„Neměnili bychom.” Jak Money S3 už přes 15 let usnadňuje život obchodu s rybářskými potřebami

V Království rybářů pracují v Money S3 už přes 15 let a usnadnilo jim nasazení e-shopu i pokladního systému

Království rybářů je jednou z největších prodejen s rybářskými potřebami na Moravě. Kromě dvoupatrové prodejny v Brně mají také úspěšný e-shop s více než 30 000 položkami. Účetní systém Money S3 používají od roku 2005 a dle slov majitele Petra Moce vyrostl spolu s nimi. Kromě zrychlení a zpřehlednění práce jim systém usnadnil založení e-shopu nebo přechod na nový pokladní systém.

blank
30minutová ukázka
Vybíráte Money S3 a nechce se vám klikat a zkoušet? Nechte to na nás, předvedeme vám jej ZDARMA.

Money S3 je zaujalo přehledností

„Když jsme před více než 15 lety Money S3 pořizovali, potřebovali jsme účetní systém, který nám usnadní provoz prodejny. Chtěli jsme mít přehled ve skladu, pořádek v účetnictví a dělat co nejméně činností ručně. Do té doby jsme používali zastaralý účetní systém, kterému chyběla funkce skladového hospodářství,” vysvětluje Petr Moc.

Z dostupných účetních programů si tehdy Money S3 rybářský obchod získalo především díky přehlednému modernímu rozhraní, které připomíná kancelářské programy Microsoft Outlook nebo Excel. Petr Moc navíc věřil, že jakmile obchod poroste, bude na to Money připravené. A to se v následujících letech potvrdilo.

3 příklady toho, jak Money S3 pomáhá v Království rybářů

blank

Nové zboží importují z XML souboru od dodavatele do Money i e-shopu na pár kliknutí a bez ručního přepisování.

blank

Noví zaměstnanci se v Money S3 rychle zorientují a do týdne pracují bez asistence.

blank

E-shop i pokladní systém implementovali do Money S3 za jedno dopoledne.

E-shop s desítkami tisíc produktů

V Království rybářů spustili e-shop v roce 2011. Už tehdy měli na skladě tisíce položek, které museli na e-shop převést, což jim usnadnil modul E-shop konektor pro Money S3. Jakmile e-shop s pomocí jeho dodavatele napojili na Money, jenom v zásobách vybrali položky ve skladu, které chtěli na e-shop nahrát, a na pár kliknutí je přenesli.

E-shop Království rybářů postupně rostl a z pár tisíc položek najednou bylo 30 000. Internetový obchod s takovým množstvím zboží vyžaduje pro hladký chod co největší míru automatizace, proto si v Království rybářů pořídili k Money S3 také volitelný modul S3 Automatic.

Rybářský e-shop díky modulu například automaticky stahuje objednávky z e-shopu do Money a neustále aktualizuje stav skladových zásob. Pokud v Money naskladní nové zboží, za pár minut se objeví také na e-shopu. Stav zboží na e-shopu tak vždy odpovídá reálnému stavu zboží na skladě.

Přehledný stav zásob

V e-shopu Království rybářů si zakládají na tom, že mají skladem vždy alespoň 90 % produktů. Money jim pomáhá s tím, aby si tuto konkurenční výhodu při desítkách tisíc položek udrželi. Ve skladovém hospodářství si například jednoduše vyfiltrují produkty, ke kterým je potřeba objednat další zásoby. Kromě toho má Money také funkci, která zaměstnance automaticky upozorní na tenčící se zásoby.

Money S3 pomáhá v Království rybářů také s příjmem nového zboží. „Když nakoupíme nové zboží, požádáme dodavatele, aby nám data poslal v XML souboru. Z něj všechny informace o produktech včetně parametrů a popisků importuji do Money a přes S3 Automatic také do e-shopu. Vzhledem k tomu, že máme 30 000 položek si nedokážu představit, že bych údaje o zboží přepisoval ručně,” vysvětluje Petr Moc.

Napojení na pokladní systém

V Království rybářů se až do roku 2019 obešli bez pokladního systému. „Pokladní systémy jsme v minulosti několikrát zkoušeli, ale naši zaměstnanci byli v Money natolik zběhlí, že jsme na prodejně prodávali přímo ze skladu v Money,” vysvětluje Petr Moc.

V roce 2019 se ale nakonec pro pokladní systém přeci jen rozhodli. Zvolili si systém Prodejna, jehož dodavatelem je stejně jako u Money S3 společnost Solitea. „S Prodejnou je obsluhování pokladny rychlejší, využíváme například automatický tisk stvrzenek a zákazníkům se zase líbí možnost kombinování platby hotově a kartou. A dotykový displej je na pokladně samozřejmě také pohodlnější,” říká Petr Moc.

Implementace nového pokladního systému byla hotová za půl dne. Solitea dodala hardware, konzultant ho pomohl napojit na Money S3, zaškolil zaměstnance a mohlo se prodávat v novém. Systém je intuitivní a k zaučení stačí pár hodin.

Zaměstnanci se s Money S3 rychle sžijí

V Království rybářů mají aktuálně 6 zaměstnanců a i díky Money S3 zvládnou v takto malém počtu v pohodě obstarat o e-shop s desítkami tisíc položek i dvoupatrovou prodejnu v centru Brna.

V Money S3 pracují všichni zaměstnanci a podle Petra Moce jsou v systému perfektně zběhlí.

„Money S3 je velmi intuitivní, a to nám usnadňuje zaškolování. Pokud například nabíráme brigádníky nebo nového zaměstnance, v systému se zorientují za pár dní. Nejpozději za týden v programu všichni pracují bez asistence.”

Petr Moc
majitel

Závěr: Money S3 roste spolu s námi

Největší přínos Money S3 vidí Petr Moc v kompletním zrychlení, zjednodušení a zpřehlednění chodu firmy, ale oceňuje také zákaznickou podporu: „Pokud si s něčím nevím rady nebo narazím na chybu, zákaznická podpora mi hned pomůže. Prostě rychlá a profesionální pomoc.”

Před 16 lety pořizovali v Království rybářů Money S3 jako samostatný účetní systém. Dnes ho mají napojený na e-shop, pokladní systém a hladce díky němu ustáli růst. „Když jsme Money pořizovali, tak jsme byli kamenná prodejna, do které se sjížděli rybáři z okolí Brna. Dnes od nás nakupují rybáři z celého Česka i Slovenska. Do budoucna se chystáme měnit dodavatele e-shopu a ze zkušeností vím, že s Money S3 to nebude žádný problém” hodnotí Petr Moc.


Společnost: Království rybářů s. r. o.
Počet zaměstnanců: 6
Obor: maloobchod s rybářskými potřebami
Webové stránky: https://www.kralovstvi-rybaru.cz/
Využitý produkt: Money S3

Království rybářů využívá

blank