API

Propojte Money S3 s dalšími nástroji a aplikacemi a ušetřete hodiny času, které byste strávili přepisováním dat mezi systémy. Díky modulu API propojíte účetní systém s fakturační aplikací, e-shopem, skladovým softwarem nebo třeba CRM.

Popis modulu

Propojte Money S3 s dalšími nástroji a skoncujte s přepisováním

API (aplikační programové rozhraní) slouží k předávání dat mezi různými softwary. To znamená, že místo ručního kopírování objednávek, karet zboží nebo faktur mezi účetním programem a dalším systémem se data přenášejí automaticky, případně stisknutím jednoho tlačítka.

Výsledkem je konec přepisování, hodiny času navíc a odstranění chyb, které při ručním přepisování vznikaly.

Díky modulu API propojíte Money S3 například s:

  • e-shopem,
  • fakturační aplikací,
  • skladovým systémem,
  • CRM
  • nebo jiným účetním systémem, který používá například vaše externí účetní.

Modul API v Money S3 využívá moderní technologii GraphQL API.

S každým propojením se zbavíte další rutinní práce

Propojení přes API vás dokáže zbavit desítek různých činností podle toho, v kolika nástrojích kromě Money S3 pracujete. Zde je pár příkladů z praxe.

  • Při propojení s e-shopem se objednávky v pravidelných intervalech stahují z e-shopu do účetního programu. Systém zkontroluje, zda máte pro objednávku dostatek zásob, a pokud ano, předá ji na vyřízení. Po vyřízení vytvoříte fakturu, kterou systém rovnou pošle zákazníkovi a případně předá do e-shopu, kde si registrovaný zákazník může fakturu kdykoliv prohlédnout.

Tip: Pokud provozujete e-shop, doporučujeme spolu s API využít také modul E-shop konektor, díky kterému přenesete mezi e-shopem a Money S3 další údaje jako stavy objednávek, produktové obrázky nebo popisky.

  • Pokud v Money S3 řešíte účetnictví, ale faktury vystavujete přes fakturační aplikaci, s pomocí API můžete oběma směry přenášet faktury, pokladní doklady nebo například zálohové faktury. Když v aplikaci vystavíte fakturu, automaticky ji přenesete do účetního systému. Pokud evidujete i stav skladu nebo ceník, můžete je díky API v obou nástrojích synchronizovat.
  • Někteří uživatelé vedou v Money S3 účetnictví a základní skladovou evidenci (skladové karty, stavy zásob apod.), ale pro zefektivnění skladu používají samostatný skladový systém (například WMS). Po propojení přes API se mezi oběma systémy přenáší stavy zásob, takže stav v účetním programu vždy odpovídá aktuálnímu stavu ve skladu. Do účetního programu jednoduše přenesete i příjemky, výdejky a další skladové doklady.
  • Jestliže propojíte Money S3 s nástrojem pro řízení obchodu (CRM), synchronizujete v obou systémech svůj adresář kontaktů. Pokud například v CRM vytvoříte nového klienta, objeví se také v účetním systému. Podobně se z CRM přenesou do Money S3 objednávky nebo faktury.

S propojením systémů vám pomůžeme

Modul API umožňuje propojení Money S3 s kterýmkoliv dalším nástrojem, který také využívá API. Při propojení máte dvě možnosti:

1. Pokud chcete Money S3 propojit s nástrojem z našeho katalogu podporovaných doplňků, zvládnete to sami a ve většině případů i bez pomoci programátora. Typicky tak, že v jednom nástroji vygenerujete API klíč, který vložíte do toho druhého.

Kompletní katalog doplňků pro vás budeme mít připravený v dubnu.

2. Jestliže máte vlastního integrátora, můžete si Money S3 propojit s libovolným nástrojem i mimo náš katalog doplňků. Rádi vám v tomto případě poskytneme technické konzultace. Pokud svého integrátora nemáte, rádi vám dáme doporučení.

Doporučení na osvědčené integrátory najdete také během dubna v katalogu doplňků, který právě připravujeme.

Další podrobnosti o modulu API najdete v uživatelské dokumentaci a vývojářské dokumentaci.

30minutová ukázka
Vybíráte Money S3 a nechce se vám klikat a zkoušet? Nechte to na nás, předvedeme vám jej ZDARMA.
Ukázka Money S3

Vlastní modul API získáte v některém z našich kompletů

Modulu API si můžete pořídit za 4 990 Kč bez DPH / rok.

Všechny výhody modulu API získáte při zakoupení některého z kompletů. Ty si objednejte přímo přes e-shop, nebo na našem obchodním oddělení na tel.: 549 522 511.

Modul je součástí kompletů:

S čím vším vám pomůže API?

API vytvoří z vašeho účetního programu otevřený software. Přečtěte si, jaké jsou jeho výhody.