Úvod / Návody / Končíme podporu Money S3 u systému Windows XP a Windows Server 2003
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Končíme podporu Money S3 u systému Windows XP a Windows Server 2003

Letos je to 10 let od chvíle, kdy Microsoft ukončil prodej Windows XP. Tento operační systém je nyní velmi zastaralý a jeho používání není bezpečné – to platí i pro Windows Server 2003, s Windows XP sdílí důležité části. Proto od září ukončíme podporu Money S3 na Windows XP a Windows Server 2003 a maximálně vám usnadníme přechod na nový operační systém.

konec-xp-server2003

Kdy končí podpora Money S3 na Windows XP a Windows Server 2003

Nová verze Money S3 18.600, která vyjde v červnu, bude poslední kompatibilní s Windows XP a Windows Server 2003.

Další verzi vydáme v září. Pokud zůstanete u starých Windows, tuto verzi si už nebudete moci nainstalovat. Vaše poslední instalovaná verze Money bude dál fungovat, ale bez legislativních aktualit a nových funkcí.

Co získáte přechodem na novější Windows

  • Vyšší bezpečnost. Pro Windows XP a Windows Server 2003 už Microsoft nevydává bezpečnostní aktualizace. Proto hrozí napadení viry a dalším škodlivým softwarem, který může zaútočit i na vaše data v Money S3. S novými Windows jste mnohem lépe chráněni.
  • Elektronická komunikace s úřady. Přímo z Money S3 budete moci elektronicky komunikovat s ČSSZ, zdravotními pojišťovnami a finanční správou a ušetříte čas.
  • Silné šifrování. Data v Money S3 ve starých Windows lze jen slabě šifrovat. Může vám hrozit například únik osobních dat, za který jsou kvůli GDPR vysoké pokuty. Na nových Windows osobní údaje i další data chrání nástroj Bitlocker, který obsah pevného disku silně šifruje.
  • Nové funkce. Díky novému operačnímu systému využijete naplno všechny funkce, které do Money přidáváme. Aktuálnější verze Windows například umožňují mnohem lepší práci na více monitorech zároveň.

Jak přeinstalovat Money S3

Aktualizujte svůj operační systém na Windows 7 a vyšší. Pokud máte Money S3 instalováno na Windows Serveru 2003 a používáte ekonomický systém prostřednictvím aplikace „Připojení ke vzdálené ploše“, nainstalujte si Windows Server 2008, 2012 nebo 2016. Tyto verze budou s Money S3 kompatibilní dlouhodobě. S aktualizací operačního systému vám pomůže váš poskytovatel IT.

Přeinstalaci Money S3 na počítač s novým operačním systémem zvládnete sami podle tohoto návodu.

Pokud přeci jen potřebujete s instalací Money S3 a převodem dat pomoci, postaráme se o to.

Kolik stojí migrace Money S3 z Windows XP a Windows Serveru 2003

  • Hodina práce konzultanta stojí 850 Kč bez DPH. Převod obvykle trvá 1–2 hodiny. Jeho délka závisí na počtu počítačů, jejich konfiguraci a počtu dat.
  • Pokud za vámi konzultant jede, cestovné je 10 Kč bez DPH za kilometr. Jestliže dělá migraci na dálku, platba za dopravu odpadá.

AKCE: V rámci Letních servisních prohlídek máte na vybrané servisní zásahy zvýhodněnou cenu. Abychom vám přechod usnadnili, zařadili jsme mezi ně i pomoc s přeinstalací Money S3 na nový operační systém.

>>> Chci Money na nových Windows <<<

Na vaše otázky odpovíme na čísle 549 522 503. Přeinstalaci Money si objednáte na Zákaznickém portálu.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení