Technické informace Money S3

V tomto článku naleznete soubor technických informací účetního programu Money S3. Konkrétně minimální konfigurace pro provoz, doporučení pro práci v síti či informace o doplňkových vybaveních.

Minimální konfigurace pro jeden počítač

Pro provoz účetního programu Money S3 na jednom počítači postačí zcela běžné vybavení a instalace softwaru nevyžaduje žádné zvláštní znalosti. Pokud však potřebujete pomoc nebo další technické informace, vyžádejte si instalaci u některého z našich Konzultačních a prodejních center.

Money S3 je kompatibilní s Windows 10

 • Osobní počítač nebo notebook s procesorem s taktem 2,5 GHz a vyšším.
 • Operační systém - Microsoft Windows 8, 8.1, 10 a vyšší, vždy v české verzi, včetně všech dostupných aktualizací. Doporučujeme využít souborový systém NTFS. Při použití jiných operačních systémů s emulátory Windows může dojít k nekorektnímu chování programu. Kompatibilita a podpora konkrétní verze operačního systému Microsoft Windows s produkty Seyfor, a. s., se řídí oficiálním datem ukončení rozšířené podpory operačních systémů společnosti Microsoft.
 • Operační paměť min. 4 GB RAM. Velikost paměti je přímo úměrná výkonnosti programu a rozšíření paměti je nejlevnější cestou ke zvýšení rychlosti programu.
 • Pevný disk – pro komfortní práci doporučujeme rychlý pevný disk SATA s min. 7 200 otáčkami a alespoň 4 GB volného místa pro chod programu a provozování menší agendy. Požadavky na volné místo se odvíjejí od velikosti zpracovávaných agend – orientačně počítejte pro každou další agendu obsahující 1 000 dokladů navíc asi 100 MB diskového prostoru.
 • Doporučujeme monitor s rozlišením 1920 x 1080 a více (minimální rozlišení 1024 x 768). Pro komfortní práci doporučujeme také úhlopříčku 19“ a větší.
 • Tiskárna – doporučujeme laserovou, při menším zatížení inkoustovou tiskárnu. Pro prodej v hotovosti či nasazení v prodejně je vhodné doplnit sestavu i o bankovní paragonovou tiskárnu.

Doporučení pro práci v síti

Pro provoz v počítačové síti jsou nároky na hardware vyšší, úměrně počtu provozovaných PC a množství zpracovávaných dat. Proto nasazení síťových verzí doporučujeme svěřit do rukou odborníků, kteří jsou připraveni kromě instalace provést i individuální nastavení systému a zaškolení vašich pracovníků. Kontaktujte kterékoliv naše Konzultační a prodejní centrum.

 • Do tří stanic v síti s menší agendou v řádu tisíců záznamů v databázích postačí síť typu Peer to Peer 1Gb (Wi-Fi síť nedoporučujeme), server s taktem 3,0 GHz a vyšším, 4 GB paměti RAM.
 • Do pěti stanic a pro data do 50 000 záznamů v některé z databází postačí síť 1 Gb (Wi-Fi síť nedoporučujeme), vyhrazený server se systémem Windows Server 2012 a vyšší. Server min. s taktem 3,0 GHz a vyšším, min. 8 GB paměti RAM, vysokootáčkové disky Ultra ATA 100, serial ATA nebo SAS. Pro vyšší bezpečnost doporučujeme zapojení disků redundantně do pole RAID.
 • Pro pět a více stanic v síti nebo pro data nad 50 000 záznamů v některé z databází doporučujeme navíc k předchozí konfiguraci použít i Windows Server s terminálovými službami. Tato technologie nejen výrazně zrychlí provoz celé sítě, ale také umožní využití starších počítačů jako klientských stanic.

Velikost dat lze zjistit přímo v Money S3 pomocí funkce Agenda / Datové soubory / Stav datových souborů.

Volitelné či doplňkové vybavení

 • Přístup k internetu – využijete i pro komunikaci s vaším peněžním ústavem (homebanking), ke zjišťování a načítání informací přímo do Money S3 z veřejných databází (např. ARES) a pro komunikaci s portálem státní správy. Prostřednictvím internetu dále automaticky aktualizujete software a je to i nejpohodlnější cesta pro aktivaci licence. Pomocí informačního kanálu RSS máte přímo v Money S3 k dispozici veškeré aktuální informace o změnách a novinkách v programu nebo v legislativě.
 • Kancelářský software Microsoft Office – Money S3 spolupracuje s některými částmi kancelářského balíku MS Office (např. přímé odesílání faktur e-mailem ve formátu PDF, export dat pro další zpracování v Microsoft Excel, ukládání dokumentů Office přímo k dokladům v Money S3 s provázaností na integrované CRM systémy).

Rozšíření o pokladní systémy

Money S3 může pracovat jako plnohodnotný pokladní systém. Informace o připojitelných pokladních periferiích (registrační pokladny, PC pokladny, skenery, bankovní tiskárny, tiskárny etiket, peněžní zásuvky, zákaznické displeje atd.) získáte v našich Konzultačních centrech. Přehled periferií pak najdete zde.

Kompatibilita a podpora konkrétní verze operačního systému Microsoft Windows s produkty Seyfor, a. s., se řídí oficiálním datem ukončení rozšířené podpory operačních systémů společnosti Microsoft.

 • Byly tyto informace užitečné?
 • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přes Zákaznický portál, nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

Nejbližší webináře

Legislativní novinky pro účetní
a podnikatele.

Spokojení nebo zdarma
Ukázat všechny