Jiří Faltus

Jiřího to k účetnictví táhlo už odmala. Poprvé k němu přičichl ve 13 letech, kdy pomáhal s papírováním své mamince, majitelce účetní firmy. Až do jeho 20 let všechno vypadalo idylicky. Pak ale přišel zlom.

ekonomický úsek

„Vykašlal jsem se na školu, odešel z domu a začal dělat za barem. To mě nebavilo, takže jsem se najednou ocitl na úřadu práce. Sice s maturitou, ale bez praxe a zkušeností,“ vzpomíná na zřejmě nejtěžší období svého života.

Jiří Faltus
účetní

Z krize ho vytáhl až Martin Cígler, majitel a zakladatel firmy Cígler Software. „Přihlásil jsem se na pracovní inzerát a dostal šanci. Ve firmě jsem nahrazoval kolegyni, která už další týden měla odejít. Za ten týden jsem se musel naučit všechno, abych po jejím odchodu mohl pracovat samostatně.”

Na holičkách ho ale v Solitea nenechali. I po odchodu kolegyně má k dispozici nadřízenou, která je s ním v denním kontaktu a všechno důležité s ním konzultuje.

Po více než 2 letech v Solitea může Jiří říct, že konečně dělá práci, o které jako malý snil. „Účetnictví jako takové je skoro všude stejné, ale tady v Solitea k tomu dostanete skvělou partu lidí. Opravdu musím říct, že někteří jsou mnohem víc než kolegové.“

Ač účetní, může Jiří kdykoliv pracovat z domu a má pružnou pracovní dobu. „Práce je hodně, ale nikdy se nestalo, že bych si ji musel tahat domů. A když už cítím, že jsem unavený, vezmu si dovolenou. Její schválení je tady jenom formalita.“

Všechny příběhy zaměstnanců