Úvod / Návody / Automatické odeslání faktury e-mailem
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Automatické odeslání faktury e-mailem

Nejspíš jste si položili otázku, zda je možné zautomatizovat proces odeslání faktur klientům přes poštovního klienta. Ano, tento proces lze zautomatizovat a ulehčí Vám práci. Nejprve je nutné mít správně nastaveného poštovního klienta, poté nastavený export PDF, a nakonec samotnou automatickou akci.

Nastavení poštovního klienta

1) Přes modrou záložku Money / Možnosti a nastavení / Uživatelská konfigurace / Ostatní / Poštovní klient S3 výběr – si vybereme, kterého poštovního klienta budeme využívat, v našem případě poštovního klienta S3.

blank

blank2) Dále v uživatelské konfiguraci vyberte znovu Ostatní / Poštovní klient S3 – nastavení, kde nastavíte váš e-mail (SMTP server, port typ zabezpečení, váš e-mail, heslo)

blank

blank

blankPo nastavení poštovního klienta S3 se pomalu můžete přesunout na nastavení exportu PDF, který poté budete vybírat v automatické úloze.

Nastavení exportu faktur do PDF

1) Přes horní záložku Obchod / Faktury vystavené / Tisk – Faktura / Export / Průvodce tiskovým exportem. V průvodci tiskovým exportem u Výběr nastavení přes tři tečky – Seznam exportů tisku.

blank2) V seznamu exportu tisků přes Přidat / Karta exportu tisku.

blank3) V Kartě exportu tisku nastavíte:

  • popis exportu (nějak si jej pojmenujete)
  • Formát – vyberete formát PDF
  • Typ exportu – Poslat e-mailem
  • Popřípadě si nastavíte šablonu e-mailu

blankŠablonu e-mailu nastavíte přes tři tečky nebo přes papírek s tužtičkou, pokud šablonu již využíváte a potřebujete ji pouze upravit.

Nastavení Automatického odeslání

Po nastavení exportu PDF e-mailem nastavíme v automatických akcí úlohu, kdy po vytvoření se faktura automaticky nabídne možnost odeslat.

1) Přes modrou záložku Money / Možnosti a nastavení / Automatické akce / Přidat – přidáte novou úlohu.

2) V Kartě nastavení automatické akce na záložce Obecné vyplníte:

  • Popis
  • Entitu
  • Akce
  • Nastavení akce

blankNastavení akce vybere export, který jste si nastavili v exportu PDF

blank3) Na záložce Události nastavíte, kdy se úloha má provést, v našem případě si nastavíme, že po vytvoření nové faktury uživatelem se nám nabídne možnost odeslání faktury.

blank4) Na záložce Uživatel nastavíte, pod kterým uživatelem se má tato akce provádět

blankJakmile máte úlohu nastavenou, po vytvoření nového dokladu se vám nabídne okno poštovního klienta, kde máte možnost odeslat fakturu.

Ukázka nové faktury, kterou budeme přidávat:

blankPo vytvoření faktury se otevře okno poštovního klienta S3, kde máte možnost fakturu odeslat odběrateli.

blank

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení