On-line školení

Podvojné účetnictví v Money S3 pro POKROČILÉ

Na školení vás naučíme

Detailně a prakticky se zaměříme na problematiku podvojného účetnictví v systému Money S3 pro pokročilé uživatele. V průběhu pěti jednotlivých lekcí se naučíte v Money S3 zpracovávat zálohové faktury a transakce, pochopíte reverse charge, budete pracovat s přeplatky a nedoplatky, a dále efektivně importovat bankovní výpisy a kontrolovat saldo s cílem předcházet chybám v účetnictví.

Blok 1

Zálohové faktury

V této lekci se podrobně seznámíme s procesem tvorby a správy zálohových faktur v účetním systému Money S3. Nejprve se zaměříme na to, jak vytvořit zálohovou fakturu a jak správně zaznamenat úhradu zálohy od klienta. Nevynecháme možnosti systému pro zpracování daňového dokladu k přijaté platbě.

Dále přejdeme k vyúčtovacím fakturám, kde probereme, jak automaticky zúčtovat přijatou zálohu s konečným vyúčtováním. Nebude chybět ani nastavení a kontrola zálohových faktur.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Tvorba zálohové faktury
 • Úhrada zálohy
 • Daňový doklad k přijaté platbě
 • Vyúčtovací faktura
 • Automatické vyúčtování zálohy
 • Příklady, nastavení a kontroly
Blok 2

Reverse Charge

V této lekci se podíváme na to, jak v programu Money S3 správně generovat a zpracovávat transakce podléhající režimu Reverse Charge, neboli přenesené daňové povinnosti. Tento mechanismus je nezbytný jak pro transakce uskutečněné s partnery ze zahraničí, tak pro obchody uskutečněné na tuzemském trhu.

Začneme s tuzemským Reverse Charge, kde prozkoumáme specifika tohoto režimu a jeho aplikaci v domácím obchodním prostředí. Následně se zaměříme na přenesenou daňovou povinnost při obchodování se zahraničními partnery. Budeme se věnovat i konkrétním krokům pro vystavení faktur v tomto režimu.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Tuzemská přenesená daňová povinnost
 • Reverse Charge ze zahraničí
 • Vystavená faktura v režimu přenesené daňové povinnosti
Blok 3

Přeplatky a nedoplatky

V této lekci se podrobně zaměříme na efektivní zpracování přeplatků a nedoplatků v účetním programu Money S3. Naučíme se, jak tyto běžné finanční situace správně identifikovat, účtovat a sledovat, což je nezbytné pro přesné a transparentní vedení podnikových financí.

Společně probereme příklady, které ukážou správný postup při zaznamenávání a vyrovnávání přeplatků od zákazníků nebo nedoplatků vůči dodavatelům. Naučíme se také, jak využívat volné předkontace pro efektivní a flexibilní řízení těchto operací v souladu s účetními standardy.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Volné předkontace efektivně
 • Možnosti účtování přeplatků/nedoplatků
Blok 4

Homebanking

V této lekci se zaměříme práci s homebankingem v účetním softwaru Money S3. Ukážeme si, jak pohodlně a efektivně importovat bankovní výpisy, což je základem pro správné a rychlé účtování finančních transakcí.

Projdeme krok za krokem proces importu, od správného nastavení importních funkcí až po samotné zaúčtování transakcí. Seznámíme se také s metodami párování bankovních transakcí s existujícími pohledávkami a závazky ve vašem účetnictví, což umožní automatické vyrovnávání otevřených položek a výrazně tak zefektivní vaši účetní práci.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Import bankovního výpisu
 • Možnosti nastavení a účtování
Blok 5

Sledování salda

V této lekci se zaměříme na sledování salda v programu Money S3. Efektivní kontrola salda je nezbytná pro správné vedení účetnictví a může pomoci předcházet chybám, které by jinak mohly vést k finančním nesrovnalostem nebo dokonce ke komplikacím při účetní závěrce.

Naučíme se, jak rozpoznat a interpretovat saldo, a to jak v rámci jednotlivých účtů, tak v celkovém přehledu finančního stavu podniku. Projdeme si běžné chyby, které se mohou při práci se saldem vyskytnout, a ukážeme si, jak je efektivně identifikovat a opravit, aby vaše účetnictví vždy odráželo aktuální a správné informace.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Jak saldo funguje
 • Nejčastější chyby

Min. potřebná verze Money S3: 24.300
Školení je dostupné po CELÝ ROK od jeho zakoupení!

Pro koho je online školení určeno?

Školení je vhodné především pro pokročilé uživatele, kteří již znají základní procesy v účetním softwaru Money S3, ale chtějí získat pokročilejší vhled do funkcí a možností, které účetní software nabízí v oblasti podvojného účetnictví.

Kdy se on-line školení koná

15. srpna 2024
9:00-12:00 hodin

On-line přes webový nástroj Livestorm
(nemusíte si nic instalovat, k připojení od nás dostanete webový odkaz)

Do on-line webináře zbývá...
Dnů
Hodin
Minut
Cena za celé školení 1 990 Kč Cena bez DPH
Školení máte dostupné 12 měsíců od zakoupení.

Objednejte si online školení

Zakoupením získáte přístup k on-line školení pro 1 osobu a jeho záznam po skončení webináře.

Mám zájem o předtočený záznam Mám zájem o živé vysílání s možností dotazů
Termín online školení: 15.08.2024 (09:00 hod.)
Povinné pole. Zadejte prosím jméno i příjmení oddělené mezerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO není platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatnit slevový kód
Povinné pole.
Celková cena: 1 990 Kč bez DPH


* Povinná položka

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů

blank blank blank blank blank blank

Školení si můžete zaplatit online přes platební bránu nebo zálohovou fakturou. V případě záznamu obdržíte po zaplacení odkaz, přes který můžete záznam webináře zhlédnout, kolikrát budete chtít. V případě živého vysílání obdržíte do pár desítek minut přístup, pomocí kterého se na online školení v den konání přihlásíte. Přístupy k vám dorazí z aplikace Livestorm, ve které se online školení bude konat. Abyste nezapomněli, konání semináře vám dvakrát připomeneme - týden předem a den předem.

Rezervace a dotazy

Stačí, když nám zavoláte nebo napíšete na obchodní oddělení Money S3 a my vyřídíme všechny vaše dotazy - telefon 549 522 511 | e-mail: obchod@money.cz.

Jak funguje získání záznamu

Po zaplacení obdržíte obratem odkaz, přes který si záznam webináře můžete zhlédnout kolikrát budete chtít. Odkaz má platnost nejméně 12 měsíců.

Lukáš Mach

Lukáš Mach
Lukáš Mach

Lukáš je zkušeným profesionálem s více než sedmi lety praxe v oboru. Po absolvování studia informatiky v ekonomice zamířil na kariérní dráhu, která ho přivedla na pozici konzultanta pro účetní software. Jeho specializací je software Money S3, se kterým pracuje ve společnosti Seyfor.

Dnes se ve své profesi primárně zaměřuje na oblast účetnictví a mezd. Díky svým bohatým zkušenostem a znalostem je ideální volbou pro ty, kteří hledají odpovědi a řešení právě v účetní a mzdové problematice.

Další školení od tohoto lektora

Jak na podvojné účetnictví v Money S3

pro mírně pokročilé
Detail školení