Úvod / Návody / Nejlepší zkušenosti s Money S3: Logo firmy a obrázky zboží v tiskových sestavách, cizojazyčné faktury a výkazy
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Nejlepší zkušenosti s Money S3: Logo firmy a obrázky zboží v tiskových sestavách, cizojazyčné faktury a výkazy

Účetní program Money S3 v sobě zahrnuje širokou paletu nadstandardních funkcí, které mnohdy nenajdete ani v řádově dražších informačních systémech. Řada těchto funkcí je sice jednoduchá na obsluhu a velmi snadno dostupná a nastavitelná, pokud ale nevíte, kde hledat a jak je použít, nemusíte ani vědět, že některou funkci Money S3 vůbec umí. Seriál  návodů „Nejlepší zkušenosti s Money S3“ se zaměřuje právě na funkce, které možná nevidíte na první pohled, avšak jejich používání vám může ušetřit spoustu času a peněz.

Logo firmy a obrázky zboží v tiskových sestavách, cizojazyčné faktury a výkazy

Tento návod Vás provede nastavením loga firmy, obrázků zboží v tiskových sestavách a také je zde uvedený postup, jak na tvorbu cizojazyčné faktury a výkazů.

Jak doplnit logo a obrázky zboží firmy do tiskových výstupů

blankGrafické logo vaší firmy je nezbytnou součástí všech tiskových materiálů a určitě má své místo i na dokladech typu faktura nebo nabídka – je žádoucí připomenout, zejména na nabídkách zboží vystavených přímo z Money S3, že ji pro zákazníka vyhotovila naše firma.

Money S3 je na práci s logem připraveno – k jeho zavedení stačí jen několik kliknutí. Na kartě Money / Možnosti a nastavení /Nastavení agendy v záložce Logo pomocí tlačítka Načíst ze souboru načteme z disku soubor s grafickým logem. Doporučen je formát BMP a rozměry v pixelech podle rozlišení vaší tiskárny (jsou uvedeny přímo na záložce). Od tohoto okamžiku budou doklady, ve kterých je v hlavičce uvedená vaše firma, automaticky doplněny i o grafické logo.

Dříve, než tisk takového dokladu vyzkoušíte, doplňte ještě ke kartě zásoby obrázek a výsledek si prohlédneme zároveň.

Obrázek k zásobám se doplňuje stejně snadno jako logo firmy. Na Kartě zásoby v záložce Obrázek opět pomocí tlačítka Načíst natáhneme do Money S3 obrázek z adresáře pevného disku, tentokrát s možností volby formátů BMP, JPG i GIF v libovolné velikosti.

blank

Nyní je čas na stan vystavit nabídku, která již obsahuje fotografii stanu i grafické logo firmy. Standardně vytvořenou nabídku uložíte, v seznamu nad ní otevřete pravým tlačítkem myši pop-up menu a zde vybereme funkci Tisk. V tiskovém dialogu pak pomocí tlačítka Výběr zvolíte připravený tiskový formulář „NAB_obr.frm", který na rozdíl od standardní nabídky obsahuje i obrázky zboží. Každá tisková sestava má totiž několik různých variant s různou grafickou i textovou prezentací dokladů a hodnot na nich uvedených – toto se vám bude hodit i při cizojazyčných dokladech.

blankNyní zpět k nabídce, její tiskový výstup bude vypadat takto:

blank

Jak vystavit fakturu a další sestavy v cizím jazyce

Při obchodování se zahraničními partnery přivítáte možnost vystavit fakturu v cizím jazyce. Nemusíte nic překládat či editovat, protože tyto doklady máte již předem připravené v němčině, angličtině a francouzštině. Dalšími tiskovými sestavami v cizích jazycích jsou Rozvaha a Výkaz zisku a ztrát v angličtině a němčině, což ocení např. uživatelé Money S3 ze společností se zahraniční účastí, kteří tyto takové výkazy často musí předkládat.

Cizojazyčnou fakturu vystavíte snadno. V tiskovém dialogu s pomocí tlačítka Výběr (zcela shodně jako při výběru tiskového výstupu u nabídek) zvolíme typ formuláře „VF-nem.frm“, „VF-ang.frm“ nebo „VF_fra.frm“ pro německou, anglickou nebo francouzskou verzi faktury. Německá verze by pak v našem ukázkovém případu vypadala takto:

blank

 

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení