Přečíslování dokladů

Díky funkci Přečíslování dokladů dokážete zpětně přečíslovat doklady dle zvolených kritérii.

Může se stát, že naleznete zapadlý pokladní doklad, po jehož zaevidování Vám nesedí číselná řada. Přečíslování dokladů Vám tento nesoulad v seznamu vyřeší. Funkce je dostupný pro pokladní, bankovní a interní doklady..

V následujícím návodě si na příkladu pokladních dokladů ukážeme postup přečíslování.

1. V seznamu Pokladních dokladů přes kartu Účetnictví / Pokladna / Seznam pokladních dokladů (v případě kompletu Sklad přes kartu Finance / Pokladna / Seznam pokladních dokladů) máme doklady kde číslování neodpovídá datové posloupnosti.

blank

Doklad CP22007 by podle data měl následovat za CP22003.

2. Označíte doklady, které chcete přečíslovat. (pokud chcete všechny pomůže Vám volba + na numerické klávesnici).
Pozor - pokud máte rozdílnou řadu pro příjmy a pro výdaje doporučujeme vyfiltrovat pouze danou číselnou řadu pomocí Jednoduchého filtru. Funkci Filtrovaní spustíte volbou Jednoduchý filtr na horní liště a zvolíte možnost Jen typ dokladu a zvolíme požadovaný Druh dokladu).blank3. Označené doklady seřadíte podle pole, dle kterého chcete doklady přečíslovat, např. Datum platby.

Na horní liště zvolíme Hromadné operace / Hromadné přečíslování dokladů.blank

TIP: Pokud tuto volbu nemáte přístupnou (volba je zašedlá), je nutné funkci povolit v Přístupových právech. Je nutné přes kartu Money / Možnosti a nastavení / Přístupová práva otevřete Váš účet a zakliknete volbu Hromadné přečíslování dokladů.
blank

4. Otevře se Vám okno Hromadné přečíslování dokladů, kde vyberete Číselnou řadu, kterou se označené doklady přečíslují a dále číslo od kterého číslování začne. (pole Číslovat od).blank

Volbou Test přečíslování můžete otestovat, zda přečíslování neskončí chybou a zda není v nastavení něco, co by znemožnilo přečíslování provést.

Volbou Přečíslovat doklady program nejprve provede zálohu dat a následně spustí samotné přečíslování.

Po skončení doporučujeme ve spodní části Protokol o přečíslování zkontrolovat, zda přečíslování proběhlo korektně.

 

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přes Zákaznický portál, nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

Nejbližší webináře

Legislativní novinky pro účetní
a podnikatele.

Spokojení nebo zdarma
Ukázat všechny