Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

Slovo ředitele CÍGLER SOFTWARE o aktuální situaci v DPH 2013

adminX | 17. 12. 2012

Vážení uživatelé Money S3,

vzhledem k nejisté situaci v daňové legislativě nadcházejícího roku 2013 jsem se Vás rozhodl osobně informovat o krocích, které naše společnost plánuje podniknout v nadcházejících čtrnácti dnech.

[div class="error"]

Tento článek obsahuje neaktuální informace!

Prezident České republiky Václav Klaus podepsal 21. 12. 2012 balíček zákonů, sazba DPH pro příští rok je tedy 15 a 21 %. Více informací najdete zde.

[/div]

[toc]

Shrnutí současné situace

Stávající zákon o DPH pro rok 2013 zatím počítá s jednotnou sazbou DPH ve výši 17,5 %. Poslanecká sněmovna ale právě touto dobou jedná o novém zákonu, který má daň z přidané hodnoty upravit na dvě sazby – 15 a 21 %. Možným výsledkem jednání jsou však i jiné, zcela odlišné sazby. Kterýkoli z těchto zákonů navíc nemusí podepsat prezident Václav Klaus.

Z tohoto důvodu vám nemůžeme, jak jste z předchozích let zvyklí, s předstihem nabídnout Money S3 s legislativou platnou k novému roku – ta zatím není jednoznačná a jaká bude, to zřejmě neví parlament, ani prezident České republiky.

Postaráme se o vás

Naše společnost je připravena na každou z uvedených variant. Máme dnes nachystané verze Money S3, které počítají s různými scénáři vývoje, a děláme vše pro to, abyste daňové doklady podle platné legislativy mohli vystavit hned od 1. ledna 2013. K tomu vám zajistíme i veškerý informační servis.

Za současného stavu začíná 1. ledna 2013 platit sazba DPH o výši 17,5 %. Money S3 verze 13.017, připravené na tuto variantu, lze ode dneška stáhnout zde (v rámci služby Podpora a Aktualizace 2013). Pokud parlament schválí a prezident podepíše zákon o DPH v jiné výši, zveřejníme obratem novou verzi, která bude obsahovat schválené sazby. Na další kroky tedy budeme čekat spolu s vámi.

[div class="warning"]

Doporučujeme vám proto počkat a novou verzi zatím nestahovat.

[/div]

Včas vás upozorníme na případné schválení nového zákona a zveřejnění další verze Money S3 (13.021) s finální sazbou DPH platnou k 1. lednu. Pokud ke změně nedojde, můžete stávající verzi 13.017 nainstalovat později – na vhodný čas k tomuto kroku vás upozorníme také. V případě instalace, která by předcházela změnu zákona, byste totiž byli nuceni znovu instalovat další verzi Money S3 se zapracovanými změnami.

Možné změny v legislativě se týkají i dalších oblastí, ale jen DPH patří mezi kritické. Na rozdíl od mezd či majetku, jejichž zaúčtování počká, musíte být hned 1. ledna schopni vystavit vašim vlastním klientům platný daňový doklad – tedy doklad s platnou sazbou DPH. Podrobné informace o možných legislativních úpravách najdete v samostatném článku.

Další informace

O veškerých událostech a dalším vývoji situace Vás budeme průběžně informovat. Ty nejdůležitější zprávy vám zašleme e-mailem, vše naleznete také na www.money.cz a nejrychleji na našem Facebooku. Tam navíc můžete přidat svůj tip na řešení situace a podělit se o zkušenosti s kolegy z oboru.

Děkuji za pochopení a doufám, že jednání o novém zákonu pro vás i pro nás dopadne co nejpříznivěji.

S pozdravem
Martin Cígler,
ředitel CÍGLER SOFTWARE, a.s.

Štítky článku

Aktuality

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

09. 04. 2020
Splatnost daně za únor 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.