• Domů > Novinky z Money > [ERP Money 1.11.1] Systém automaticky hlídá platnost EET certifikátu a usnadňuje práci s eNeschopenkami

[ERP Money 1.11.1] Systém automaticky hlídá platnost EET certifikátu a usnadňuje práci s eNeschopenkami

Solitea Česká republika | 30. 01. 2020

První letošní verze ERP Money obsahuje kromě aktuální legislativy několik užitečných vylepšení. Systém vám pohlídá platnost EET certifikátu a automaticky vás upozorní na změny stavů v eNeschopenkách.
CO VÁS ZAJÍMÁ? ucto sklad

Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.11.1.

Novou verzi Money si nyní stáhnete na svém Zákaznickém portálu v záložce Aktualizace. V portálu rovněž můžete komunikovat s podporou, zadávat požadavky na servis nebo číst veškerou dokumentaci a návody.


ucto

Kontrola platnosti EET certifikátu

V poslední době jste možná zaznamenali, že firmám, které elektronicky evidují od 1. nebo 2. vlny EET, končí platnost jejich EET certifikátu. Musí si vygenerovat nový a vyměnit ho. Abychom vám hlídání platnosti usnadnili, doplnili jsme do systému novou funkčnost.

Měsíc před vypršením EET certifikátu se vám začne na dokladech zobrazovat oranžový informační pruh. Z něj zjistíte, kolik dní zbývá do konce platnosti, a včas si zařídíte nový. Certifikáty můžete spravovat v seznamu Nastavení podepisování dokumentů, který nově najdete v menu Seznamy / Ostatní.

Rozšíření funkčnosti modulu eNeschopenek

Do aplikace CSW Automatic jsme nově doplnili modul Aktualizace údajů o DPN, který zajistí automatické stahování notifikací. Díky tomuto modulu nemusíte notifikace stahovat ručně, ale systém to udělá automaticky za vás a pošle vám informační e-mail.
Nově se informace získané z notifikací (ať už stažených ručně, nebo pomocí CSW Automatic) zapracovávají do Money tak, že program automaticky vytvoří či ukončí karty Nepřítomností a doplní na nich proplácení.

Na kartu Konfigurace mezd jsme do záložky Elektronické podání doplnili pole Komerční šifrovací certifikát. Tento certifikát nově požaduje ČSSZ a bez něj nepůjdou rozšifrovat stažené zprávy. Pokud zatím komerční šifrovací certifikát nemáte, zakoupíte si ho u certifikační autority (např. PostSignum České pošty, První certifikační autorita nebo eIdentity). Poté ho vložíte do seznamu Nastavení podepisování dokumentů a odtud na kartu Konfigurace mezd.

Výše popsanou funkčnost jsme vám spustili na první 3 měsíce zdarma, aby si každý z vás mohl vyzkoušet výhody automatizace a úsporu času stráveného ručním přepisováním nepřítomnosti. Před ukončením zkušebního období vás bude kontaktovat náš obchodní zástupce s nabídkou aktivace modulu. Cena modulu je 1 990 Kč pro Money S4 a 3 000 Kč pro Money S5.

Nadále však máte možnost zadávat nepřítomnosti ručně a v takovém případě se prosím ujistěte, že máte zažádáno o zasílání informací o nepřítomnostech do datové schránky. Žádost je možné vyřídit na odkazu https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-pro-zamestnavatele.

Detailní rozepsání osvobozených příjmů ve mzdovém listě

Na kartě Mzdy najdete novou záložku Osvobozené příjmy. V ní detailně evidujete příspěvky zaměstnavatele osvobozené od daně (např. stravenky, příspěvek na dovolenou atd.). V Průvodci tiskem mzdového listu můžete takto zadané hodnoty otevřít a upravit a následně je vytisknout na mzdový list.

Legislativa pro rok 2020

Nezapomněli jsme ani na změny legislativy platné k 1. lednu 2020. V nové verzi ERP Money už jsou aktualizované sazby a formuláře v modulu Mzdy, seznam kombinované nomenklatury nebo položky cestovních náhrad a stravného, daňový kalendář a svátky.

sklad

Nový filtr v Katalogu a Ceníku

Do ERP Money jsme doplnili nový filtr Použito v dokladech. Díky tomu si v Katalogu snadno zobrazíte položky, které se historicky neobjevují na žádných dokladech, a můžete je smazat. Stejný filtr je dostupný i v seznamech Ceníkových cen a Skladových zásob. Tyto související položky totiž musíte odstranit dříve, než je smažete z Katalogu.

Přebírání dodacího listu přijatého do pokladního dokladu výdajového

Nově můžete dodací list přijatý přebrat rovnou do pokladního dokladu výdajového. Díky této nové funkci nemusíte vytvářet fakturu, pokud není potřeba, a rovnou za zboží či služby zaplatíte.


Podívejte se na kompletní souhrn všech novinek ERP Money 1.11.1.

Štítky článku

Aktuality, Money S4, Money S5

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

02. 03. 2020
Podání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za zdaňovací období 2019
02. 03. 2020
Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za leden 2020
11. 03. 2020
Splatnost daně za leden 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img