Úvod / Návody / Zálohy na mzdy a jejich vyúčtování
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Zálohy na mzdy a jejich vyúčtování

Tento návod Vás provede základním nastavením pro vyplácení záloh v mzdové sféře s následným vyúčtováním. Postup je určen jak pro podvojné účetnictví, tak i daňovou evidenci.

Karta zaměstnance: na kartu zaměstnance se dostanete přes záložku Režie -> Zaměstnanci -> označíte zaměstnance a kliknete na Opravit.

Záložka Pracovní poměry:

Pokud bude mít zaměstnanec pravidelně každý měsíc zálohu na mzdu, vyplníte období platnosti a výši zálohy. Na záložce Obecné je možnost zadání Zálohy, která bude zaměstnanci vyplácena před výplatním termínem a při zpracování mzdy následně stržena ze mzdy.

blank

Záložka Údaje zaměstnance:

V záložce Zaúčtování, PIN je nutné mít označeno Záloha na účet a vybrané bankovní spojení, pokud je Záloha vyplácena na bankovní účet.

blank

Zaúčtování záloh, příkazy

Zaúčtování mezd provedete přes záložku Režie -> Mzdy -> Zaúčtování záloh, příkazy

Volbou Zaúčtování záloh provedete zaúčtování záloh zaměstnanců do účetnictví. Výši záloh máte již nastavenou na Kartě zaměstnance. Program otevře okno, ve kterém nastavujete následující pole:
Měsíc, Rok – zvolte, v jakém období se nacházejí zálohy, které chcete zaúčtovat.

Možnosti zaúčtování záloh:
- Vytvořit pouze doklady - při zaúčtování záloh se vytvoří Závazkové doklady.
- Vytvořit doklady a příkazy k úhradě - při zaúčtování záloh se vytvoří Závazkové doklady a současně se vytvoří Příkazy k úhradě pro vytvořené Závazkové doklady.
- Vytvořit pouze příkazy k úhradě - vytvoří se pouze příkazy k úhradě pro zálohy.

V levé části se nachází jednotlivé položky mzdy (Záloha a Příkazy k úhradě). Pro každou složku se v pravé části zobrazuje nastavení:
Zaúčtování:
- podvojné účetnictví - z Účtové osnovy vyberete závazkový účet, na který se bude záloha účtovat na straně MD a D.
- daňová evidence - ze seznamu Předkontací vyberete předkontaci, na kterou se bude záloha účtovat.

Převzít ze zaměstnanců - zaúčtování pro každého zaměstnance se převezme z nastavení na Kartě zaměstnance.
Konstantní symbol - 
výběr ze seznamu Konstantních symbolů.

blank

Vyúčtování

Vyúčtování mezd je možné přes záložku Režie -> Mzdy. Na vytvořené mzdě je ve složce Vyúčtování viditelná Záloha, převzatá z Karty zaměstnance, zohledňující Vyúčtování mzdy.

blank

Režie - další tiskové sestavy a exporty

Výčetka záloh

Tisková sestava Výčetka záloh obsahuje seznam zaměstnanců pobírajících zálohy v hotovosti. Je zde uvedena celková částka pro každého zaměstnance a tato je rozpočítána na jednotlivé bankovky a mince, podobně jako součet za všechny zaměstnance.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení