Úvod / Návody / Technické informace Money S3
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Technické informace Money S3

V tomto článku naleznete soubor technických informací účetního programu Money S3. Konkrétně minimální konfigurace pro provoz, doporučení pro práci v síti či informace o doplňkových vybaveních.

Money S3 používám jen já (lokální instalace)

Pro provoz účetního programu Money S3 na jednom počítači postačí zcela běžné vybavení a instalace softwaru nevyžaduje žádné zvláštní znalosti. Pokud však potřebujete pomoc nebo další technické informace, vyžádejte si instalaci u nás (549522503, podpora@money.cz) nebo u některého z našich Konzultačních a prodejních center.

Money S3 je kompatibilní s Windows 11

 • Osobní počítač nebo notebook s procesorem s taktem 2 GHz a vyšším.
 • Operační systém - Microsoft Windows 10 Pro a vyšší, vždy v české verzi, včetně všech dostupných aktualizací. Doporučujeme využít souborový systém NTFS. Při použití jiných operačních systémů s emulátory Windows může dojít k nekorektnímu chování programu. Kompatibilita a podpora konkrétní verze operačního systému Microsoft Windows s produkty Seyfor, a. s., se řídí oficiálním datem ukončení rozšířené podpory operačních systémů společnosti Microsoft.
 • Operační paměť min. 8 GB RAM. Velikost paměti je přímo úměrná výkonnosti programu a rozšíření paměti je nejlevnější cestou ke zvýšení rychlosti programu.
 • Pevný disk – pro komfortní práci doporučujeme SSD disk a alespoň 10 GB volného místa pro chod programu a provozování menší agendy. Požadavky na volné místo se odvíjejí od velikosti zpracovávaných agend – orientačně počítejte pro každou další agendu obsahující 1 000 dokladů navíc asi 200 MB diskového prostoru. Nedoporučujeme umisťovat data na NAS.
 • Doporučujeme monitor s rozlišením 1920 x 1080 a více (minimální rozlišení 1024 x 768). Pro komfortní práci doporučujeme také úhlopříčku 19“ a větší.
 • Tiskárna – doporučujeme laserovou, při menším zatížení inkoustovou tiskárnu. Pro prodej v hotovosti či nasazení v prodejně je vhodné doplnit sestavu i o bankovní paragonovou tiskárnu.
 • Přístup k internetu – některé funkce nemusí bez přístupu k internetu fungovat korektně.    Využijete ho i pro komunikaci s vaším peněžním ústavem (homebanking), ke zjišťování a načítání informací přímo do Money S3 z veřejných databází (např. ARES) a pro komunikaci s portálem státní správy. Prostřednictvím internetu dále automaticky aktualizujete software a je to i nejpohodlnější cesta pro aktivaci licence. Pomocí informačního kanálu RSS máte přímo v Money S3 k dispozici veškeré aktuální informace o změnách a novinkách v programu nebo v legislativě. 

S Money S3 nás pracuje víc (síťová instalace)

Špatná konfigurace a výkon sítě bývají nejčastějším zdrojem problémů při síťové práci v Money S3. Pro provoz v počítačové síti jsou nároky na hardware vyšší, úměrně počtu provozovaných PC a množství zpracovávaných dat. Proto nasazení síťových verzí doporučujeme svěřit do rukou odborníků, kteří jsou připraveni kromě instalace provést i individuální nastavení systému a zaškolení vašich pracovníků. Před nasazením ekonomického systému do síťového provozu proto doporučujeme konzultovat konkrétní situaci ve Vaší společnosti s námi (549522503, podpora@money.cz) nebo s některým z našich Konzultačních a prodejních center.

Rozlišujeme 2 způsoby propojení více stanic: 

 • síťové: instalace server - klient. Jeden počítač je hlavní (server), standardně jsou na něm umístěna data a licence. Klientská PC mají nainstalovánu jen klientskou instalaci a na data se připojují po síti na server (vyšší nároky na výkon sítě). Nároky na klientskou stanici jsou stejné jako při lokální instalaci.
 • terminálové: jeden počítač je hlavní (server) a jsou na něm umístěna data a licence. Na klientských stanicích program není nainstalovaný a stanice se připojují na server pomocí vzdálené plochy (všechny operace tak probíhají na serveru). Tato varianta přináší výrazné zrychlení síťové práce a jako stanice je možné využít i starší a méně výkonné PC. 

Příklady minimálních požadavků na propojení a nároků na "server": 

 • Do tří stanic v síti s menší agendou v řádu tisíců záznamů v databázích postačí síť typu Peer to Peer 1 Gb/s (Wi-Fi síť nedoporučujeme), server s taktem 3,0 GHz a vyšším, 8 GB paměti RAM a SSD disky.
 • Do pěti stanic a pro data do 50 000 záznamů v některé z databází postačí síť 1 Gb/s (Wi-Fi síť nedoporučujeme), vyhrazený server se systémem Windows Server 2016 a vyšší. Server min. s taktem 3,0 GHz a vyšším, min. 8 GB paměti RAM a SSD disky. Pro vyšší bezpečnost doporučujeme zapojení disků redundantně do pole RAID.
 • Pro pět a více stanic v síti nebo pro data nad 50 000 záznamů v některé z databází doporučujeme navíc k předchozí konfiguraci použít i Windows Server s terminálovými službami. Tato technologie nejen výrazně zrychlí provoz celé sítě, ale také umožní využití starších počítačů jako klientských stanic.

Velikost dat lze zjistit přímo v Money S3 pomocí funkce Agenda / Datové soubory / Stav datových souborů.

Volitelné či doplňkové vybavení

 • Kancelářský software Microsoft Office – Money S3 spolupracuje s některými částmi kancelářského balíku MS Office (např. přímé odesílání faktur e-mailem ve formátu PDF, export dat pro další zpracování v Microsoft Excel, ukládání dokumentů Office přímo k dokladům v Money S3).
 • Záložní zdroj (UPS) - chrání Váš počítač před neočekávanými výpadky elektrického proudu a výkyvy sítě. V důsledku výpadku proudu může dojít k porušení vazeb v databázi a následně i k nesprávné funkci programu. 

Rozšíření o pokladní systémy

Money S3 může pracovat jako plnohodnotný pokladní systém. Informace o připojitelných pokladních periferiích (registrační pokladny, PC pokladny, skenery, bankovní tiskárny, tiskárny etiket, peněžní zásuvky, zákaznické displeje atd.) získáte v našich Konzultačních centrech. Pro více informací ohledně kompatibilních periférií nás neváhejte kontaktovat na lince technické podpory 549522503. 

Info

V případě provozování SK a CZ verze programu na jednom PC je nutná instalace naším technikem. 

Kompatibilita a podpora konkrétní verze operačního systému Microsoft Windows s produkty Seyfor, a. s., se řídí oficiálním datem ukončení rozšířené podpory operačních systémů společnosti Microsoft.

 • Byly tyto informace užitečné?
 • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení