Úvod / Návody / Změna sazeb DPH v Prodejně SQL od 1.1.2024
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změna sazeb DPH v Prodejně SQL od 1.1.2024

  Změny týkající se nových sazeb DPH jsou zapracovány do Prodejny verze 3.3.4. Instalační balíček najdete na zakportal.money.cz

  Důležité: Před změnou nastavení doporučujeme provést zálohu Prodejny.

  Změna sazeb DPH v Prodejně S3 (s napojením na Money S3)

  V Prodejně S3 není nutné měnit sazby DPH u položek přímo, po změně DPH v Money dojde k ke změně v Prodejně po prvním přenosu s Money automaticky. Pro úspěšnou změnu je nutné dodržet následující kroky.

  1. Přeneste do Money všechny prodejky, které spadají do roku 2023

  2. Založte nový rok 2024 a proveďte změnu DPH v Money

  3. Nastavte rok 2024 v Manažeru – Nastavení – Přenosy. Na záložce Import zboží i Export pohybů klikněte na „Tři tečky“ na konci řádku Agenda a nastavte rok 2024

  blank4. Na záložce Import Zboží klikněte na tlačítko Přenos dat a zkontrolujte, zda nemáte zatrženou volbu Importovat jen nové a změněné záznamy, pokud ano, zatržítko zrušte.

  blankPokud přenosy do Money provádíte přímo z Money – Sklad – Pokladní systém – Export dat do pokladního systému, před prvním exportem v roce 2024 nastavte volbu Exportovat vše.

  blankPo úspěšném importu položek s novými sazbami DPH do Prodejny můžete volbu Exportovat jen nové a změněné položky opět nastavit.

  Změna sazeb DPH v Prodejně Sklad a Mini

  1. Nastavení sazeb DPH

  Nastavení sazeb daní provedete v Manažeru – Data – Seznamy – Daně

  blankKlikněte na řádek Snížená (B) a následně na tlačítko Opravit. V nově otevřeném okně změňte hodnotu sazby z 15,00 na 12,00.blankPotvrďte kliknutím na tlačítko OK. Zobrazí se dotaz na změnu cen

  blankPotvrďte tlačítkem OK. Tímto dojde u všech položek zboží ve snížené sazbě ke změně sazby z 15% na 12% a přepočtu cen bez DPH. Prodejní cena s DPH se nemění.

  Klikněte na řádek Snížená 2(D) a následně na tlačítko Smazat. Tímto dojde odebrání sazby 10%.  Pozor, sazbu je možné smazat až od 1.1.2024

  blank2. Změna sazby DPH u položky zboží

  Nastavení u položek, u kterých dochází k přesunu do jiné sazby DPH je potřeba provést v Manažeru – Data – Položky zboží. Změnu sazby můžete provést označením konkrétní položky, kliknutím na tlačítko Opravit a nastavit novou sazbu pro nákup a prodej. Změnou sazby se přepočítá cena bez DPH, prodejní cena s DPH se nemění.

  blank3. Hromadná měna sazby DPH u vybraných položek

  Změnu sazby lze provést i hromadně u vybraných položek zboží. Položky, u kterých chcete změnu provést označte kliknutím na první sloupec (šedý čtvereček) v seznamu položek, vybrané položky jsou označeny tečkou v prvním sloupci a modrou barvou řádku.

  blankNásledně klikněte na tlačítko Ostatní na horní liště a vyberte Hromadné operace.

  blankV okně Hromadných operací zaklikněte řádky pro změnu sazby DPH a nastavte požadovanou hodnotu daně.

  blankKliknutím na tlačítko OK dojde ke změně sazby u všech označených položek. Změnou sazby se přepočítá cena bez DPH, prodejní cena s DPH se nemění.

  blankDůležité: Do nových sazeb je nutné převést veškeré položky se sazbou 10%

  Od 1.1.2024 probíhá při spuštění  kontrola sazeb DPH na položkách. V případě, že některé položky budou obsahovat jinou sazbu DPH než 0%, 12% a 21%, zobrazí se při spuštění upozornění.

  blank

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

  V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

  blank
  Objevte i vy
  nová online
  školení
  Vybrat školení
  Zavřít reklamu
  Objevte si vy nová online školení