Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

Desítky legislativních změn bez starostí: Lednové novinky v ERP Money jsou tady

Solitea Česká republika, a.s. | 23. 01. 2015

První aktualizace ERP systémů Money v roce 2015 nemůže být o ničem jiném, než o změnách v zákonech. Letos v ní hrají hlavní roli DPH a mzdy.

Jako vždy, i tentokrát je i za tou nejmenší úpravou mnoho hodin práce analytiků, kteří sledují legislativní změny a úřednické tiskové konference se stejným napětím, jako jiní finální epizody oblíbených seriálů.

Vy sami samozřejmě nic podobného absolvovat nemusíte – postaráme se o to, aby v Money bylo vše správně a podle platných zákonů. Co je tedy nového?

Lednové výplaty podle nových pravidel

První várka novinek se týká mezd. Tady je 8 nejdůležitějších z nich:

 1. Zapracovali jsme vyšší slevy na dani pro druhé a další dítě, které se mění od 1. 1. 2015. Jen pro upřesnění - na první dítě můžete uplatnit slevu 1 117 Kč, na druhé dítě nově 1 317 Kč a na třetí a další děti 1 417 Kč měsíčně. Pro dítě ZTP se sazba zdvojnásobí.
 2. Do seznamu Konfigurace jsme přidali nový záznam s platností od 1. 1. 2015 s minimální mzdou 9 200 Kč.

Velká část změn se týká tiskových sestav pro sociální pojištění. Přibylo:

 1. Hlášení k záloze na pojistné na důchodové spoření – vzor č. 3
 2. Vyúčtování pojistného na důchodové spoření – vzor č. 3
 3. Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti vzor č. 21 – 2014 a Příloha č. 1 „Počet zaměstnanců“ vzor č. 14 – 2014. Oba vzory se musí použít pro vyúčtování daně za rok 2014.
 4. Vyúčtování daně vybírané srážkou vzor č. 17 – 2014. I tento vzor využijete při vyúčtování daně za rok 2014.
 5. Žádost o vrácení částky daňového bonusu jsme doplnili pro rok 2015 vzorem č. 9.
 6. Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků – nová sestava, do které mzdová účetní potvrdí zaměstnanci pro zaměstnavatele partnera, jaké děti a s jakou výší daňového zvýhodnění zaměstnanec uplatňuje.

DPH a 27 nových sestav pro příspěvkové organizace

Mzdy máme za sebou, jdeme na daně. V ERP systémech Money nově najdete:

 • Upraveného Průvodce přiznáním a závěrkou k DPH, který nově obsahuje oddíl „II. Ostatní plnění“ pro ruční zadávání částek služeb registrovaných ve Zvláštním režimu pro správu DPH.
 • Kromě toho v Průvodci najdete další úpravy dle legislativy platné od 1. 1. 2015 – tedy nutnost uvést kontaktní osobu, typ podepisující osoby, její kód a upravenou nabídku hodnot kódu podepisující osoby.
 • Podle platné legislativy jsme změnili také Průvodce tiskem výkazu Souhrnné hlášení a datové věty Souhrnného hlášení DPH.
 • A konečně – pro rok 2015 jsme připravili hned 27 nových sestav pro příspěvkové organizace. Nové definice účetních výkazů jsme upravili podle nové vyhlášky 301/2014 pro rok 2015, kterou se mění vyhláška 410/2009.

Kompletní přehled změn najdete jako vždy v dokumentaci, v praxi pak na vás už vše čeká v ERP systému Money.

Štítky článku

Aktuality

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Daňové přiznání a splatnost daně k MOSS
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.