Na školení vás naučíme

Detailně a prakticky se zaměříme na problematiku mzdového účetnictví v systému Money S3. V průběhu pěti jednotlivých lekcí si představíme modul Mzdy a celý proces od základního nastavení karty zaměstnance až po finální zpracování mzdy. Ukážeme si, jak správně nastavit všechny potřebné parametry, abyste mohli s důvěrou spravovat mzdové účetnictví ve vaší společnosti. S praktickými příklady a tipy si osvojíte nejen základy, ale i pokročilé funkce.

Blok 1

Nastavení programu

V této lekci se zaměříme na konfiguraci programu Money S3 pro správné vedení mzdového účetnictví. Ukážeme si, jak kontrolovat aktuálnost programu, abyste mohli využívat nejnovější funkce a legislativní aktualizace.

Podrobně probereme, jak synchronizovat účetní konstanty, což je základ pro správné zaúčtování finančních operací. Dále se podíváme na nastavení jednotlivých agend, kdy pozornost budeme věnovat především mzdové agendě – od základního nastavení karty zaměstnance až po různé způsoby zaúčtování mezd.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Kontrola aktuálnosti programu
 • Synchronizace účetních konstant
 • Nastavení agendy
 • Nastavení mezd
 • Způsoby zaúčtování mezd
 • Záložka Režie
Blok 2

Přidání nového zaměstnance

V této lekci se podíváme na proces přidávání nových zaměstnanců do mzdového modulu programu Money S3. Začneme vytvořením záznamu pro prvního zaměstnance a postupně probereme všechny důležité aspekty, které je třeba vyplnit na kartě zaměstnance.

Vysvětlíme význam jednotlivých záložek a jak správně zadávat informace do sekce pracovních poměrů, jak zacházet s nezdanitelnými příjmy a co dělat v případě srážek nebo exekucí.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Jednotlivé části karty zaměstnance
 • Údaje zaměstnance
 • Pracovní poměry
 • Nezdanitelné příjmy
 • Srážky / exekuce
 • Řidič
Blok 3

Výpočet mezd zaměstnance

V této lekci se soustředíme na výpočet mezd v programu Money S3.

Ukážeme si, jak krok za krokem správně nastavit mzdu pro zaměstnance a důkladně si probereme jednotlivé sekce mzdy, abychom pochopili jejich vliv na výsledný výpočet. Zaměříme se na záložky pracovní poměry, kde projdeme složky jako hrubá mzda, sociální a zdravotní pojištění a náhrady, a prozkoumáme, jak se daně z příjmu promítají do celkového vyúčtování mzdy zaměstnance.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Vytvoření mzdy
 • Pracovní poměry (Hrubá mzda, sociální a zdravotní pojištění, náhrada za nemoc)
 • Daň z příjmu
 • Vyúčtování
Blok 4

Zaúčtování mezd a tvorba příkazu k úhradě

V této lekci se v Money S3 zaměříme na základní kroky, které jsou nezbytné pro správné zaúčtování mezd ve vaší účetní agendě.

Dozvíte se, jak nastavit parametry zaúčtování a jak efektivně vytvářet příkazy k úhradě. Pomocí praktických ukázek prozkoumáme proces zaúčtování mezd a probereme uživatelskou konfiguraci, abychom zjednodušili a zefektivnili tento často složitý účetní proces.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Nastavení zaúčtování mezd a příkazů k úhradě
 • Prakticky: jak se mzdy zaúčtují + uživatelská konfigurace
Blok 5

Tiskové sestavy

V této lekci se budeme soustředit na efektivní využití modulu Režie v Money S3 pro tvorbu a správu tiskových sestav souvisejících s mzdovou agendou.

Naučíme se, jak připravit vyúčtování mezd, mzdové listy a různé přehledové sestavy, které jsou vyžadovány zdravotními pojišťovnami či dalšími institucemi. Probereme praktické kroky pro tisk a elektronické odeslání výplatních lístků zaměstnancům, což představuje důležitou součást administrativy každé firmy.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Tiskové sestavy záložky Režie, Zaměstnanci a Mzdy
 • Prakticky: jak poslat výplatní lístek

Min. potřebná verze Money S3: 23.700
Školení je dostupné po CELÝ ROK od jeho zakoupení!

Pro koho je online školení určeno?

Školení je určeno pro všechny, kdo mají na starosti mzdovou agendu a hledají způsob, jak efektivně a správně vypočítat a vyplatit mzdy svým zaměstnancům. Je ideální pro účetní, mzdové účetní, personalisty a další pracovníky v HR odděleních, kteří chtějí získat jistotu v práci s mzdovým softwarem a udržet se v souladu s neustále se měnícími mzdovými předpisy a legislativou. Stejně tak je vhodné pro majitele malých a středních podniků, kteří se snaží zvládat mzdovou problematiku sami a potřebují se v tomto komplexním tématu lépe orientovat.

Kdy se on-line seminář koná

18. 9. 2024
9:00-12:00 hodin

On-line přes webový nástroj Livestorm
(nemusíte si nic instalovat, k připojení od nás dostanete webový odkaz)

Do on-line webináře zbývá...
Dnů
Hodin
Minut
Cena za celé školení 1 690 Kč Cena bez DPH
Školení máte dostupné 12 měsíců od zakoupení.

Objednejte si online školení

Zakoupením získáte přístup k on-line školení pro 1 osobu a jeho záznam po skončení webináře.

Mám zájem o předtočený záznam Mám zájem o živé vysílání s možností dotazů
Termín online školení: 18.09.2024 (09:00 hod.)
Povinné pole. Zadejte prosím jméno i příjmení oddělené mezerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO není platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatnit slevový kód
Povinné pole.
Celková cena: 1 690 Kč bez DPH


* Povinná položka

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů

blank blank blank blank blank blank

Školení si můžete zaplatit online přes platební bránu nebo zálohovou fakturou. V případě záznamu obdržíte po zaplacení odkaz, přes který můžete záznam webináře zhlédnout, kolikrát budete chtít. V případě živého vysílání obdržíte do pár desítek minut přístup, pomocí kterého se na online školení v den konání přihlásíte. Přístupy k vám dorazí z aplikace Livestorm, ve které se online školení bude konat. Abyste nezapomněli, konání semináře vám dvakrát připomeneme - týden předem a den předem.

Rezervace a dotazy

Stačí, když nám zavoláte nebo napíšete na obchodní oddělení Money S3 a my vyřídíme všechny vaše dotazy - telefon 549 522 511 | e-mail: obchod@money.cz.

Jak funguje získání záznamu

Po zaplacení obdržíte obratem odkaz, přes který si záznam webináře můžete zhlédnout kolikrát budete chtít. Odkaz má platnost nejméně 12 měsíců.

Lucie Randulová

Lucie Randulová
Lucie Randulová

Lucie je zkušenou senior software konzultantkou, která již téměř čtyři roky uplatňuje své bohaté znalosti a odborné dovednosti v rámci účetního softwaru Money S3 ve společnosti Seyfor.

Její akademická cesta začala studiem informačních technologií se zaměřením na grafiku a web design, což ji přivedlo k pozdějšímu specializovanému studiu na vyšší odborné škole v oboru Informační služby a knihovnictví. Lucie má také praxi jako tisková produkční v grafickém studiu.

Dnes se ve své profesi primárně zaměřuje na oblast implementace a podpory XML přenosů, což je klíčové pro efektivní data management a integraci systémů e-shopů. Nakonec je její oblastí zájmu samozřejmě mzdová problematika v programu Money S3.

Další školení od tohoto lektora