Na školení vás naučíme

Detailně a prakticky se zaměříme na tři hlavní aspekty daňové evidence v systému Money S3. V první lekci s názvem Základní nastavení se naučíte, jak správně nastavit agendu i účetní rok a představíme seznamy i účetní pohyby. V druhé lekci Práce s doklady se zaměříme na efektivní práci s doklady, od tvorby faktur až po správu bankovních výpisů. Ve třetí lekci Výstupy z účetnictví se pak hlouběji podíváme do oblasti DPH a daňového přiznání, abyste mohli s jistotou řídit své finanční záležitosti.

Lekce 1

Základní nastavení

32 minut

V této lekci se zaměříme na základní aspekty daňové evidence v systému Money S3. Aby byla práce v systému co nejefektivnější a přesná, je nezbytné mít správně nastavenou agendu a účetní rok. Toto nastavení je základem pro všechny další operace a transakce, které v systému provádíte.

Seznámíme se podrobně se seznamy, kde probereme, jak správně nastavit číselné řady pro různé doklady, a také se podíváme na správu bankovních a pokladních záznamů.  Kromě toho se dozvíte, jak správně zaznamenávat účetní pohyby, jak vytvářet předkontace a jak členit DPH pro správné daňové hlášení.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Nastavení agendy
 • Nastavení účetního roku
 • Seznamy – číselné řady, banka, pokladna
 • Účetní pohyby, předkontace a členění DPH
Lekce 2

Práce s doklady

38 minut

V této lekci se budeme věnovat stěžejním činnostem spojeným s doklady v systému Money S3. Začneme tím, jak správně vytvářet různé druhy dokladů. V praxi si probereme, jak krok za krokem vytvořit vydanou i přijatou fakturu. Dále se zaměříme na důležité procesy spojené s úhradou těchto faktur, ať už jde o úhradu v plné výši nebo pouze částečnou.

Pozornost budeme věnovat i vzájemnému zápočtu a jeho správnému nastavení. Na závěr se podíváme na správu bankovních výpisů a naučíme se, jak správně zpracovávat a přiřazovat příkazy v kontextu těchto výpisů.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Tvorba dokladu – faktura vydaná a přijatá
 • Úhrada v celé výši či částečně
 • Vzájemný zápočet a jeho nastavení
 • Výpis z banky a příkazy
Lekce 3

Výstupy z účetnictví

24 minut

V této lekci se zaměříme na DPH, kde si osvěžíme, jak správně vytvářet a interpretovat výkazy spojené s touto daní. Nevynecháme ani klíčovou oblast kontrolního hlášení, které je zásadní pro komunikaci s finančními úřady.

Poté se posuneme k analýze stávajícího stavu závazků a pohledávek. Dále si projdeme přehled příjmů a majetku, což je nezbytné pro pochopení celkového obratu a hodnoty podniku. Lekci zakončíme přiznání k dani z příjmu, kde si vysvětlíme, jak správně a včas podat tuto důležitou daňovou deklaraci.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • DPH, kontrolní hlášení
 • Stav závazků a pohledávek
 • Přehled příjmů, majetku a další
 • Přiznání k dani z příjmu

Min. potřebná verze Money S3: 23.700
Školení je dostupné po CELÝ ROK od jeho zakoupení!

Pro koho je online školení určeno?

Školení je vhodné především pro uživatele systému Money S3, kteří mají na starost vedení daňové evidence. Pokud patříte mezi ty, kteří už mají v této oblasti nějaké zkušenosti, ale cítíte potřebu své dovednosti aktualizovat, nebo pokud se chcete ponořit hlouběji do detailů daňového účetnictví, toto školení je přesně pro vás.

Cena
za jednu lekci
600 Kč Cena bez DPH
NEBO
Cena
za celé školení
1 690 Kč Cena bez DPH
Školení máte dostupné 12 měsíců od zakoupení.

Objednejte si video školení

Školení je vhodné pro účetní, mzdové účetní, personalisty, daňové poradce i majitele firem či jejich vedoucí pracovníky.

Povinné pole. Zadejte prosím jméno i příjmení oddělené mezerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO není platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatnit slevový kód
Povinné pole.

Vyberte si lekci

Celková cena: 0 Kč bez DPH


* Povinná položka

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů

blank blank blank blank blank blank

Školení si můžete zaplatit online přes platební bránu nebo zálohovou fakturou. V případě záznamu obdržíte po zaplacení odkaz, přes který můžete záznam webináře zhlédnout, kolikrát budete chtít. V případě živého vysílání obdržíte do pár desítek minut přístup, pomocí kterého se na online školení v den konání přihlásíte. Přístupy k vám dorazí z aplikace Livestorm, ve které se online školení bude konat. Abyste nezapomněli, konání semináře vám dvakrát připomeneme - týden předem a den předem.

Rezervace a dotazy

Stačí, když nám zavoláte nebo napíšete na obchodní oddělení Money S3 a my vyřídíme všechny vaše dotazy - telefon 549 522 511 | e-mail: obchod@money.cz.

Jak funguje získání záznamu

Po zaplacení obdržíte obratem odkaz, přes který si záznam webináře můžete zhlédnout kolikrát budete chtít. Odkaz má platnost nejméně 12 měsíců.

Petr Pivoda

Petr Pivoda
Petr Pivoda

Petr, s více než dvanácti lety zkušeností v oboru, je nyní uznávaným senior software konzultantem pro účetní software Money S3 ve společnosti Seyfor.

Jeho vzdělání v oboru Provozní technika ve strojírenství ho zprvu vedlo k programování CNC strojů, ale jeho kariérní cesta se později ubírala jiným směrem. Po absolvování kurzu účetnictví a daňová optimalizace se Petr postupně vypracoval na pozici senior konzultant pro účetní software.

Dnes se ve své profesi primárně zaměřuje na oblasti skladů, účetnictví a daňové optimalizace. S tak bohatým mixem zkušeností a znalostí je Petr ideálním odborníkem pro všechny, kteří hledají odpovědi v těchto oblastech účetnictví.

Další školení od tohoto lektora