Školíme se, abychom byli lepší - proto nás na podpoře kontaktujte v pátek 22.9. nejpozději do 15 hodin. Děkujeme.
Úvod / Návody / Nejlepší zkušenosti s Money S3: Logo firmy a obrázky zboží v tiskových sestavách, cizojazyčné faktury a výkazy
Nový modul
Inbox
Vyčítání faktur a elektronický archiv v jednom.
To chci v Money S3

Nejlepší zkušenosti s Money S3: Logo firmy a obrázky zboží v tiskových sestavách, cizojazyčné faktury a výkazy

Účetní program Money S3 v sobě zahrnuje širokou paletu nadstandardních funkcí, které mnohdy nenajdete ani v řádově dražších informačních systémech. Řada těchto funkcí je sice jednoduchá na obsluhu a velmi snadno dostupná a nastavitelná, pokud ale nevíte, kde hledat a jak je použít, nemusíte ani vědět, že některou funkci Money S3 vůbec umí. Seriál  návodů „Nejlepší zkušenosti s Money S3“ se zaměřuje právě na funkce, které možná nevidíte na první pohled, avšak jejich používání vám může ušetřit spoustu času a peněz.

Logo firmy a obrázky zboží v tiskových sestavách, cizojazyčné faktury a výkazy

Jak doplnit logo a obrázky zboží firmy do tiskových výstupů

logo1

Nastavení agendy

V dnešním dílu Money S3: Nejlepší zkušenosti se zaměříme na často žádanou a hledanou funkci doplnění grafického loga do tiskových výstupů, podíváme se, jak vylepšit nabídky a ceníky o obrázky zboží a také jak lze snadno vystavit fakturu v angličtině, němčině nebo francouzštině.

Grafické logo vaší firmy je nezbytnou součástí všech tiskových materiálů a určitě má své místo i na dokladech typu faktura nebo nabídka - je žádoucí připomenout, zejména na nabídkách zboží vystavených přímo z Money S3, že ji pro zákazníka vyhotovila naše firma.

Money S3 je na práci s logem připraveno - k jeho zavedení stačí jen několik kliknutí. Na kartě Money / Možnosti a nastavení /Nastavení agendy v záložce Logo pomocí tlačítka Načíst ze souboru načteme z disku soubor s grafickým logem. Doporučen je formát BMP a rozměry v pixelech podle rozlišení vaší tiskárny (jsou uvedeny přímo na záložce). Od tohoto okamžiku budou doklady, ve kterých je v hlavičce uvedená vaše firma, automaticky doplněny i o grafické logo.

Dříve, než tisk takového dokladu vyzkoušíme, doplníme ještě ke kartě zásoby obrázek a výsledek si prohlédneme zároveň.

Obrázek k zásobám se doplňuje stejně snadno jako logo firmy. Na Kartě zásoby v záložce Obrázek opět pomocí tlačítka Načíst natáhneme do Money S3 obrázek z adresáře pevného disku, tentokrát s možností volby formátů BMP, JPG i GIF v libovolné velikosti. V našem případě je to obrázek stanu:

logo2

Karta zásoby

Nyní je čas na stan vystavit nabídku, která již obsahuje fotografii stanu i grafické logo firmy. Standardně vytvořenou nabídku uložíme, v seznamu nad ní otevřeme pravým tlačítkem myši pop-up menu a zde vybereme funkci Tisk. V tiskovém dialogu pak pomocí tlačítka Výběr zvolíme připravený tiskový formulář „NAB_obr.frm", který na rozdíl od standardní nabídky obsahuje i obrázky zboží. Každá tisková sestava má totiž několik různých variant s různou grafickou i textovou prezentací dokladů a hodnot na nich uvedených - toto se vám bude hodit i při cizojazyčných dokladech.

 

logo3

Výběr tiskového formuláře

Nyní zpět k nabídce, její tiskový výstup bude vypadat takto:

logo4

Náhled tisku nabídky

Jak vystavit fakturu a další sestavy v cizím jazyce

Při obchodování se zahraničními partnery přivítáte možnost vystavit fakturu v cizím jazyce. Nemusíte nic překládat či editovat, protože tyto doklady máte již předem připravené v němčině, angličtině a francouzštině. Dalšími tiskovými sestavami v cizích jazycích jsou Rozvaha a Výkaz zisku a ztrát v angličtině a němčině, což ocení např. uživatelé Money S3 ze společností se zahraniční účastí, kteří tyto takové výkazy často musí předkládat.

Cizojazyčnou fakturu vystavíme snadno. V tiskovém dialogu s pomocí tlačítka Výběr (zcela shodně jako při výběru tiskového výstupu u nabídek) zvolíme typ formuláře „VF-nem.frm“, „VF-ang.frm“ nebo „VF_fra.frm“ pro německou, anglickou nebo francouzskou verzi faktury. Německá verze by pak v našem ukázkovém případu vypadala takto:

logo5

Vystavená faktura v němčině

 

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

Nový modul
Inbox
Vyčítání faktur a elektronický archiv v jednom.
To chci v Money S3
Zavřít reklamu
Nový modul: Inbox
Vyčítání faktur a elektronický archiv v jednom.
Nejbližší webináře

Legislativní novinky pro účetní
a podnikatele.

Spokojení nebo zdarma
Ukázat všechny