Úvod / Návody / Jak vykonat aktualizaci Money S3 – nainstalovat vyšší verzi jak současnou
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Jak vykonat aktualizaci Money S3 – nainstalovat vyšší verzi jak současnou

Novou verzi systému instalujte na místo té původní. Instalační program už Vaše data sám bezpečně převede do nové verze. Pro úspěšné provedení instalace nové verze, prosím, dodržujte tento postup.

V případě, pokud byste aktualizaci dat přece jen raději svěřili do rukou profesionálovi, můžete nás kontaktovat na podpora@money.cz nebo na 549 522 503.

Aktualizaci můžete provést:

  • přímo z programu pomocí šipky na spodní liště v pravé časti u čísla verze programu

 • stáhnutím instalačního balíku přímo ze stránky zákaznického portálu.

 

UPOZORNĚNÍ: přechod z verze staré víc jak 2 roky už nemusí být elementární a doporučujeme kontaktovat technickou podporu.

 

INFORMACE: ve výjimečných případech je také možná automatická aktualizace Money S3 na pozadí s oznámením pro zákazníka. Dochází k ní v důsledku náhlých změn v právních předpisech, které způsobují nesprávné výpočty, nebo zjištěných chyb, bez jejichž opravy by mohlo dojít k poškození dat. Tato automatická aktualizace probíhá vždy pouze na aktuální verzi programu.

Při aktualizaci postupujte následovně:

 1. V původní verzi doporučujeme provést Celkovou údržbu dat všech agend, včetně demoagend přes menu Money/Správa dát.
 2. V původní verzi proveďte zálohu všech dat (agend, společných dat a formulářů) - přes menu Money/Správa dat/Vytvoření záložní kopie, kde je možné vybrat zálohu konkrétní agendy nebo všech agend najednou.
 3. Ukončete Money S3 a restartujte počítač.
 4. Proveďte vlastní aktualizaci, teda spustíte instalaci nové verze Money S3:
  1. ze souboru převzatého z internetu (na stránce tady, po výběru Money S3 a po zadání Vašeho licenčního čísla se zobrazí soubory, jedná se o Kompletní instalační balík),
  2. přímo z programu pomocí šipky na spodní modré liště v pravé části u čísla verze programu,
   1. pokud u čísla verze šipku nevidíte, tak je potřebné možnost stahování nových verzí povolit přes Money/Možnosti a nastavení/Přístupová práva, po otevření Vašeho přístupu v záložce Další nastavení u možnosti Ověření aktuální verze),
   2. po kliknutí na šipku v momentě, kdy je dostupná nová verze, je možné ji následně stáhnout tlačítkem Stáhnout aktualizaci. Po dobu stahování verze můžete v programu volně pracovat. Po stáhnutí se ikona změní na hvězdičku,
   3. po kliknutí na hvězdičku Vám program nabídne zálohu agend, pokud jste ji ještě neprovedli, proveďte ji nyní,
 5. Spustí se samotný průvodce instalací.
 6. Po instalací se automaticky spustí Money S3 a vykoná se převod dat. Následně Vás program vyzve na Celkovou údržbu dat. Výzvu potvrďte tlačítkem  Ano.

Pro uživatele síťových instalací

 1. Před aktualizací síťové instalace zkontrolujte, zda máte na serveru nainstalovaný aktuální Licenční server. Před jeho instalací je nejdříve potřeba otevřít současný Licenční server (většinou červené "S" v pravém dolním rohu panelu nástrojů Windows), stopnout ho pomocí tlačítka Server – Zastavit a potom pomocí pravého tlačítka myši na ikoně vpravo dole ze zobrazeného menu volbou Konec server vypnout.
 2. Zaktualizujte serverový počítač (hlavní počítač, kde jsou většinou data), spustíte ho a převeďte data. Až pokud všechno proběhne bez problémů, tak postupujte dále.
 3. Následně zaktualizujte i jednotlivé klienty (doporučujeme souborem klientsetup.exe, který najdete v nasdílených datech ze serveru).
 4. Vždy prověřte zachování Windows přístupových práv na sdílené složky ze serveru na jednotlivých klientských stanicích.

Pro uživatele Money S3 Kasa na jiném PC

Pokud instalujete Money S3 Kasa jako samostatného klienta na jiném PC (ne na PC kde je i Money S3), tak proveďte jeho instalaci až nakonec. Verze Money S3 a Money S3 Kasa musí být shodná.

Víc o instalaci, reinstalaci, aktualizaci a registraci lokálních i síťových verzí najdete v příručce Instalujeme Money S3.

 • Byly tyto informace užitečné?
 • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení