Ředitel Freelance.cz si pochvaluje, že v Money S3 si vše potřebné najde i sám bez účetní

Vývojáři serverů Freelance.de i Freelance.cz spojují experty napříč obory s firmami, které je hledají. Money S3 jim pokrývá veškerou firemní administrativu.

Tým Lukáše Jelínka pomáhal vyvíjet server Freelance.de a časem spustil českou mutaci serveru – Freelance.cz. Stránka spojuje specialisty na volné noze napříč obory s firmami, které hledají odborníky pro svoje projekty. Freelance používá téměř od začátku účetní program Money S3, a to hlavně díky přehlednému rozhraní, přímému propojení s bankou a automatizacím.

blank
30minutová ukázka
Vybíráte Money S3 a nechce se vám klikat a zkoušet? Nechte to na nás, předvedeme vám jej ZDARMA.

Od softwarového vývoje přes provoz velkého serveru

Na začátku projektu Freelance.cz byl vývojář Lukáš Jelínek, který začal v roce 2011 spolupracovat s týmem německé stránky Freelance.de. Ta funguje už od roku 2007 a dodnes patří k největším německým serverům spojujícím firmy a profesionály napříč obory.

Lukáš Jelínek vytvořil tým programátorů, který serveru Freelance.de od roku 2015 pomáhá s vývojem webu a nových funkcí. Vznikla tak vývojářská společnost jménem Freelance Czech. Spolupráce fungovala skvěle a jak se nadále rozrůstala, přišel nápad na vytvoření české mutace stránky.

Lukáš Jelínek rozšířil svůj tým o specialisty na online marketing a ve spolupráci s mateřskou firmou vytvořil server Freelance.cz. Ten spustili v roce 2019. Vedle softwarové společnosti Freelance Czech tak vznikla i nová firma Freelance.cz a Lukáš Jelínek se stal jejím CEO.

Český server spojuje firmy a odborníky z oborů jako:

  • programování,
  • projektové řízení,
  • právní poradenství,
  • grafický design a focení,
  • natáčení a střih videa,
  • copywriting, korektury a překlady,
  • daňové a ekonomické poradenství
  • či třeba online marketing.

Jádrem byznysu Freelance.cz i Freelance.de je prémiové členství uživatelů. Prémioví specialisté jsou na stránce lépe vidět a mohou dostávat více personalizované nabídky. Mohou odeslat neomezené množství nabídek na spolupráci za den, zobrazí si kontaktní údaje zadavatele projektu a mohou ho i napřímo kontaktovat.

blank
Money S3 šetří Freelance.cz práci díky přímému propojení s bankou a ČSSZ přes datovou schránku.

V Money S3 si všechny potřebné údaje najdu i sám, pochvaluje si CEO Lukáš Jelínek

Jak se vývoj německého serveru i práce na Freelance.cz rozrůstala, potřebovala firma řešit účetnictví.

„Na začátku jsme spolupracovali s externí účetní. Do firmy přinesla účetní program, na který byla zvyklá. Když jsme si později najali interní účetní, tak s programem měla problém. V předchozí firmě pracovala v Money S3, kde je řada věcí automatizovaná a program je mnohem uživatelsky přívětivější,” popisuje Lukáše Jelínek.

Hledání nového programu tak nebylo složité. Nová účetní vysvětlila výhody Money S3 oproti stávajícímu řešení:

„V Money S3 se díky logičtějšímu a praktičtějšímu prostředí mnohem lépe pracuje. Vyhovuje mi například, že mohu mít stále otevřená okna s položkami, které denně využívám. Když dělám mzdy, tak na kartě zaměstnance mám všechny potřebné údaje pohromadě. V předchozím programu jsem to musela hledat na více místech. Záznamy jdou navíc velmi snadno měnit, když je to potřeba. K dokladům si mohu psát komentáře a označovat si je barevnými vlaječkami, abych v nich měla přehled,” popisuje paní Máčalová, účetní z Freelance.cz.

Další z funkcí, co velmi usnadnila administrativu ve Freelance.cz, bylo propojení Money S3 s Fio bankou a přes datovou schránku s ČSSZ a pojišťovnami. Jednoduchost používání si pochvaluje i CEO Lukáš Jelínek.

„I když nejsem účetní, personalista nebo mzdový specialista, tak v Money S3 si většinu věcí dokážu najít sám. Nemusím s každou drobností chodit za naší účetní a ptát se, kde to v účetním programu najdu. Celý účetní program jsme si navíc bez větších problémů nasadili sami a přesunuli do něj data z minulého účetního programu. Když jsme narazili na nějaký zádrhel, tak nám konzultanti ze Solitey vždy poradili a problém jsme vyřešili.”

Lukáš Jelínek
CEO Freelance Czech a Freelance.cz

Freelance plánuje expanzi do dalších zemí

Projekty Freelance.cz a Freelance.de jsou úspěšné. Jen česká mutace serveru má přes 500 aktivních projektů, na kterých spolupracují specialisté napříč obory. Mateřská firma se proto rozhodla, že bude úspěšný formát rozšiřovat do dalších zemí Evropy.

Tým Lukáše Jelínka bude na této expanzi pracovat především se svým softwarovým týmem. Ten bude programovat další jazykové mutace a dále rozvíjet funkce stávajících serverů. Díky tomu rozšíří svůj tým o další specialisty, především programátory.

„S Money S3 rozhodně počítáme i do budoucna. Aktuálně využíváme moduly Adresář, Banka a pokladna, Daňová evidence, Fakturace a Mzdy a personalistika. Jsme menší firma a toto řešení nám plně pokrývá vše, co potřebujeme od účetního programu,“ dodává Lukáš Jelínek.


Podnikatel: Freelance.cz
Obor podnikání: Provoz serveru spojující firmy a profesionály
Sídlo: Brno
Počet zaměstnanců: 10 zaměstnanců
Web: https://www.freelance.cz/
Implementace Money S3: Leden 2018

Freelance.cz využívá

blank
Napojte Money S3 na další služby