VINCENTKA

VINCENTKA díky Money S3 snadno zavedla systém sledovatelnosti potravin

V roce 2005 vstoupila v platnost norma, která výrobcům a distributorům potravin nakázala zavést systém sledovatelnosti. V té chvíli musela společnost VINCENTKA najít cenově dostupné řešení, jež si s touto výzvou poradí. A našla ho v Money S3.

blank
30minutová ukázka
Vybíráte Money S3 a nechce se vám klikat a zkoušet? Nechte to na nás, předvedeme vám jej ZDARMA.

Klíčový požadavek: cenově dostupný systém, který umožní sledovatelnost

Až do roku 2005 společnost VINCENTKA nemusela řešit, v jakém pořadí nebo do jakých obchodů svou minerální vodu dodává. Nebylo to důležité.

Technická norma ČSN EN ISO 22000 z roku 2005 to však od základů změnila.

Norma zavedla tzv. systém sledovatelnosti – aby kontrolní orgány měly přehled o potravinách v oběhu a mohly z trhu rychle stáhnout ty, které jsou závadné.

VINCENTKA najednou musela evidovat komu, kdy a jakou minerální vodu prodává. A k tomu potřebovala systém, který propojí se svým skladovým hospodářstvím a celý proces sledovatelnosti potravin zautomatizuje.</p> <p>Běžné účetní programy nic takového neuměly, pokročilé ERP systémy byly pro potřeby společnosti zbytečně drahé. Firma se tak rozhodla pro Money S3.


Řešení: naprostá automatizace sledovatelnosti

Technici do Money S3 naprogramovali softwarový můstek, který propojil terminály pro snímání šarží přímo s účetním softwarem.

Skladník tak při výdeji minerální vody jenom načte do terminálu šarži vydávaného zboží a Money S3 mu automaticky připraví dodací list. Na tom je uvedená šarže i veškeré informace o odběrateli.

Společnost VINCENTKA teď přesně ví, ke komu a kdy se která šarže dostala. A zaměstnanci ani přesto nemají žádnou práci navíc.

Výsledek: splnění zákona i vyřešení účetnictví

Společnost VINCENTKA díky zavedení Money S3 splnila legislativní požadavky plynoucí z nové normy – a navíc získala software, který usnadňuje práci účetním, skladníkům, obchodnímu oddělení i managementu firmy.

  • Fakturantka z obchodního oddělení má veškeré účetní doklady on-line na jednom místě, obchodní referent zase v Money S3 vidí aktuální stav skladových zásob a může vytvářet přehledy pro své nadřízené.
  • Skladníci při vydávání zboží jenom načtou do terminálu šarži výrobku a hned si jdou do kanceláře pro hotový dodací list.
  • A management firmy VINCENTKA má přehled o všech objednávkách, fakturách, bankovních pohybech i cash-flow.

Závěr: řešení splnilo očekávání

„Po 12 letech s Money S3 můžu říci, že tento systém doporučujeme všem malým a středním podnikům, pro které jsou robustnější ekonomické systémy zbytečně drahé.“

„Money S3 splňuje naše potřeby, umí z dat vytvářet hezké přehledy a navíc je díky aktualizacím neustále v souladu s legislativou.“

Vincentka využívá

blank
Napojte Money S3 na další služby