Úvod / Návody / Jak udržovat svůj program - indexace a celková údržba
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Jak udržovat svůj program - indexace a celková údržba

Jako každé zařízení tak i aplikace potřebuje „očistit“, aby pracovala správně. Tak i v programu Money S3 je třeba spouštět pomocné čistící mechanismy. Jedním z těchto mechanismů je reindexace nebo celková údržba dat.

Reindexace

  • pomáhá program očistit od zaseknutých indexů na pozadí. Indexace běží vždy na konkrétní agendu, případně ji můžete spustit pomocí naplánovaných opakovaných akcí.

Reindexace 1 agendy:

Tuto akci spustíte přes modrou záložku Money => Správa dat => Stav datových souborů.

blank

V okně Datové soubory kliknete na Reindexuj -> Vše

blank

Můžete reindexovat:

  • Označenou databázi – v tomto případě program provede reindexaci databáze po kurzorem.
  • Společné databáze, Databáze agendy, Databáze roku ..., Databáze konfigurace – název volby se liší podle záložky, ve které se nacházíte. Program provede reindexaci všech databází v této záložce.
  • Vše – použijte po výpadku proudu, poruše počítače nebo v případě havárie Windows. Funkce provede reindexaci všech databází ve všech záložkách dané agendy. Pokud vedete více firem a chcete reindexovat všechna data, opakujte tuto funkci pro všechny účetní agendy zvlášť. Tento způsob reindexace může být časově poměrně náročný, zvláště u větších objemů dat.

Reindexace všech agend:

Pokud chcete v jednom kroku zreindexovat všechny Vaše agendy, můžete využít tzv. naplánování opakovaných akcí, které naleznete pod modrou záložkou Money => Možnosti a nastavení => Naplánování opakovaných akcí.

blank

V tomto okně si můžete nastavit, jak často se má úkol opakovat, v jakém čase a zda se má program vypnout po reindexaci:

blank

Doporučujeme klientům zapínat tento úkol minimálně 1x. V případě, že se jedná o klienta, který má větší databázi záznamů, alespoň 2x týdně.

Celková údržba dat

Kromě toho, že umíte spustit celkovou údržbu dat při aktualizaci, tak tuto možnost naleznete pod modrou záložkou Money => Správa dat => Celková údržba dat.

blank

Celková údržba dat provádí základní kontrolu dat. Jedná se o smazání dočasných souborů, kontrolu a převod struktury datových souborů a celkovou reindexaci dat.

Jak celkovou údržbu, tak i reindexaci doporučujeme pouštět v případě nekorektního chování programu či při nesprávném vypnutí programu – například přes správce úloh.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení