„Faktury od klientů, které bych přepisovala 5 hodin, mám díky iDokladu stažené za 1 minutu,” říká účetní

Účetní Kateřina Knotková si s klienty vyměňuje doklady přes iDoklad a ušetří desítky hodin měsíčně

Kateřina Knotková provozuje účetní a daňový servis v Prostějově. Většinu jejích klientů tvoří stavební firmy a jejich dodavatelé – těmto firmám kompletně vede účetnictví, poskytuje poradenství nebo zpracovává daňová přiznání. Aby klientům poskytla kvalitnější servis a odbavila co největší množství práce, využívá ekonomický systém Money S3 a svým klientům doporučuje fakturační službu iDoklad.

blank
30minutová ukázka
Vybíráte Money S3 a nechce se vám klikat a zkoušet? Nechte to na nás, předvedeme vám jej ZDARMA.

Většinu dokladů vyřídím s klienty na dálku

Účetní Kateřina Knotková využívá pro výměnu dokladů s klienty Money S3 a iDoklad

blank

Místo 5 hodin přepisování si účetní stáhne faktury od klientů za 1 minutu a bez fyzického kontaktu.

blank

Na iDoklad díky výhodám přešlo 80 % jejích klientů.

blank

Všem těmto klientům zlepšila aplikace interní procesy.

Konec monotónního přepisování faktur

Největší výhodou propojení Money S3 a iDokladu je ale pro Kateřinu Knotkovou to, že nemusí faktury přepisovat ručně. „Díky tomu, že moji klienti pracují v iDokladu, ušetřím spoustu času, který bych jinak strávila ručním přepisováním. Stavební firmy mívají na fakturách mnoho položek a jednu dávku bych přepisovala klidně pět hodin. Místo toho si je z iDokladu stáhnu za minutu,” vysvětluje Kateřina Knotková.

Kateřina Knotková sice účtuje v Money S3, ale jinak lze iDoklad propojit se všemi běžně využívanými účetními systémy. A pokud by z jakéhokoliv důvodu účetní nechtěla svůj ekonomický systém propojit s iDokladem, může se do klientských účtů vzdáleně přihlásit a jejich faktury si ručně stáhnout (například podle DUZP či jiného kritéria).

Jakmile účetní faktury z iDokladu importuje, tak pouze zkontroluje jejich správnost a poté je zaúčtuje. „Klienti občas udělají chybu v sazbě DPH, na kterou je upozorním a dám vědět, jak ji napravit. Klient chybu opraví v iDokladu a znovu odešle svému zákazníkovi nebo v aplikaci vystaví dobropis,” vysvětluje proces Kateřina Knotková.

iDoklad za klienty pohlídá správnost velké části údajů, například časovou řadu nebo výpočet DPH. Kontrola údajů a pomoc s opravou tak pro klienty účetní představuje bonusovou službu.

Pokud si klienti nechávají zpracovat také příjaté faktury od obchodních partnerů, fyzicky je doručí účetní, která je zpracuje a archivuje. V tomto případě iDoklad klientům velmi pomáhá. Nemusí doklady před odesláním účetní ručně kopírovat a kopie skladovat, ale pouze si je naskenují a vloží do iDokladu nebo přes mobilní aplikaci iDoklad vyfotí QR kód na faktuře a ta se jednoduše sama importuje.

Kateřina Knotková doporučuje iDoklad všem svým novým klientům. Ti pak v iDokladu tvoří faktury a ona je zpracovává v Money S3. „Klientské účty v iDokladu mám napojené na program Money S3, do kterého faktury z iDokladu průběžně stahuji. Přímo v Money je na to funkce Výměna dat s iDokladem,” vysvětluje Kateřina Knotková.

„Nemusím čekat, až mi klient faktury fyzicky doručí. Pouze mi zavolá, že je fakturace hotová, já faktury stáhnu, vytisknu a můžu se pustit do zpracování DPH,” vysvětluje. Díky tomu, že účetní stahuje faktury elektronicky, mohou její služby využívat klienti z celého Česka.

Po představení iDokladu na něj většina klientů ráda přejde

Kateřina Knotková po svých klientech iDoklad nevyžaduje, ale pro většinu z nich je výhodný, a proto na něj přejdou. „Klienti, kteří iDoklad používají, mají mé služby levnější. Musí si sice koupit předplatné iDokladu, ale stále je to vyjde levněji, než kdyby mi museli platit za hodiny přepisování dokladů,” vysvětluje Kateřina Knotková. „Jako všichni certifikovaní účetní poradci navíc nabízím novým klientům 50% slevu na první tarif iDokladu.”

iDoklad aktuálně využívá zhruba 80 % jejích klientů. Ti zbývající mají nízký objem faktur, takže je účetní rychle zpracuje i bez iDokladu.

„Když klientům představuji iDoklad, tak jsou z něj ve většině případů nadšení. Jsou rádi, že je mé služby vyjdou levněji a zároveň získají nástroj, který jim usnadní fakturování i další firemní procesy,” popisuje účetní. Díky iDokladu nabízí svým klientům přidanou hodnotu a drží si tak konkurenční výhodu.

Funkce navíc, které se klientům líbí

Část klientů Kateřiny Knotkové tvořila dřív faktury ručně a přechodem na iDoklad modernizovali interní procesy. „Klientům se líbí, že mohou faktury vystavovat odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení. Rádi také využívají možnost přidání naskenovaných přijatých dokladů. Aby přijaté doklady nemuseli kopírovat a skladovat, tak je pouze naskenují a vloží do iDokladu, nebo je rovnou přes iDoklad vyfotí,” popisuje Kateřina Knotková.

Klienti Kateřiny Knotkové si pochvalují také to, že jim iDoklad zrychlil proces fakturace. Nemusí vyplňovat šablonu v počítači, ale pouze v aplikaci zadají IČ, položku a částku a doklad je hotový. U opakujících se fakturací pak využívají funkci kopírování. Fakturu ani nemusí ručně vkládat do e-mailu, ale odešlou ji přímo z iDokladu. Mohou si také nastavit automaticku upomínku, když se zákazník zpozdí s úhradou.

Podle Kateřiny Knotkové také klienti na iDokladu oceňují, že jejich faktury získaly profesionální vzhled. Jednoduše si do nich vloží firemní logo, podpis s razítkem a změní si vzhled nebo barvu. Na všechny tyto výhody slyší také noví klienti, kterým účetní iDoklad nabízí.

Závěr: odbavím více klientů a vydané faktury účtuji efektivně, bez zbytečného přepisování

Díky propojení Money S3 a iDokladu získala Kateřina Knotková k dobru desítky hodin měsíčně, které by jinak trávila monotónním přepisováním. „Zpracování vydaných faktur je pro mě efektivnější, takže díky propojení Money a iDokladu mohu věnovat čas odborné účetní práci, a tím zpracovat větší objem,” říká.Kromě toho může věnovat více času poradenství a dalším činnostem, ve kterých naplno využije své odborné know-how.

Ze spolupráce s Kateřinou Knotkovou také výrazně těží její klienti. Nejen, že mají profesionálně zpracované účetnictví, ale navíc díky ní získali nástroj, který jim výrazně usnadní fakturaci a zrychlí firemní procesy.

„Propojení Money a iDokladu se mi v praxi velmi osvědčilo a dnes už si nedokážu představit, že bych podnikala bez něj. Přineslo velkou přidanou hodnotu mně i mým klientům,” hodnotí Kateřina Knotková.

Účetní Kateřina Knotková využívá

blank
blank

Chcete s klienty také jednoduše pracovat na dálku? Přidejte se k iDoklad pozitivním účetním.

Faktury, prodejky a další doklady získáte od klientů rychle a bez chyb.

Získáte přístup k desítkám tisíc potenciálních klientů – uživatelé iDokladu.

Naučíme vás, jak se svými klienty fungovat vzdáleně pomocí iDokladu.

Vaši klienti dostanou slevu na tarif iDoklad.