Úvod / Návody / Zálohování dat v programu Money S3
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Zálohování dat v programu Money S3

Nastavení zálohování agendy

Nastavení zálohování agendy (účetní jednotky) v Money S3 lze definovat jednoduchým způsobem, navíc je možné zálohovat také všechny agendy najednou, což využijí zejména účetní společnosti.

Nastavení zálohování: Modrá záložka Money -> Možnosti a nastavení -> Nastavení agendy –> Zálohování dat. Zde si přes tři tečky můžete nastavit cesty pro uložení jednotlivých záloh (Agenda, Společná data, Tiskové formuláře).

blank

Zálohování všech agend: Modrá záložka Money -> Správa dat -> Vytvoření záložní kopie -> Vytvoření záložní kopie všech agend. Otevře se Vám okno Vytvoření záložní kopie všech agend, v kterém je možné si nastavit, co vše a kam budete chtít zálohovat.

blank

Zálohování jednotlivých segmentů: Při vytváření záložní kopie je možné označit jednotlivé oblasti, které se vám budou zálohovat (agenda, společná data, tiskové formuláře).
Záloha agendy – zálohuje vše co se nachází v datové složce agendy -> tzn. jednotlivé roky, veškeré doklady, účetní osnovu, předkontace, číselné řady, připojené dokumenty apod.
Záloha společná data – Vše, co se nachází ve složce Data, kromě složek Agend. -> tzn. přístupová práva, nastavení uživatelské konfigurace, nastavení sloupců, nastavení programu S3 automatic, kurzovní lístky, adresář apod.
Záloha tiskových formulářů – Vše, co se nachází ve složce Frm -> tzn. všechny tiskové formuláře v Money S3. Před vytvořené od nás nebo i uživatelský upravené.

Automatické zálohování programu Money S3 je možné nastavit dvěma způsoby. První způsob je přímo v programu nastavit opakovanou akci a druhá možnost je přes samostatný program Money S3 Automatic.

Nastavení automatického zálohování: Modrá záložka Money -> Možnosti a nastavení -> Naplánování opakovaných akcí. Nastavíte interval úlohy, datum a čas spuštění. Pro zálohování všech agend je potřeba mít nastavené zálohování aktuální agendy i všechny agendy kromě aktuální. Je zde možné taky nastavit úložiště pro zálohy.

blank

Nastavení automatického zálohování v Money S3 Automatic:
V programu Money S3 Automatic (dokoupitelný modul) přidáte novou úlohu a jako úlohu vyberete Zálohování dat. Záložní kopii je možné vytvořit pro všechny agendy (kromě Vyloučených agend), nebo pro jednu vybranou agendu. Vyloučené agendy je možné nastavit přes modrou záložku Money -> Správa dat -> Vyloučení nepoužívaných agend. Možnosti zálohování dat pro jednotlivé agendy nastavujete v Nastavení agendy. Pokud budete zálohovat všechny agendy, tak stačí pro zálohování společných data formulářů nastavit toto zálohování pouze na jedné agendě. Pro úspěšné provedení zálohy dat nesmí být v programu Money S3 přihlášen žádný uživatel.

blank

Záložka časový plán

Platnost úlohy - úloha se spustí jednorázově v nastavený čas
Nastavení opakování úlohy v rámci dne - Úloha se spustí jednorázově nebo opakovaně podle zadaného počtu hodin nebo minut s nastavením časového rozsahu.

blank

Obnovení ze záložní kopie

Obnovení dat ze záložní kopie je možné dvěma způsoby. Prvním způsobem je možné obnovit data přímo do dané agendy. Půjdete přes modrou záložku Money -> Správa dat -> Obnovení ze záložní kopie. Je však dobré mít na paměti, že obnovením dat z kopie, nenávratně přepíšete současná data ve zpracovávané agendě.

Druhou možností je vytvořit novou agendu ze zálohy. Funkce Vytvořit novou agendu ze zálohy je odlišná od funkce Obnovení ze záložní kopie. Pomocí této funkce můžete založit novou agendu a současně obnovit její data ze zálohy. Tuto funkci provedete pomocí modrého tlačítka Money -> Výběr agendy -> Přidat agendu -> Vytvořit novou agendu ze zálohy (LZ nebo ZIP). Na další straně průvodce vyberete soubor obsahující záložní kopii.

Při obnovení dat je nutné každou agendu přidat jednotlivě, naopak Společná data a Tiskové formuláře stačí obnovit pouze jednou.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení