Účetní analýzy

Modul Účetní analýzy spolehlivě zefektivní práci vašich účetních. Měsíčně jim ušetří až tři dny práce díky výrazně rychlejšímu čištění salda.


Navíc vám dá náhled na souhrnná (agregovaná) účetní data, díky kterým získáte lepší přehled o ekonomických tocích ve firmě.

Popis modulu 

Výhody modulu

Nejen, že díky rychlejšímu čištění salda ušetří vaši účetní i několik dní práce za měsíc, ale s Účetními analýzami získáte také přístup k novým analytickým informacím z účetního deníku. A to i za několik účetních roků současně.

Modul navíc funguje jako datová kostka nad účetním deníkem a jednotlivé úrovně jsou zobrazené v přehledném seznamu. Díky tomu můžete k datům snadno přistupovat z různých hledisek.

Účetní analýzy nabízejí také grafy a tiskové výstupy, se kterými můžete dál pracovat. Seznamy navíc snadno převedete do excelu, kde si přehledně prohlédnete jednotlivé agregační úrovně - tedy zvolené konfigurace podle vybraných proměnných, jako jsou:


  • Účet
  • Párovací symbol
  • Datum
  • Středisko
  • Zakázka
  • Činnost

blank

Seznam dokladů vstupujících do Účetní analýzy se zobrazuje ve stromové struktuře podle nastavených proměnných a jejich pořadí. Počet úrovní stromu (proměnných) a jejich pořadí definujete na kartě Konfigurace analýzy.
Tato sestava obsahuje součty v několika, předem definovaných, seskupeních z proměnných Účetního deníku – Účet, IČ, Párovací symbol, Středisko, Zakázka, Činnost a Datum, dále možnost definování filtrů u jednotlivých proměnných, možnost zpracovat i více účetních roků atp.

Zobrazit obrázek v plné velikosti

Účetní sestavy

Díky Účetním sestavám snadno prozkoumáte data v účetním deníku podle nejrůznějších kritérií. Navíc si je zobrazíte i v grafu a převedete do excelu. Sestavy najdete na kartě Analýzy/Účetní sestavy a pracujete s nimi pomocí běžného průvodce.

V sestavách si také zobrazíte nebo z nich vytisknete a exportujete libovolnou konfiguraci, která se nastaví a uloží přímo v průvodci. Aby bylo vše naprosto přehledné, zadané konfigurace se vždy uloží odděleně od konfigurací seznamu Účetní analýzy.

Účetní sestavy nakonfigurujete úplně stejně jako Účetní analýzy. Jediný rozdíl je v tom, že sestavy budují základní databázi podle konfigurace, ze které čerpají své údaje v lokálním dočasném souboru umístěném v příslušném počítači.

Tato databáze tedy není aktivní jako třeba Aktivní saldo a nepromítají se do ní další změny v zaúčtování dokladů. Díky tomu si ale databázi snadno prohlédnete v takzvaném stromečkovém seznamu. Stačí jen stisknout tlačítko Tabulka na poslední straně průvodce.

30minutová ukázka
Vybíráte Money S3 a nechce se vám klikat a zkoušet? Nechte to na nás, předvedeme vám jej ZDARMA.
Ukázka Money S3

Jednodušší „čištění salda“ – operativní řešení saldokontních zápisů

Modul Účetní analýzy vám také umožní operativní řešení saldokontních zápisů. Tedy úpravu prvotních dokladů v podvojném účetnictví tak, aby následné čištění salda bylo efektivnější, rychlejší a podstatně jednodušší.

V novém seznamu si také přehledně zobrazíte aktuální saldo včetně agregačních proměnných (účet, IČ, párovací symbol) a konkrétního zaúčtování dokladů na tyto proměnné. Přímo ze seznamu snadno změníte i zdrojové doklady včetně jejich úhrad a zaúčtování. Seznam přitom na tyto změny reaguje automaticky.

Navíc si vyberete z různých konfigurací seznamu nebo nastavíte vlastní, do které můžete zahrnout i ostatní proměnné účetního deníku. Konkrétně:

  • Středisko
  • Zakázku
  • Činnost
  • Datum

Vyzkoušejte si modul Skladové analýzy

Účetní analýzy si můžete vyzkoušet zdarma. Stačí si stáhnout bezplatnou verzi Money S3 Start. Pokud už využíváte některý z placených kompletů Money S3, nainstalujte Money S3 Start do jiné složky, než v jaké máte stávající licencovanou verzi.

Pokud využíváte placenou verzi Money S3, můžete si zdarma vyzkoušet 10 analýz - stačí v menu kliknout na Analýzy a vybrat Skladové analýzy.

Detailní dokumentaci k modulu Účetní analýzy si můžete stáhnout ZDE.

Získejte modul Účetní analýzy během chvíle

Modul koupíte za 3 990 Kč bez DPH formou rozšíření licence Money S3 buď přímo přes Zákaznický portál, nebo na našem obchodním oddělení na telefonu 549 522 511.

Výhody modulu můžete bezplatně využívat ve verzi Money S3 Start.

Modul si můžete pořídit ke Kompletům:

Napojte Money S3 na další služby