Na školení vás naučíme

Detailně a prakticky se zaměříme na dva hlavní aspekty účetnictví v systému Money S3. V první lekci s názvem Majetek se naučíte, jak správně založit majetek, provádět výpočty odpisů, jejich následné účtování, a nakonec proces inventarizace. Ve druhé lekci Leasing vás provedeme procesem zakládání leasingu, nastavením splátek a správným zaúčtováním těchto transakcí.

Lekce 1

Majetek

35 minut

V této lekci se blíže podíváme na oblast správy majetku v systému Money S3. Efektivní vedení majetku hraje v účetnictví jednu z klíčových rolí, a proto chceme, abyste měli všechny potřebné informace, jak to udělat správně.

Začneme tím, jak správně majetek v účetním systému založit, což je základní krok pro všechny další operace, které budete s majetkem provádět. Následně probereme, jak vypočítat odpisy, jak je správně zaúčtovat a zaměříme se i na hromadnou tvorbu odpisů. Nebude chybět ani inventarizace, klíčový proces, který vám pomůže udržet přehled o aktuálním stavu vašeho majetku.

Obecný výčet probraných oblastí:

  • Karta majetku
  • Zařazení do užívání
  • Odpisy
  • Hromadná tvorba pohybů
  • Zaúčtování v DE a PÚ
  • Inventarizace majetku
Lekce 2

Leasing

28 minut

V této lekci se zaměříme na oblast správy leasingových operací v systému Money S3. Leasing, ať už finanční nebo operační, se stává stále populárnějším nástrojem financování pro mnoho podniků a jednotlivců. Abychom zajistili správnou a efektivní evidenci těchto transakcí, je důležité pochopit jejich specifika.

Začneme tím, jak správně založit leasing a splátky v účetním systému. Představíme si, jaké parametry leasingu je třeba zadat a jak na základě těchto informací systém vypočítá jednotlivé splátky. Nakonec se naučíte, jak tyto splátky zaúčtovat, aby odpovídaly účetním standardům.

Obecný výčet probraných oblastí:

  • Karta leasingu
  • Tvorba splátek
  • Zaúčtování splátek
  • Příklad

Min. potřebná verze Money S3: 23.700
Školení je dostupné po CELÝ ROK od jeho zakoupení!

Pro koho je online školení určeno?

Školení je vhodné především pro uživatele systému Money S3, kteří pracují s evidencí majetku či s procesem leasingu, a chtějí si osvěžit nebo rozšířit své znalosti z těchto oblastí účetnictví.

Cena
za jednu lekci
990 Kč Cena bez DPH
NEBO
Cena
za celé školení
1 490 Kč Cena bez DPH
Školení máte dostupné 12 měsíců od zakoupení.

Objednejte si video školení

Školení je vhodné pro účetní, mzdové účetní, personalisty, daňové poradce i majitele firem či jejich vedoucí pracovníky.

Povinné pole. Zadejte prosím jméno i příjmení oddělené mezerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO není platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatnit slevový kód
Povinné pole.

Vyberte si lekci

Celková cena: 0 Kč bez DPH


* Povinná položka

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů

blank blank blank blank blank blank

Školení si můžete zaplatit online přes platební bránu nebo zálohovou fakturou. V případě záznamu obdržíte po zaplacení odkaz, přes který můžete záznam webináře zhlédnout, kolikrát budete chtít. V případě živého vysílání obdržíte do pár desítek minut přístup, pomocí kterého se na online školení v den konání přihlásíte. Přístupy k vám dorazí z aplikace Livestorm, ve které se online školení bude konat. Abyste nezapomněli, konání semináře vám dvakrát připomeneme - týden předem a den předem.

Rezervace a dotazy

Stačí, když nám zavoláte nebo napíšete na obchodní oddělení Money S3 a my vyřídíme všechny vaše dotazy - telefon 549 522 511 | e-mail: obchod@money.cz.

Jak funguje získání záznamu

Po zaplacení obdržíte obratem odkaz, přes který si záznam webináře můžete zhlédnout kolikrát budete chtít. Odkaz má platnost nejméně 12 měsíců.

Petr Pivoda

Petr Pivoda
Petr Pivoda

Petr, s více než dvanácti lety zkušeností v oboru, je nyní uznávaným senior software konzultantem pro účetní software Money S3 ve společnosti Seyfor.

Jeho vzdělání v oboru Provozní technika ve strojírenství ho zprvu vedlo k programování CNC strojů, ale jeho kariérní cesta se později ubírala jiným směrem. Po absolvování kurzu účetnictví a daňová optimalizace se Petr postupně vypracoval na pozici senior konzultant pro účetní software.

Dnes se ve své profesi primárně zaměřuje na oblasti skladů, účetnictví a daňové optimalizace. S tak bohatým mixem zkušeností a znalostí je Petr ideálním odborníkem pro všechny, kteří hledají odpovědi v těchto oblastech účetnictví.

Další školení od tohoto lektora