Od tvůrců úspěšného účetního programu

Podnikání / Zpravodajství/[Červenec 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Červenec 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

[Červenec 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy
[Červenec 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Přestupky firem mohou nyní soudy zveřejnit třeba v televizi, minimální mzda se možná zvýší nejvíc od roku 1991 a první velký dodavatel pokladních systémů pro EET doplatil na konkurenční boj. Čtěte novinky mezi malými a středními firmami. Máme i jednu radu pro podnikatele, kteří platí DPH v zemích EU.

Bannery_kalendare_Money_FB_07

1. Přestupky firem budou nově na úřední desce

Jak informoval server Podnikatel.cz – v červenci vstoupil v účinnost nový přestupkový zákon, který zavádí přestupky pro podnikající fyzické osoby a právnické osoby.

Přestupky firem a podnikatelů mohou být navíc zveřejněny – například na úřední desce správního orgánu, ale také v televizi či v rozhlase. Prostudujte si celý zákon, který dále například zvyšuje maximální výši pokuty uložené příkazem a zavádí promlčecí lhůtu.

2. Podle návrhu se minimální mzda zvýší nejvíc od roku 1991

Jak píše web idnes.cz – v roce 2018 by měla vzrůst minimální mzda o 1 200 Kč na 12 200 Kč. V programovém prohlášení se totiž vláda zavázala, že minimální mzda dosáhne na 40 % té průměrné. V roce 2018, pokud návrh projde, bude podíl činit 40,5 % a dostojí tak svému slibu.

Asociace malých a středních podniků však se zvyšováním minimální mzdy zásadně nesouhlasí. Mzda se má podle návrhu Ministerstva práce a sociálních věcí zvýšit nejvíc od roku 1991.

3. První velký dodavatel pokladních systémů pro EET je v insolvenci

Dodavatel pokladních systémů E.E.T. One podle serveru ihned.cz poslal ke dnu nedostatek klientů a předimenzované zásoby zboží. Firmě se nepovedlo navázat na úspěchy jednoho z jejich podílníků z Chorvatska, kterému se při zavádění tamní elektronické evidence v roce 2013 dařilo o poznání lépe. V ČR E.E.T. One získala jen něco okolo 1 000 klientů

Na trhu s EET pokladnami zuří silný konkurenční boj, na který už dříve doplatily menší firmy. E.E.T. One je však zatím největší. Na stránkách Podnikatel.cz najdete například výpis z insolvenčního rejstříku společnosti, podle kterého dluží firma jen za PR služby necelé 2 miliony Kč.

4.   Snižte si náklady na byznys v cizině

Server businessinfo.cz připomíná podnikatelům, že do 30. září mohou podat žádost o vratku DPH zaplacenou v zahraničí. Žádost lze podat přes portál finanční správy, nutná je ale registrace, která může trvat až 15 dní. Nárok na vrácení daně má každá firma, která není v příslušné zemi k dani z přidané hodnoty zaregistrovaná, nemá tam sídlo a nepodniká tam.

Kromě zemí Evropské unie vrací českým firmám DPH například i Norsko nebo Kanada.

5. Hranice 100 miliard v e-shopech je na spadnutí

Češi opět rekordně nakupovali v e-shopech. Za prvních 6 měsíců roku 2017 už podle serveru ihned.cz stihli utratit více než 50 miliard korun. Zdá se, že by tak nic nemělo bránit překonání rekordní hranice 100 miliard.

Kromě ekonomické stability a vyšší důvěry lidí v e-shopy stojí za zvýšením tržeb i fakt, že lidé začali na internetu nakupovat ve větším množství i věci denní spotřeby a potraviny.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

blank Ano
blank Ne
blank

Sledujte podobné články na naší

Facebookové stránce

Komunita samostatných účetních

Přidejte se zdarma

Přidejte se
do největší komunity samostatných účetních

blankVýhody
blank