Video školení

Použití cizích měn v Money S3

Na školení vás naučíme

Detailně a prakticky se zaměříme na tři hlavní aspekty použití cizích měn v systému Money S3. V první lekci s názvem Seznamy a kurzovní lístky probereme práci s cizími měnami, načtení kurzovních lístků z ČNB a jejich zaúčtování. V druhé lekci Doklady v cizích měnách a jejich úhrady se zaměříme na správnou tvorbu faktur v cizí měně, kurzové rozdíly a víceúhradové situace. Ve třetí lekci Specifické situace a závěrka se pak hlouběji podíváme na zálohové faktury v cizí měně a povinnosti přecenění spojené s koncem roku.

Lekce 1

Seznamy a kurzovní lístky

17 minut

V této lekci začneme přehledem dostupných měn v systému Money S3, kde si vysvětlíme rozdíl mezi denním a pevným kurzem a jak tyto kurzy využívat v praxi. Předvedeme, jak správně nakládat s cizími měnami při operacích v rámci pokladen a bank. Pochopíte, jak se tyto transakce odrážejí v účetních záznamech a jak je správně zaúčtovat.

Další částí lekce bude práce s kurzovními lístky. Ukážeme vám, jak načíst aktuální kurzovní lístky přímo z ČNB a jak tyto informace efektivně využít v rámci vašeho účetnictví. Na závěr se zaměříme na převzetí těchto kurzů z ČNB a jejich následné nastavení jako pevný kurz pro vaše účetní záznamy.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Seznam měn (denní/pevný)
 • Ukázka cizích měn (pokladny/banky)
 • Kurzovní lístky – načtení z ČNB
 • Převzetí ČNB do pevného kurzu
Lekce 2

Doklady v cizích měnách a jejich úhrady

29 minut

V této lekci si prakticky ukážeme, jak krok za krokem vytvořit fakturu vydanou v cizí měně. Budeme se věnovat všem důležitým detailům, které je třeba vzít v úvahu, aby byla faktura správně a kompletní.

Pokračovat budeme tím, jak zpracovat úhradu takové faktury. Klíčovým aspektem zde bude kurzový rozdíl, který může vzniknout v důsledku fluktuací směnných kurzů mezi datem vystavení faktury a datem její úhrady. Provedeme vás tímto procesem a ukážeme, jak tento rozdíl správně zaúčtovat.

Na závěr se podíváme na specifickou situaci, kdy je provedeno více úhrad na jednu fakturu.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Faktura vydaná v cizí měně
 • Úhrada v cizí měně – kurzový rozdíl
 • Úhrada v domácí měně – kurzový rozdíl
 • Více úhrad na jednu fakturu
Lekce 3

Specifické situace a závěrka

33 minut

V této lekci se zaměříme na kompletní proces od vytvoření zálohové faktury v cizí měně až po její úhradu. Dále se budeme věnovat vyúčtovacím fakturám, kde je klíčovým prvkem kurzový rozdíl vzniklý z předchozí zálohy. Ukážeme, jak správně zaúčtovat tento rozdíl a jaký má dopad na celkovou účetní evidenci.

Konec roku přináší mnoho účetních povinností, z nichž jednou je přecenění neuhrazených faktur, bankovních účtů a pokladny v cizí měně. Provedeme vás procesem, jak správně přecenit tyto faktury k 31. prosinci, tak aby odpovídaly aktuálnímu směnnému kurzu.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Zálohová faktura v cizí měně a její úhrada
 • Vyúčtovací faktura – kurzový rozdíl ze zálohy
 • Přecenění neuhrazených faktur k 31.12.
 • Přecenění bankovních účtů a pokladen k 31.12.

Min. potřebná verze Money S3: 23.700
Školení je dostupné po CELÝ ROK od jeho zakoupení!

Pro koho je online školení určeno?

Školení je vhodné především pro uživatele systému Money S3, kteří ve svém podnikání častokrát naráží na transakce v cizích měnách. Je ideální pro podnikatele a účetní, kteří hledají hlubší porozumění a efektivní metody práce s operacemi v cizích měnách v rámci účetního systému.

Cena
za jednu lekci
990 Kč Cena bez DPH
NEBO
Cena
za celé školení
1 490 Kč Cena bez DPH
Školení máte dostupné 12 měsíců od zakoupení.

Objednejte si video školení

Školení je vhodné pro účetní, mzdové účetní, personalisty, daňové poradce i majitele firem či jejich vedoucí pracovníky.

Povinné pole. Zadejte prosím jméno i příjmení oddělené mezerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO není platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatnit slevový kód
Povinné pole.

Vyberte si lekci

Celková cena: 0 Kč bez DPH


* Povinná položka

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů

blank blank blank blank blank blank

Školení si můžete zaplatit online přes platební bránu nebo zálohovou fakturou. V případě záznamu obdržíte po zaplacení odkaz, přes který můžete záznam webináře zhlédnout, kolikrát budete chtít. V případě živého vysílání obdržíte do pár desítek minut přístup, pomocí kterého se na online školení v den konání přihlásíte. Přístupy k vám dorazí z aplikace Livestorm, ve které se online školení bude konat. Abyste nezapomněli, konání semináře vám dvakrát připomeneme - týden předem a den předem.

Rezervace a dotazy

Stačí, když nám zavoláte nebo napíšete na obchodní oddělení Money S3 a my vyřídíme všechny vaše dotazy - telefon 549 522 511 | e-mail: obchod@money.cz.

Jak funguje získání záznamu

Po zaplacení obdržíte obratem odkaz, přes který si záznam webináře můžete zhlédnout kolikrát budete chtít. Odkaz má platnost nejméně 12 měsíců.

Petr Pivoda

Petr Pivoda
Petr Pivoda

Petr, s více než dvanácti lety zkušeností v oboru, je nyní uznávaným senior software konzultantem pro účetní software Money S3 ve společnosti Seyfor.

Jeho vzdělání v oboru Provozní technika ve strojírenství ho zprvu vedlo k programování CNC strojů, ale jeho kariérní cesta se později ubírala jiným směrem. Po absolvování kurzu účetnictví a daňová optimalizace se Petr postupně vypracoval na pozici senior konzultant pro účetní software.

Dnes se ve své profesi primárně zaměřuje na oblasti skladů, účetnictví a daňové optimalizace. S tak bohatým mixem zkušeností a znalostí je Petr ideálním odborníkem pro všechny, kteří hledají odpovědi v těchto oblastech účetnictví.

Další školení od tohoto lektora