Úvod / Návody / Nastavení Poštovního klienta v Money S3
Nový modul
Inbox
Vyčítání faktur a elektronický archiv v jednom.
To chci v Money S3

Nastavení Poštovního klienta v Money S3

Money S3 kromě propojení se samostatnými nainstalovanými poštovními klienty, umožňuje i nastavení vlastního poštovního klienta. To využijete v případě, že na počítač s Money S3 nechcete nebo nemůžete instalovat samostatného poštovního klienta (např. Outlook, Thunderbird atd.), ale zároveň chcete odesílat z Money S3 mailem např. faktury jako přiloženou přílohu v PDF.

Funkce slouží k odesílání pošty prostřednictvím připojení přes smtp serveru, jehož parametry nastavíte v Money S3. Tato nastavení jsou vázána na konkrétní Uživatelskou konfiguraci, takže nastavení budou sdílet všichni uživatelé se stejnou Uživatelskou konfigurací (pokud má každý uživatel vlastní konfiguraci, tak může mít každý vlastní nastavení). Po úspěšném nastavení bude odesílání pošty z Money S3 provádět Poštovní klient S3. Přímo v Money S3 - v sezname Poštovní klient S3 (na horní liště záložka Nástroje / Poštovní klient) tak budete mít k dispozici přehled odeslaných zpráv, konceptů, šablon, připravené pošty na odeslání a odstraněné pošty.

Nastavení poštovního klienta S3

1. V Money S3 postupujeme přes záložku Money / Možnosti a nastavení / Uživatelská konfigurace.
post-klient-s3-1

2. V nově otevřeném okně Uživatelská konfigurace klikneme na ikonu Ostatní a z roletové nabídky vybereme možnost Poštovní klient (výběr), z nabídky vybereme Poštovní klient S3.

postovy-klient-s3-2

Přes tlačítko Ostatní/Poštovní klient - možnosti emailuv časti Způsob seskupení dokladů při hromadném označní více záznamů umíme nastavit chování programu při označení více dokladů a jejich odeslání – tedy zda se pro každý označený doklad vygeneruje jedna zpráva, zda se doklady budou slučovat podle adres, nebo se všechny označené doklady odešlou v jedné zprávě.
postovy-klient-s3-3

3. Po návratu do okna Uživatelská konfigurace klikneme opět na ikonu Ostatní a z roletové nabídky vybereme možnost Poštovní klient S3 – nastavení, kde provedeme samotnou konfiguraci Poštovního klienta S3.
postovy-klient-s3-4

4. Pro úspěšné nastavení Poštovního klienta S3 je třeba mít k dispozici potřebné „vstupní“ parametry resp. přihlašovací údaje pro váš e-mailový účet (rozebereme si je podrobněji v dalších bodech).
Tato data Vám poskytne společnost, u které máte zřízen váš e-mailový účet.

UPOZORNĚNÍ: technická podpora získávání těchto údajů pro různé poskytovatele e-mailových účtů nezajišťuje.

5. V okně Poštovní klient S3 – nastavení je třeba zadat v záložce Obecné následující hodnoty.
postovy- klient-s3-5
Adresa SMTP Serveru: zde je třeba zadat Vaši adresu e -mail serveru pro odchozí poštu. Při využití externích webových e-mail klientů od poskytovatelů (např. Gmail, Hotmail), je potřeba provést doporučená nastavení provozovatelem na Vašem webovém e-mailovém kontě přímo (např. přidat výjimky resp. povolení pro jiné aplikace).
Port: jeho číselná hodnota je standardně nastavena a mění se v závislosti na použitém Typu zabezpečení (standardně Žádné25, SSL465, TLS587).

POZNÁMKA: v případě, že je zadán pro váš e-mailový účet jiný port lze tuto hodnotu „ručně/manuálně“ opravit.

Typ zabezpečení: jedná se o úroveň šifrování, tedy zabezpečení vaší e-mailové komunikace. V zásadě se nastavuje takový typ, jaký máte výchozí na Vašem serveru, resp. jakou používá Váš poskytovatel služby.
Uživatelské jméno – Vaše e-mailová adresa ve standardním formátu, který Vám sdělí Váš administrátor. V případě, že využíváte externích webových e-mail klientů od poskytovatelů (např. Gmail, Hotmail), zadáváte takovou adresu, kterou jste si sami vytvořili.
Heslo – přihlašovací heslo do Vašeho e-mailového účtu, které zadáváte.

TIP: pro mailového klienta Gmail, jsou doporučená nastavení: Adresa SMTP serveru – smtp.gmail.com, Port – 465, Typ zabezpečení – SSL, Uživatelské jméno – Např. moneycsw@gmail.com a Heslo.

Gmail zavedl dvoufaktorové ověřování. Proto, abyste mohli posílat poštu z Money S3, musíte vygenerovat speciální heslo, které zadáte do Money S3 podle výše uvedených kroků. Pokud chcete vygenerovat heslo aplikace, musí být zapnuté Dvoustupňové ověřování (viz obrázek). Generování takového speciálního hesla naleznete na obrázku v části Hesla aplikací nebo na odkazu zde: https://security.google.com/settings/security/apppasswords.

postovy-klient-s3-8b

6. V okně Poštovní klient S3 – nastavení je třeba zadat v záložce Identifikace odesílatele následující hodnoty.

postovy-klient-s3-8
Jméno Odesilatele:uvedené jméno se doplní do odeslané zprávy.
E-mail odesílatele: uvedený e-mail se doplní do odeslané zprávy.
<E-mail pro odpověď: uvedený e-mail se použije při odpovědi na váš e-mail.
Text podpisu: vyplnění text podpisu se doplní do zprávy (těla e-mailu).

Nastavení uložíte tlačítkem OK.

7. Přehled veškeré odeslané, čekající a smazané pošty naleznete v Money S3 přes záložku Nástroje / Poštovní klient S3.
postovy-klient-s3 -7

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

Nový modul
Inbox
Vyčítání faktur a elektronický archiv v jednom.
To chci v Money S3
Zavřít reklamu
Nový modul: Inbox
Vyčítání faktur a elektronický archiv v jednom.