělo do nulové sazby, na základě doporučení daňových poradců vám však nyní dává na výběr. Můžete tak rozdíl rozpustit do základní, snížené nebo nulové sazby, případně poměrově rozdělit k sazbám, které jsou použité na dokladu.

Kompletní seznam všech novinek v nové verzi Money S3 20.401 najdete tady.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

blank Ano
blank Ne
blank

Sledujte podobné články na naší

Facebookové stránce

Komunita samostatných účetních

Přidejte se zdarma

Přidejte se
do největší komunity samostatných účetních

blankVýhody
blank