Úvod / Návody / Převody dat z a do Money S3
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Převody dat z a do Money S3

Potřebujete importovat údaje z jiného firemního systému? Už Vás nebaví jednotvárné přepisování stovek dokladů od klientů, kterým účtujete? Potřebujete jednorázově přenést účetnictví z jiného systému do Money S3? Nebo potřebujete vyexportovat údaje z Money? I tu má Money S3 pro Vás řešení.

Obsah

Možnosti převodu dat

1. Při přenosu dokladů mezi dvěma instalacemi Money S3 je možné využit mimo jiné moduly Účetní centrála a Účetní klient.
2. Import dat do Money S3:

a) pomocí importu XLS souborů(import skladových karet, adresáře, hlaviček faktur, závazků a pohledávek).

b) pomocí importu XML souborů

3. Export dat z Money S3:

- standardní export údajů je ve formátu XML, ale v případě potřeby je možné transformací získat výstupní soubor v jakémkoli požadovaném formátu

- výstupní soubor může být ve formátu Money nebo je ho možné transformovat do jiného formátu. Tuto transformaci Vám můžeme vytvořit nebo si ji můžete připravit ve vlastní režii.

XML přenosy - export/import údajů

Money S3 umožňuje XML import a export údajů i v základním balíku, bez nutnosti rozšíření. Tyto XML přenosy jsou ale v nativním formátu a není možné používat transformační šablony (které převedou data z jiného formátu do formátu Money a opačně při exportu), nastavit možnosti zpracování dat (např. podle čeho se mají párovat adresy či skladové karty) ani přednastavení importu (např. typ dokladu, předvolený sklad).

Proto je pro pokročilé importy nutné doplnit Money o modul XMLDE. Ten umožňuje vytvářet vlastní XML přenosy a definovat základní vlastnosti chování importovaných entit. XML přenosy můžou být svázány s transformační šablonou, a právě v transformační (XSLT) šabloně je skryté to „kouzlo“. XSLT šablona dokáže nasměrovat data do té správné kolonky v Money S3. XSLT šablona musí být vždy vyvíjena na míru konkrétních vstupních dat a požadavků zákazníků.

blank

Orientační ceník

Modul XML DE 4990 Kč bez DPH
Detailní analýza vstupních dat * od 1520 Kč bez DPH
XSLT šablona ** Individuální cena dle analýzy

 

* není myšlena úvodní „rychlá“ analýza realizovatelnosti. Fakturováno v případě nerealizování řešení po provedení analýzy.

** v ceně XSLT šablony je detailní analýza vstupních dat, programování XSLT šablony, testování, nasazení u zákazníka, dokumentace řešení.

Orientačně se může import např. vystavených faktur pohybovat od 4500 Kč (plus modul XMLDE). Suma za složitá řešení se může vyšplhat i na desetitisíce korun, pokud jsou data komplikovaná a je třeba je např. získat z více vstupních souborů.

XML přenosy - informace pro vývojáře

Pokud chcete import / export údajů řešit ve vlastní režii, potřebujete vědět, v jakém formátu mají být vstupní / výstupní XML údaje.

Tyto informace najdete na samostatné stránce. Najdete tam:

   • aktuální dokumentaci ke XML přenosům
   • XSD (schémata ke XML souborům s popisem jednotlivých elementů)
   • příklady XML souborů

Časté dotazy

V jakém formátu musí být data pro import do Money S3?

Vstupní data pro import do Money S3 musí být ve formátu XML (kromě adresních a skladových karet, které je možné importovat i z XLS – více v samostatném návodu zde). Samozřejmě je v případě potřeby možné importovat doklady i v jiných formátech (xls, csv, txt apod.), ale jde v podstatě o převod těchto formátů do XML před importem a následný import do Money S3 –převod jiného formátu do XML cenu řešení pochopitelně zvýší.

blank

Proč nelze XML soubor naimportovat do Money S3 i když má správnou příponu?

Není XML jako XML. Tyto soubory nemají definovanou obecnou strukturu, ale pouze způsob práce s daty. Jejich podobu si určuje každý výrobce softwaru podle svých potřeb. Musí tedy přijít někdo, kdo vytvoří můstek(XSLT šablonu).

 

Mám svého šikovného programátora, který mi šablonu udělá. Jak mám postupovat?

V tom případě Vám může postačit modul XMLDE Profi. Ze zkušenosti lze říct, že pokud tento člověk nepracuje denně s Money S3 bude pro něj prostředí programu neznámé. Částku, kterou byste investovali do služeb Seyfor za vytvoření XLST šablony tak pouze přesměrujete do školení programátora a konzultací.

 

Proč je cena za transformační šablonu několikanásobně vyšší, než cena Money S3?

Program Money S3 je tzv. krabicovým systémem s cenou od 1.990Kč. Tím, že jde o „krabici“ je možné jich prodat více stejných a tím rozpustit náklady na vývoj. Pro srovnání ceny by bylo nutné srovnávat cenu informačních systémů vytvářených na míru.

 

Můj klient má systém, který je v ČR hojně využívaný. Nemáte již hotovou šablonu?

Nemáme, každá šablona je vyvíjena na konkrétní požadavek klienta.

blank

Chtěl bych přenášet data, jak mám postupovat?

Doporučujeme pročíst FAQ. Zadejte požadavek na analýzu dat na podpora@money.cz. K požadavku připojte, pokud je to možné, příklad vstupního/výstupního souboru. Slovně specifikujte přenos dat, např. rád bych každý měsíc přenášel do Money S3 tato data, přeji si přenášet i položky dokladů, ale střediska u těchto položek sledovat nechci.

blank

Mám si rovnou dokoupit modul XMLDE Profi?

Tento postup nedoporučujeme, analýza dat nemusí skončit kladně. Zpravidla se tak stává v případě, kdy není XML soubor validní, nebo neobsahuje dostatek informací, které si přejete přenášet.

blank

Přenosy dat bych rád realizoval pro více klientů (jsem účetní společnost), musím modul XMLDE Profi kupovat pro každou účtovanou firmu?

Nemusíte, jedná se o tzv. multilicenci. Jeden modul je možné využívat na všech licencích, které jsou zakoupeny pro Vaši firmu.

blank

Potřebuji otestovat přenos, ale nemám aktuální data, jaký je postup?

Kontrola dat se provádí při implementaci, po záloze dat v rámci nasazení převodů konzultantem. Proto je nutné vždy připravit data od klienta a podle tohoto termínu objednat termín nasazení / realizace.

blank

Potřebuji přenést data jen jednorázově (např. jednorázový import neuhrazených faktur- salda z předchozího systému). Je to možné? Pokud ano, jaká je případně cena?

Jednorázový převod dat nabízíme také. Tyto převody se však vyplatí pouze u většího počtu záznamů (poměr ručního zadání uživatelem / hodnotou služby importu). Import je přínosný zejména v případě, kdy je nutné importovat například 1000 a více dokladů. Při tomto počtu je již ruční zadání extrémně časově náročné. Práce, které se musejí provést pro připravení šablony, jsou stejné, ať je již převod prováděn opakovaně nebo pouze jednou. Je-li převod jednorázový, není nutný nákup modulu XMLDE Profi. Cena je tedy nižší o tento modul.
Technik provede konverzi dat na svém PC a dodá klientovi pouze výsledná data ve formátu Money, která již lze importovat do Money S3 standardními funkcemi.

 • Byly tyto informace užitečné?
 • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení