„Money je přehledné a nováčci se v něm rychle naučí,“ říká majitelka účetní firmy

Účetní firma v Money S3 účtuje desítky klientů, aniž by pro každou další agendu musela dokupovat licence.

Jana Novotná založila účetní firmu Cifroid, která zpracovává účetnictví živnostníkům i právnickým osobám. Využívá toho, že původně pracovala jako manažerka a účetní výkazy využívala „z druhé strany“. Díky tomu chápe čísla v byznysových souvislostech a dokáže svým klientům říct, co to pro ně v praxi znamená a co pro ně bude výhodnější.

Kromě toho také radí podnikatelům a začínajícím účetním ve facebookové skupině Účetní posilovna a nabízí účetní konzultace. Vyzná se například v účtování mezinárodních transakcí a poradí s plátcovstvím DPH, registracemi i s povinnou administrativou vůči úřadům.

blank
30minutová ukázka
Vybíráte Money S3 a nechce se vám klikat a zkoušet? Nechte to na nás, předvedeme vám jej ZDARMA.

Jako ředitelka pracovala s Money S3

Jana Novotná se s Money S3 poprvé setkala, když byla zaměstnaná jako ředitelka menší maloobchodní firmy. Společnost právě přecházela ze starého softwaru na komplexní účetní program. Majitelé zvažovali několik možností a nakonec si vybrali Money S3. „Bylo technicky lépe řešené než ostatní programy. Má třeba velmi dobré napojení na sklad,“ vzpomíná Jana Novotná.

Poté, co se v Money S3 naučila pracovat, pronikala do účetnictví stále hlouběji. Postupně se na ni začali obracet kamarádi a známí, kteří potřebovali účetní služby. Když zakázek neustále přibývalo, rozhodla se jít jako účetní na volnou nohu. S Money S3 byla spokojená, a proto ho začala využívat i ve svém vlastním podnikání.

Money S3 je přehledné a dobře se mi v něm pracuje. Můžu v něm vést agendu svým klientům, aniž bych pro každou další firmu musela dokupovat licence,“ říká.

Práci jí usnadňuje například elektronická komunikace s úřady přímo z Money S3 nebo funkce elektronické bankovnictví, díky které může do Money nahrávat bankovní výpisy a efektivně je párovat s účetními doklady.

blank
Účetní firma Jany Novotné v Money S3 zpracovává agendu pro desítky klientů.

Money S3 používá celá firma

Časem Jana Novotná založila účetní kancelář Cifroid a nabrala několik spolupracovníků. I pro ně pořídila Money S3, aby všichni pracovali ve stejném programu.

Když nastoupí nová kolegyně, s instalací softwaru jí pomůže. „Společně si k tomu sedneme a za půl hodiny máme Money S3 nainstalované i se založením agendy klienta,“ popisuje.

Její účetní kancelář využívá možnost sdílení datových záloh. Novotná vždy stáhne nejnovější data klienta a soubor nahraje na bezpečné sdílené úložiště. Její kolegyně si odtamtud data stáhne a nahraje je do svého Money. „Zpracuje klientovy doklady a pak mi je stejným způsobem pošle zpět. Je to rychlé, předání dat zabere jen chvilku,“ říká.

Podpora poradí při prvním telefonátu

Jana Novotná využívá i službu Podpora a aktualizace. Díky ní pracuje vždy v nejnovější verzi Money S3 a také má k dispozici telefonickou a písemnou podporu.

S podporou jsem spokojená. Konzultanti na lince se vyznají jak v Money, tak v účetních termínech, takže ví, o čem mluvím. V 90 procentech případů mi poradí hned při prvním telefonátu. Pokud je to něco složitějšího, proberou záležitost s vývojáři, a pak mi zavolají zpět,“ říká.

V Money pracuje už od roku 2015. „Oceňuji, že i když se Money pořád rozvíjí a vývojáři do něj přidávají nové funkce, tak se ovládání programu výrazně nemění a já díky tomu stále vím, kam sáhnout.“

blank
Jana Novotná učí účetnictví na vysoké škole a působí i jako mentorka pro začínající účetní.

Díky iDokladu získává nové poptávky

Práci jí usnadňuje i propojení Money S3 a fakturačního programu iDoklad. Klient v iDokladu vystavuje legislativně správné faktury a Jana Novotná si je pak exportuje do Money S3 a nemusí je ručně přepisovat. Navíc je to pohodlné i pro jejího klienta, který jí nemusí sám doklady posílat, ale pouze jí dá pasivní přístup do svého iDokladu.

Jana Novotná se na jaře zapojila i do programu iDoklad pozitivní účetní. Zájemci projdou on-line školením, ve kterém se dozví, jak s klienty spolupracovat na dálku a jak jim s tím pomůže iDoklad. Potom složí krátký test.

Certifikovaní iDoklad pozitivní účetní mohou svým klientům, kteří ještě iDoklad nepoužívají, nabídnout 50% slevu na první platbu. Také získají profil v katalogu, ve kterém uživatelé iDokladu hledají účetního.

Do programu jsem se přidala začátkem roku a už po velmi krátké době se na mě obraceli zájemci o spolupráci. Někdy se jednalo o jednorázovou záležitost, ale většina je už nyní mými klienty,“ popisuje účetní.

Pomoc začátečníkům

Novotná se věnuje i konzultacím a osvětě. Provozuje facebookovou skupinu Účetní posilovna, ve které radí začínajícím účetním i podnikatelům. „Když účetní zahájí podnikání ve svém oboru, často u prvních klientů narazí na něco, s čím si neví rady nebo si není jistá správností postupu a zaúčtování. Proto jim nabízím konzultace. Pokud taky účtují v Money S3, připojím se k nim přes sdílenou obrazovku a rovnou jim v softwaru ukážu, co a jak.“

Jana Novotná také učí účetnictví na vysoké škole. Je garantkou předmětu Praktické účetnictví na počítači. „I ve škole pracujeme v Money S3. Někteří studenti mají ze střední školy zkušenost s jiným účetním programem, ale Money je opravdu intuitivní a rychle se v něm naučí pracovat,“ dodává.


Podnikatel: Jana Novotná
Obor podnikání: Účetnictví a konzultace
Sídlo: Jihlava
Počet spolupracovníků: 3 spolupracovníci
Web: ucetniposilovna.cz
Implementace Money S3: 2015

Cifroid s.r.o. využívá

blank
Napojte Money S3 na další služby