Video školení

Účetní závěrka v Money S3

Na školení vás naučíme

Detailně a prakticky se zaměříme na problematiku účetní závěrky v systému Money S3. V průběhu pěti lekcí se naučíme, jak zvládnout účetní závěrku v Money S3 od křížových kontrol až po komplexní inventarizaci. Zjistíte, jak bez chyb a efektivně zvládnout přechod mezi roky. Provedeme vás inventarizačními kontrolami spojenými s účetními záznamy a ukážeme, jak správně účtovat opravné položky a rezervy.

Blok 1

Práce na přelomu roku

V této lekci projdeme v programu Money S3 krok za krokem proces práce účetních na přelomu roku, kdy je nutné pracovat s daty jak ze starého, tak z nového roku.

Ukážeme si také, jak založit nový rok, provádět závěrkové operace a jak provést základní i verifikační kontroly v účetním deníku pro ověření správnosti vašich účetních záznamů. Naučíme se, jak správně postupovat při přecenění dokladů, bank a pokladen v cizí měně, což je klíčový krok pro správné uzavření účetního roku a přípravu pro nový účetní cyklus.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Založení nového rou
 • Závěrkové operace
 • Cizí měny – přecenění
 • Základní kontroly v účetním deníku
 • Verifikační kontroly
Blok 2

Křížové kontroly a inventarizace

V této lekci se podíváme na klíčové aspekty křížové kontroly a inventarizace v systému Money S3. Představíme si praktické příklady inventarizačních kontrol, kde se zaměříme na důkladnou provázanost jednotlivých seznamů a jejich korelaci s účetními položkami (např. souvislost pokladních knih s účtem 211).

Podrobně probereme nejen metodiku inventur, ale i postupy pro kontrolu a účetní zachycení stavů v oblasti mezd, majetku, DPH, skladových zásob a sald.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Mzdy
 • Majetek
 • DPH
 • Sklad
 • Saldo
Blok 3

Opravné položky a rezervy

V této lekci se zaměříme na opravné položky a rezervy v programu Money S3.

Probereme různé typy opravných položek a rezerv, jak je odůvodnit a jak reflektují reálný stav majetku a závazků firmy. V průběhu lekce se také podíváme na specifika jejich účtování, včetně použití příslušných šablon a reportů pro jejich sledování a vyhodnocování.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Práce se opravnými položkami a rezervami
 • Modul opravných položek a rezerv
Blok 4

Výpočet DPFO/DPPO a účetní výkazy

V této lekci se zaměříme na funkce programu Money S3 týkající se výpočtů pro daň z příjmu fyzických osob (DPFO) a daň z příjmů právnických osob (DPPO).

Předvedeme si, jak program používat pro automatický výpočet daňových hodnot, zároveň upozorníme na důležité aspekty při vyplňování daňových formulářů. Důraz bude kladen na kontroly, které zajistí správnost údajů před finálním odesláním daňového přiznání.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • DPFO
 • DPPO
 • Výkaz zisků a Ztrát a Rozvahy
Blok 5

Uzavření roku

V této lekci se budeme podrobně věnovat procesu uzavírání účetního roku v programu Money S3. Naučíme vás provádět výsledné kontroly a poskytneme přehled o tom, co se děje po uzavření roku.

Předvedeme si také, jak lze proces uzavření zrušit a jak následně znovu otevřít účetní rok pro další práci či úpravy.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Uzavření roku
 • Výsledné kontroly
 • Ukázka, co vše se uzavřením stane
 • Ukázka odvolání závěrky a otevření roku

Min. potřebná verze Money S3: 23.700
Školení je dostupné po CELÝ ROK od jeho zakoupení!

Pro koho je online školení určeno?

Školení je ideální pro všechny účetní, kteří jsou odpovědní za přípravu a zpracování účetní závěrky ve svých organizacích a zároveň k tomu využívají software Money S3. Školení oceníte, pokud si chcete být jistí, že vaše závěrkové procesy jsou efektivní, přesné a plně v souladu s platnými účetními standardy a právními předpisy.

Cena za celé školení 1 990 Kč Cena bez DPH
Školení máte dostupné 12 měsíců od zakoupení.

Objednejte si online školení

Zakoupením získáte přístup k on-line školení pro 1 osobu a jeho záznam po skončení webináře.

Mám zájem o předtočený záznam Mám zájem o živé vysílání s možností dotazů
Termín online školení: 25.07.2024 (05:19 hod.)
Povinné pole. Zadejte prosím jméno i příjmení oddělené mezerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO není platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatnit slevový kód
Povinné pole.
Celková cena: 1 990 Kč bez DPH


* Povinná položka

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů

blank blank blank blank blank blank

Školení si můžete zaplatit online přes platební bránu nebo zálohovou fakturou. V případě záznamu obdržíte po zaplacení odkaz, přes který můžete záznam webináře zhlédnout, kolikrát budete chtít. V případě živého vysílání obdržíte do pár desítek minut přístup, pomocí kterého se na online školení v den konání přihlásíte. Přístupy k vám dorazí z aplikace Livestorm, ve které se online školení bude konat. Abyste nezapomněli, konání semináře vám dvakrát připomeneme - týden předem a den předem.

Rezervace a dotazy

Stačí, když nám zavoláte nebo napíšete na obchodní oddělení Money S3 a my vyřídíme všechny vaše dotazy - telefon 549 522 511 | e-mail: obchod@money.cz.

Jak funguje získání záznamu

Po zaplacení obdržíte obratem odkaz, přes který si záznam webináře můžete zhlédnout kolikrát budete chtít. Odkaz má platnost nejméně 12 měsíců.

Lukáš Mach

Lukáš Mach
Lukáš Mach

Lukáš je zkušeným profesionálem s více než sedmi lety praxe v oboru. Po absolvování studia informatiky v ekonomice zamířil na kariérní dráhu, která ho přivedla na pozici konzultanta pro účetní software. Jeho specializací je software Money S3, se kterým pracuje ve společnosti Seyfor.

Dnes se ve své profesi primárně zaměřuje na oblast účetnictví a mezd. Díky svým bohatým zkušenostem a znalostem je ideální volbou pro ty, kteří hledají odpovědi a řešení právě v účetní a mzdové problematice.

Další školení od tohoto lektora

Jak na podvojné účetnictví v Money S3

pro mírně pokročilé
Detail školení

Podvojné účetnictví v Money S3 pro POKROČILÉ

pro pokročilé
Detail školení