Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

Detektor na dlužníky. ERP Money nově upozorňuje na zahájená insolvenční řízení

Solitea Česká republika, a.s. | 22. 06. 2017

Nové ERP Money (1.8.5) vás automaticky upozorní na insolvenční řízení klientů, odběratelů, dodavatelů nebo zaměstnanců. Ochrání vás tak před nevědomým prodejem zboží zákazníkovi v insolvenci a je zárukou, že se stihnete zavčasu přihlásit ke svým pohledávkám.

Seznam všech novinek tradičně najdete v odkazu na konci článku a novou verzi stáhnete ze stránek Money:

Insolvenční rejstřík upozorní na zadlužené partnery

Díky ERP Money máte nyní možnost v reálném čase zjistit, že s vaším zákazníkem, odběratelem, dodavatelem nebo třeba zaměstnancem bylo zahájené insolvenční řízení. Spustili jsme totiž funkci „Insolvenční rejstřík” s možností automatického ověření firmy či fyzické osoby při každém otevření obchodního dokladu nebo karty firmy (zaměstnance).

Už se vám tak nestane, že byste například prodali své zboží firmě v insolvenci. Jakmile do ERP Money zadáte doklad s doplněným IČ, systém vás na insolvenční řízení automaticky upozorní. Navíc díky této funkci včas zjistíte, že je potřeba se přihlásit ke svým pohledávkám u příslušného soudu.

Také vaše mzdová účetní může v případě, že se insolvenční řízení dotýká některého z vašich zaměstnanců, tomuto zaměstnanci nastavit zákonné srážky ze mzdy.

V Adresáři máte k dispozici číselník CZ-NACE

Na kartě každé firmy v Adresáři si teď můžete aktualizovat kód CZ-NACE, který vám firmu na základě oboru jejího podnikání „očísluje“ a tím přiřadí do příslušné kategorie.

Na základě kategorií CZ-NACE následně můžete firmy filtrovat a oslovovat s obchodními nabídkami. Například pokud víte, že jste naskladnili nové trubky, pošlete obchodní nabídku všem zákazníkům z kategorie 42.21.1 (výstavba inženýrských sítí pro kapaliny).

Sestava pohledávek již splňuje nové požadavky ČSOB

ČSOB od července 2017 doporučuje, abyste jí seznam pohledávek jako podklad k poskytnutí úvěru posílali v novém formátu.

ERP Money se požadavkům banky přizpůsobilo s velkým předstihem – ačkoliv přechodné období, kdy banka ještě akceptuje také starší formát, končí až v prosinci 2017, s ERP Money už budete nový formát posílat odteď.

Nomenklatura nově jen u položek zboží

Až doposud vás ERP Money upozorňovalo na chybějící nomenklaturu vždy, když jste v Katalogu založili novou službu nebo zboží.

Nově se upozornění objevuje pouze u zakládání zboží, takže vás systém k doplnění nomenklatury vyzve jen v případech, kdy je to relevantní.

Číselné řady pro GEIS teď stáhnete na pár kliknutí

Abyste mohli využívat služeb přepravní společnosti GEIS, musíte mít neustále k dispozici aktuální číselnou řadu pro očíslování přepravních štítků.

V ERP Money je teď stažení této číselné řady otázkou několika kliknutí. Systém vás totiž automaticky upozorní na to, že aktuální číselná řada dochází, a vybídne vás ke stažení nové. Vy volbu jen potvrdíte a ERP Money si novou číselnou řadu automaticky stáhne a nahraje do své databáze.

Vy pak pokračujete v posílání balíčků a nemusíte vůbec nic řešit.

Všechny novinky verze 1.8.5

Chcete vědět o dalších novinkách, které přináší verze 1.8.5? Pro vás jsme připravili tento detailní článek.

Štítky článku

Aktuality

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

09. 04. 2020
Splatnost daně za únor 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.