Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

Otcovská dovolená i aktualizované formuláře. Nová verze Money drží krok s legislativou

adminX | 22. 01. 2018

V nejnovější verzi Money S3 – 18.100 – můžete nepřítomnost zaměstnance evidovat jako „otcovskou poporodní péči“. Money již pracuje také s novými pravidly pro uplatnění srážkové daně nebo s aktualizovanými formuláři pro podání daňového přiznání.

Všechny tyto novinky ale platí jen pro ty, kteří mají zaplacenou službu Podpora a Aktualizace pro rok 2018. Jestliže jste si podporu pro tento rok ještě nekoupili, napravte to co nejdříve. V opačném případě vám systém neumožní pracovat například se mzdami.

Otcovská dovolená, mzdy i nová pravidla pro výpočet daně z příjmů

Otcovská dovolená platí teprve pár dní, Money už je na ni přesto připravené. Na Seznamu nepřítomností, v sekci Absence, nově najdete položku „Otcovská poporodní péče“.

Aktuální verze Money rovněž reaguje na legislativní změny ve mzdových konstantách – navýšení minimální mzdy či daňového zvýhodnění na první dítě. Dále pracuje s novými pravidly pro uplatnění srážkové daně z příjmů ze závislé činnosti nebo s novými formuláři, jako jsou potvrzení o zdanitelných příjmech či prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti.

Mohlo by vás zajímat: videonávod pro hromadnou změnu mzdového období zaměstnanců.

Aktuální formuláře pro přiznání k dani z příjmů

Tak jako každý rok, i letos jsou formuláře pro přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob odlišné od těch loňských. V novém Money už však máte aktuální formuláře nahrané.

Při podávání daňového přiznání si tak můžete například zvolit limit výdajového paušálu, který následně ovlivní, zda máte nárok na daňovou slevu na manželku.

Jednodušší účtování zálohových faktur v daňové evidenci

Drobní živnostníci a všichni, kteří vedou daňovou evidenci, budou nově snadněji účtovat zálohové faktury.

Systém totiž po přijetí úhrady zálohové faktury automaticky rozpočítá základ daně i daň a později odečte příslušnou částku z vyúčtovací faktury. Navíc si sami vyberete, které zálohové faktury chcete při vystavování vyúčtovací faktury do odpočtu zahrnout.

Money si s rozúčtováním základu daně a daně poradí i tehdy, kdy na zálohové faktuře není uvedena sazba DPH. V takovém případě ji automaticky rozúčtuje zpětně – až na základě sazby daně ve vyúčtovací faktuře.

Kompletní přehled změn a novinek najdete zde.

Štítky článku

Aktuality

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

09. 04. 2020
Splatnost daně za únor 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.