Úvod / Návody / Přiznání k DPH v podvojném účetnictví
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Přiznání k DPH v podvojném účetnictví

Tvorba přiznání k DPH je v účetním programu Money S3 snadná a rychlá. Následující příklad vás rychle provede celou problematikou.

Přiznání k DPH

K vytvoření a uložení záznamů Přiznání k DPH slouží funkce na kartě Účetnictví / DPH / Seznam podání, kde vyberete druh podání Přiznání k DPH.

  • Podání přiznání k DPH umožňuje vytváření řádného, opravného i dodatečného přiznání.
  • Sestavu vytisknete pomocí průvodce tiskem.
  • Vytvořené Přiznání k DPH za zadané období uzamkne doklady za dané období vzhledem k DPH. V případě oprav dokladů vás program upozorní, že pro zadané datum zdanitelného plnění je již vytvořeno Přiznání k DPH a pokud provedete na dokladu změnu data nebo částky, musíte vytvořit nové řádné, dodatečné nebo opravné Přiznání k DPH.

blank

blank

Kontrolní hlášení DPH

Na kartě Účetnictví / DPH / Seznam podání vyberete druh podání Kontrolní hlášení DPH. Podání Kontrolního hlášení DPH umožňuje vytváření řádného, opravného i následné hlášení. Sestavu vytisknete pomocí průvodce tiskem.

blank

Výpis k režimu přenesení daňové povinnosti - pouze do 31.12.2015

  • Na kartě Účetnictví / DPH / Seznam podání je sestava Výpis z evidence pro daňové účely, která je povinnou přílohou k sestavě Přiznání k DPH v případě, že jste uskutečnili nebo přijali zdanitelné plnění v režimu přenesení daňové povinnosti. Režim platí pro dodání uskutečněná mezi plátci v tuzemsku.
    POZNÁMKA: Podrobnosti k přenesení daňové povinnosti naleznete na http://old.money.cz/money-s3/navody/ v metodice Aparát přenesení daňové povinnosti a příklady záloh v tomto režimu v metodice Zaúčtování plateb zálohových faktur a odpočtu záloh ve vyúčtovacích fakturách.

Elektronické podání

Podrobnosti k elektronickému podání z Money S3 jsou popsány v samostatném dokumentu, který naleznete na http://old.money.cz/money-s3/podpora/dokumentace/.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení