Zautomatizujte přípravu dokladů. S novou verzí ERP Money

adminX | 28. 02. 2017

Vytvářet a posílat dodací listy i faktury bez jediného kliknutí. Přesně to vám umožní nová verze ERP Money 1.8.2. Díky automatickému vytváření navazujících dokladů. Podívejte se, co přesně tato novinka umí a seznamte se i s dalšími vylepšeními.

Seznam všech novinek tradičně najdete v odkazu na konci článku a novou verzi stáhnete ze stránek Money:

Nové automatické akce vám usnadní práci s přijatými objednávkami

Nezdržujte se ruční přípravou faktur a dodacích listů k přijatým objednávkám. Díky automatickým akcím se o to ERP Money postará automaticky. Nově mezi nimi totiž najdete funkci Automatické přebírání a vytvoření zálohové faktury, dodacích listů, faktury vydané nebo interního dokladu.

Stačí jen nastavit jaké doklady má systém připravit. O víc se pak nemusíte starat.

Novou funkci ocení zejména provozovatelé e-shopů, kteří potřebují řešit elektronickou evidenci tržeb. Díky novým automatickým akcím a modulu Evidence tržeb vše zvládnete bez starostí. Jakmile dostanete z e-shopu objednávku, modul Evidence tržeb vytvoří interní doklad a tržbu zaeviduje. Automatické akce zároveň připraví fakturu a dodací list. Vám pak stačí jen zboží zabalit, přidat do balíku EET účtenku a vše poslat.

A pokud evidence tržeb řeší přímo váš e-shop, je situace ještě jednodušší. Money pouze automaticky vystaví a odešle zákazníkovi potřebné doklady.

Stejným způsobem vám ERP Money usnadní i práci s objednávkami, které mají způsob platby zálohou. Pouze místo běžné faktury připraví zálohovou fakturu.

Systém vám připomene vyúčtování záloh

Money vám také pomůže s vyúčtováním vydaných i přijatých zálohových faktur. Zatímco dosud jste si museli pamatovat, že je záloha zaplacená a máte ji vyúčtovat, nyní vám to systém připomene.

Jakmile totiž klient zálohu uhradí, objeví se nad možností Odpočty záloh červený pruh. Na první pohled tak vidíte, že máte platbu vyúčtovat a nehrozí, že na to zapomenete.

Zjednodušili jsme načítání QR kódů

Minulý měsíc jsme vám představili kód QR Faktura, který vám kromě možnosti zaplatit doklad poskytne i veškeré informace z hlavičky faktury. Nově ho navíc naskenujete přímo z ERP Money.

V přijatých fakturách najdete tlačítko QR čtečka, které vám po kliknutí nabídne možnost QR výstřižek. Stačí na ni kliknout a otevře se funkce Výstřižku, kterou znáte z Windows. S její pomocí označíte vybraný QR kód a Money z něj přenese informace do účetnictví.

Nemusíte tak doklad tisknout a vše naskenujete i bez čtečky QR kódů.

Katalog vám dá lepší přehled o položkách

Do Katalogu jsme přidali nový detail Zobrazit seznam všech dokladů, kde se položka vyskytuje. Stačí označit požadovanou položku, zvolit tento detail a Money najde všechny související nabídky, faktury, objednávky a další doklady. Za pár vteřin tak například zjistíte, ve kterých objednávkách se daný produkt objevuje. A nemusíte je dohledávat ručně.

Seznam všech novinek v aktuální verzi ERP Money najdete na této stránce.

Štítky článku

Aktuality

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

02. 03. 2020
Podání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za zdaňovací období 2019
02. 03. 2020
Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za leden 2020
11. 03. 2020
Splatnost daně za leden 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img