Úvod / Návody / Nefunkční XML import/export
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Nefunkční XML import/export

Při práci s Money S3 můžete narazit na situaci, kdy Vám nebude fungovat export či import dokladů ve formátu .xml - např. pomocí tlačítka XML přenosy, pokusu o odeslání kontrolního hlášení finanční správě apod. Obvykle Money zároveň zobrazí jednu z následujících hlášek.

blank

blank

V těchto případech doporučujeme postupovat následovně:

1) Nejprve vypněte Money a proveďte reinstalaci Money S3 (pravým tlačítkem myši „Spustit jako správce“) ) plným instalačním balíčkem, který si můžete stáhnout v zákaznickém portálu Money S3 zde.

2) V případě, že reinstalace nepomůže, bude pravděpodobně příčinou chybějící XML Parser. Ten je možné nainstalovat pomocí souboru MSXML.EXE nacházejícím se ve složce Updates u dat Money S3. Standardně se jedná o složku C:\Users\Public\Documents\Solitea\Money S3\(Data)\Updates

Instalaci programu spusťte opět pravým tlačítkem myši (Spustit jako správce).

blank

3) Pokud nepomůže ani instalace XML Parseru, bude pravděpodobně problém s knihovnami msxml. V tomto případě doporučujeme postupovat následovně.

a) Najděte všechny soubory msxml3*.dll a msxml4*.dll ve složce C:\Users\profil administrátora\Windows\ a zkopírujte je do složky C:\Windows\System32\ v případě 32bitové verze Windows, případně do složky C:\Windows\SysWOW64\ v případě 64bitové verze Windows.

b) Spusťte příkazový řádek Windows (jako správce)

blank

a odregistrujte knihovny msxml3.dll a msxml4.dll z původního umístění (např. C:\Users\profil administrátora\Windows\) pomocí příkazu regsvr32 původní umístění unregister a stisknutím tlačítka Enter.

Pozn.: Registraci/odregistraci knihoven s přívlastkem není nutné řešit.

blank

c) Smažte knihovny mxsml3*.dll a msxml4*.dll, které jsou umístěny v chybné složce (např. C:\Users\profil administrátora\Windows\).

d) Spusťte příkazový řádek Windows (jako správce)

blank

a zaregistrujte knihovny msxml3.dll a msxml4.dll ze správného umístění (např. C:\Users\profil administrátora\Windows\) pomocí příkazu regsvr32 správné umístění (C:\Windows\System32\ v případě 32bitové verze Windows, případně C:\Windows\SysWOW64\ v případě 64bitové verze Windows) a stisknutím tlačítka Enter.

blank

 

UPOZORNĚNÍ: v žádném případě není nutné nastavovat nebo upravovat v zabezpečení oprávnění pro uživatele ve složkách System32 nebo SysWOW64 ani na samotných knihovnách.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení