Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

[Červenec 2017] Ruční výběr klíčových událostí pro malé a střední firmy

Solitea Česká republika, a.s. | 03. 08. 2017

Přestupky firem mohou nyní soudy zveřejnit třeba v televizi, minimální mzda se možná zvýší nejvíc od roku 1991 a první velký dodavatel pokladních systémů pro EET doplatil na konkurenční boj. Čtěte novinky mezi malými a středními firmami. Máme i jednu radu pro podnikatele, kteří platí DPH v zemích EU.

Bannery_kalendare_Money_FB_07

1. Přestupky firem budou nově na úřední desce

Jak informoval server Podnikatel.cz – v červenci vstoupil v účinnost nový přestupkový zákon, který zavádí přestupky pro podnikající fyzické osoby a právnické osoby.

Přestupky firem a podnikatelů mohou být navíc zveřejněny – například na úřední desce správního orgánu, ale také v televizi či v rozhlase. Prostudujte si celý zákon, který dále například zvyšuje maximální výši pokuty uložené příkazem a zavádí promlčecí lhůtu.

2. Podle návrhu se minimální mzda zvýší nejvíc od roku 1991

Jak píše web idnes.cz – v roce 2018 by měla vzrůst minimální mzda o 1 200 Kč na 12 200 Kč. V programovém prohlášení se totiž vláda zavázala, že minimální mzda dosáhne na 40 % té průměrné. V roce 2018, pokud návrh projde, bude podíl činit 40,5 % a dostojí tak svému slibu.

Asociace malých a středních podniků však se zvyšováním minimální mzdy zásadně nesouhlasí. Mzda se má podle návrhu Ministerstva práce a sociálních věcí zvýšit nejvíc od roku 1991.

3. První velký dodavatel pokladních systémů pro EET je v insolvenci

Dodavatel pokladních systémů E.E.T. One podle serveru ihned.cz poslal ke dnu nedostatek klientů a předimenzované zásoby zboží. Firmě se nepovedlo navázat na úspěchy jednoho z jejich podílníků z Chorvatska, kterému se při zavádění tamní elektronické evidence v roce 2013 dařilo o poznání lépe. V ČR E.E.T. One získala jen něco okolo 1 000 klientů

Na trhu s EET pokladnami zuří silný konkurenční boj, na který už dříve doplatily menší firmy. E.E.T. One je však zatím největší. Na stránkách Podnikatel.cz najdete například výpis z insolvenčního rejstříku společnosti, podle kterého dluží firma jen za PR služby necelé 2 miliony Kč.

4.   Snižte si náklady na byznys v cizině

Server businessinfo.cz připomíná podnikatelům, že do 30. září mohou podat žádost o vratku DPH zaplacenou v zahraničí. Žádost lze podat přes portál finanční správy, nutná je ale registrace, která může trvat až 15 dní. Nárok na vrácení daně má každá firma, která není v příslušné zemi k dani z přidané hodnoty zaregistrovaná, nemá tam sídlo a nepodniká tam.

Kromě zemí Evropské unie vrací českým firmám DPH například i Norsko nebo Kanada.

5. Hranice 100 miliard v e-shopech je na spadnutí

Češi opět rekordně nakupovali v e-shopech. Za prvních 6 měsíců roku 2017 už podle serveru ihned.cz stihli utratit více než 50 miliard korun. Zdá se, že by tak nic nemělo bránit překonání rekordní hranice 100 miliard.

Kromě ekonomické stability a vyšší důvěry lidí v e-shopy stojí za zvýšením tržeb i fakt, že lidé začali na internetu nakupovat ve větším množství i věci denní spotřeby a potraviny.

Štítky článku

Měsíční přehledy

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

09. 04. 2020
Splatnost daně za únor 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.