Video školení

Jak na podvojné účetnictví v Money S3

Na školení vás naučíme

Detailně a prakticky se zaměříme na problematiku podvojného účetnictví v systému Money S3 v průběhu šesti jednotlivých lekcí. Tyto lekce budou postupně pokrývat oblasti od základního nastavení přes práci s jednotlivými doklady, jejich úhradu, DPH na těchto dokladech, vzájemné zápočty až po účetní tiskové sestavy tak, abyste bez problému a správně dokázali vést podvojné účetnictví v účetním programu.

Lekce 1

Základní nastavení

29 minut

V této lekci se podíváme na klíčové aspekty nastavení programu Money S3 pro správné vedení podvojného účetnictví.

Budeme se věnovat detailnímu nastavení agend. Důkladně probereme, jak správně nastavit účetní rok, zařadíme také sekci o seznamech a předkontacích.

Nepřehlédneme ani členění DPH, abyste se vyhnuli chybám ve výpočtech a v souladu s legislativními požadavky.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Agendy
 • Účetní rok
 • Seznamy
 • Předkontace
 • Členění DPH
Lekce 2

Práce s doklady

49 minut

V této lekci se zaměříme na možnosti práce s doklady v rámci podvojného účetnictví v programu Money S3. Probereme, jak správně vytvářet a spravovat jednotlivé položky dokladů a jaké jsou možnosti jejich vazby při účtování do účetního deníku.

Ukážeme si, jak se vypořádat s fakturami (vystavenými/přijatými) a jak pracovat s pokladnou a bankou. Nebudou chybět ani závazky, pohledávky a interní doklady a podíváme se i na rozdíl mezi normálními a rozúčtovacími položkami.

Na závěr se zaměříme na proces zaúčtování a kontrolu v účetním deníku, abyste si mohli být jisti, že vaše účetnictví je bez chyb a přesné.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Faktura vystavená/přijatá
 • Pokladna/banka
 • Závazky/pohledávky/Interní doklady
 • Normální/rozúčtovací položky
 • Zaúčtování a kontrola v účetním deníku
Lekce 3

Úhrady dokladů

23 minut

V této lekci se zaměříme na proces tvorby a účtování úhrad dokladů v systému Money S3. Představíme si, jak generovat úhrady a používat nástroje, které program nabízí pro snadné a přesné předkontování.

Budeme se věnovat klíčovým krokům pro zpracování úhrad závazků a pohledávek a naučíme se, jak se orientovat v možnostech volných předkontací a jak je lze využít pro různé typy úhrad.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Zpracování úhrady závazků/pohledávek
 • Volné předkontace
Lekce 4

DPH na dokladech

37 minut

V této lekci se budeme věnovat komplexnímu pohledu na správné vykazování DPH na dokladech v rámci podvojného účetnictví pomocí softwaru Money S3.

Podrobně se podíváme na možnosti předkontace a členění DPH v rámci jednotlivých účetních případů. Vysvětlíme, jak využít funkce Money S3 pro správnou tvorbu daňových dokladů, tak abyste se vyhnuli chybám a usnadnili si přípravu daňových přiznání a kontrolních hlášení.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Předkontace a členění DPH
 • Přiznání DPH a Kontrolní hlášení DPH
 • Kontra dokladů DPH
Lekce 5

Vzájemné zápočty

17 minut

V této lekci se budeme zabývat vzájemnými zápočty v podvojném účetnictví v programu Money S3.

Představíme si, jak správně vytvořit a zaúčtovat vzájemný zápočet. Projdeme společně postupem zápočtu faktury s dobropisem i zápočtu pohledávek a závazků. Ukážeme vám, jaké kroky jsou potřeba k řádnému zaúčtování a jak se vyvarovat běžných chyb, které by mohly vést k nesrovnalostem v účetnictví.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Zápočet faktury s dobropisem
 • Zápočet pohledávek a závazků
Lekce 6

Účetní tiskové sestavy

35 minut

V této lekci se podrobně seznámíme s účetními tiskovými sestavami. Zaměříme se na orientaci v programu Money S3, abyste si byli jisti, kde všechny relevantní tiskové sestavy můžete najít a jak je efektivně používat.

Ukážeme vám, jak správně pracovat s klíčovými sestavami, jako je rozvaha a výkaz zisků a ztrát, které poskytují důležitý přehled o finančním zdraví vaší společnosti. Dále se podíváme na sestavy pohybů na účtech a stavu účtu, které jsou zásadní pro sledování toků finančních prostředků a správné účetní odpovědnosti.

Obecný výčet probraných oblastí:

 • Rozvaha, výsledovka, pohyby na účtech, stav účtu a další.
 • Rychlá kontrola v účetním deníku

Min. potřebná verze Money S3: 23.700
Školení je dostupné po CELÝ ROK od jeho zakoupení!

Pro koho je online školení určeno?

Školení je vhodné především pro začínající uživatele, kteří se teprve seznamují s účetním softwarem Money S3 a chtějí získat pevný základ pro vedení účetnictví v tomto prostředí.

Cena
za jednu lekci
600 Kč Cena bez DPH
NEBO
Cena
za celé školení
1 690 Kč Cena bez DPH
Školení máte dostupné 12 měsíců od zakoupení.

Objednejte si video školení

Školení je vhodné pro účetní, mzdové účetní, personalisty, daňové poradce i majitele firem či jejich vedoucí pracovníky.

Povinné pole. Zadejte prosím jméno i příjmení oddělené mezerou.
Povinné pole.
Povinné pole. Zadané IČO není platné.
Povinné pole.
Povinné pole. Telefon má neplatný formát.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole.
Povinné pole. Uplatnit slevový kód
Povinné pole.

Vyberte si lekci

Celková cena: 0 Kč bez DPH


* Povinná položka

Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů

blank blank blank blank blank blank

Školení si můžete zaplatit online přes platební bránu nebo zálohovou fakturou. V případě záznamu obdržíte po zaplacení odkaz, přes který můžete záznam webináře zhlédnout, kolikrát budete chtít. V případě živého vysílání obdržíte do pár desítek minut přístup, pomocí kterého se na online školení v den konání přihlásíte. Přístupy k vám dorazí z aplikace Livestorm, ve které se online školení bude konat. Abyste nezapomněli, konání semináře vám dvakrát připomeneme - týden předem a den předem.

Rezervace a dotazy

Stačí, když nám zavoláte nebo napíšete na obchodní oddělení Money S3 a my vyřídíme všechny vaše dotazy - telefon 549 522 511 | e-mail: obchod@money.cz.

Jak funguje získání záznamu

Po zaplacení obdržíte obratem odkaz, přes který si záznam webináře můžete zhlédnout kolikrát budete chtít. Odkaz má platnost nejméně 12 měsíců.

Lukáš Mach

Lukáš Mach
Lukáš Mach

Lukáš je zkušeným profesionálem s více než sedmi lety praxe v oboru. Po absolvování studia informatiky v ekonomice zamířil na kariérní dráhu, která ho přivedla na pozici konzultanta pro účetní software. Jeho specializací je software Money S3, se kterým pracuje ve společnosti Seyfor.

Dnes se ve své profesi primárně zaměřuje na oblast účetnictví a mezd. Díky svým bohatým zkušenostem a znalostem je ideální volbou pro ty, kteří hledají odpovědi a řešení právě v účetní a mzdové problematice.

Další školení od tohoto lektora

Podvojné účetnictví v Money S3 pro POKROČILÉ

pro pokročilé
Detail školení