Úvod / Návody / Majetek - evidence již odepisovaného majetku
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Majetek - evidence již odepisovaného majetku

Jak správně zaevidovat majetek, který byl již v minulosti odpisovaný? Ať už v jiném systému nebo excelu? Odpovědi na tyto otázky Vám dá tento návod.

Při této evidence je vždy nutné, aby nově evidované hodnoty odpovídaly tomu, co bylo v minulosti uvedené v účetních závěrkách nebo daňovém přiznání.

PŘÍKLAD: Budeme evidovat majetek, který byl zařazený k 1.6.2019 v ceně 250 000 Kč.

Postup navedení už odpisovaného majetku:

 • Majetek přidáme do evidence přes kartu Režie / Majetek tlačítkem Přidat.
 • Vyplníme Kartu majetku (povinné údaje jsou NázevInventární číslo, ostatní údaje vyplňujeme v případě potřeby např. pro účely filtrování). Ve spodní časti Odpisy a zaúčtovaní zvolíme Odpisovou skupinu, Způsob odpisovaní rovnoměrný, Účtovat Účetní a Účtovat odpisy rovny daňovým. Počet účetních odpisů ročně v tomto případě 1 (teda budeme realizovat 1 odpis ročně pro jednodušší kontrolu). Volitelně můžeme vyplnit Primární účty, podle kterých se následně budou účtovat jednotlivé pohyby majetku. blank
 • V záložce Pohyby volbou Přidat účetní pohyb přidáme nový pohyb zařazení do užívání. Cena pohybu bude 250 000 Kč a datum 01.06.2019. Jelikož se jedná o již zaúčtované období, tak vyplnění spodní časti Zaúčtování není nutné (při spuštění zaúčtování se zaúčtuje vždy jen rok, ve kterém se zaúčtování spouští).

  blank

 • Na záložce Daňové odpisy volbou Výpočet odpisového plánu vypočítáme legislativně správné daňové odpisy. Pokud se již realizované odpisy v minulosti liší od vypočítané hodnoty je možné je změnit na požadovanou hodnotu.
 • Stejným způsobem si necháme vypočítat i plán odpisů na záložce Účetní odpisy volbou Výpočet odpisového plánu. Vznikne nám 1 odpis za každý rok, který si můžeme zkontrolovat na již realizované odpisy.
 • Tyto naplánované odpisy zrealizujeme v záložce Pohyby volbou Přidat účetní pohyb. Program převezme první nevyřízený odpis. Opět ve spodní části Zaúčtování není nutné řešit zaúčtování. Pohyb uložíme tlačítkem OK.
  blank
 • Tímto způsobem přidáme všechny pohyby až do konce roku, který chceme účtovat. Tyto pohyby nevstupují do účetnictví.
 • Po přidání pohybu minulého roku změníme způsob účtování na měsíčně a dále postupujeme jako při běžné evidenci majetku.
  blank.
 • NEZAPOMEŇTE:

  po změně počtu odpisů je nutné provést přepočet na záložce Účetní odpisy volbou Výpočet odpisového plánu.

 

 • Byly tyto informace užitečné?
 • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení