Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

S ERP Money teď máte dokonalý přehled o stavu na pozici svých zásob

adminX | 22. 05. 2017

Nejen celkový stav, ale také přesné množství na pozici zásob – v nové verzi ERP Money (1.8.4) zjistíte, na jakých skladových pozicích a v jakém množství vám zboží na pozicích leží. Další novinkou je FIKování pouze vybraných dokladů nebo možnost odesílat doklady přímo konečnému příjemci.

Seznam všech novinek tradičně najdete v odkazu na konci článku a novou verzi stáhnete ze stránek Money:

Doklady můžete posílat přímo konečnému příjemci

Představte si situaci, kdy si od vás technický ředitel pobočky IT firmy objedná nové notebooky a monitory. Nechá si tento nákup schválit od svého šéfa a následně už celou objednávku dělá na svou pobočku.

Až doteď jste v takové situaci museli veškeré doklady (potvrzení objednávky, dodací listy) posílat pouze na firmu. Nejspíš tak skončily na recepci, recepční se musela zorientovat a teprve poté doklady předala technickému řediteli pobočky.

Ve verzi ERP Money 1.8.4 však můžete při vystavování dokladu zvolit, aby se doklad odeslal konečnému příjemci. Veškeré doklady (s výjimkou faktury) tak pošlete přímo technickému řediteli, což celý proces objednávky zrychlí a zjednoduší.

FIKujte jen doklady, které chcete

Příjemná novinka pro všechny, kteří vedou elektronickou evidenci tržeb. ERP Money již neFIKuje všechny doklady automaticky, ale sami si můžete zvolit, které doklady má fiskálním identifikačním kódem označit a které nikoliv.

Máte tak nad systémem větší kontrolu a pokud je to potřeba, můžete vybrané objednávky z EET vyloučit.

Větší přehled v seznamu faktur

V seznamu přijatých a vydaných faktur přibyly tři nové sloupce:

  • Celkem bez záloh
  • Základ bez zálohy
  • DPH bez zálohy

Hned na první pohled tak víte, zda vám dodavatel má zaplatit celou částku, nebo již dříve uhradil zálohu. Navíc si z tohoto seznamu můžete udělat přehledný report do Excelu.

Dokonalý přehled o skladu

Až doposud jste z ERP Money vyčetli celkový stav svých skladových zásob, ale těžko jste hledali, na jakých pozicích vám zásoby leží.

To se s verzí 1.8.4 mění. Díky novému filtru Množství detailu zjistíte, na které skladové pozici máte „vyprodáno“ a kde se vám naopak zásoby kupí. Můžete tak lépe optimalizovat a také lépe dohledáte pozici, kterou jste omylem vyskladnili vyskladnili do mínusu.

Poznámky už máte rovnou v seznamu firem

A ještě jedna drobnost na závěr.

V adresáři firem vznikl nový detail s Poznámkou, díky kterému si můžete poznámky zapsané k jednotlivým firmám přečíst přímo v seznamu firem – bez nutnosti chodit do detailu firem. Odpadá tak otravné klikání navíc.

Všechny novinky verze 1.8.4

Novinek je ještě více, chcete-li mít přehled o všech, pak jsme pro vás připravili tento článek.

Štítky článku

Aktuality

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

09. 04. 2020
Splatnost daně za únor 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.